Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

cichewicz futura s dual 26 - jakie macie ustawienia?


artecki

Recommended Posts

  • Odpowiedzi 126
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Może jednak ustaw w domu mniejszą temperaturę niż 28 st C to i mniej spalisz :)

 

no to nie było zamierzone, sam się zdziwiłem że podłogówka tak nagrzeje parter, bo oprócz niej jest tylko na parterze jeden grzejnik (nie licząc drabinki w łazience i tego czegoś dumne nazywanego grzejnikiem formatu A4 w łapaczu) ale głowica "go odłączyła". Tak jak pisałem już wcześniej moja instalacja jest, nazwijmy to - dość manualna - także cały czas uczę się ją obsługiwać. W tej chwili zmniejszyłem temperaturę zasilania podłogówki o ~5stC, zobaczę jaki będzie efekt. W końcu to moja pierwsza zima, od kiedy mieszkam a nie buduję :yes:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks później...

Trudno powiedzieć, widzę że konstrukcja bardzo podobna do CHT Futura S Dual.

Żeliwny wkład - moim znaniem lapiej go oszczędzić, montując deflektor.

Sprawdź u swojego sprzedawcy.

Tymczasem życzę wszystkim Wesołych Świąt i Szcześliwego Nowego Roku.

 

Pozdrawiam

Edytowane przez cybulson
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks później...

Tymczasem życzę wszystkim Wesołych Świąt i Szcześliwego Nowego Roku.

 

Pozdrawiam

 

 

Witam wszystkich użytkowników S-dual-a . Chciałbym podpytać użytkowników z ręcznymi ustawieniami - jakie macie aktualnie ustawienia kotła. Ja osobiście na ręczne ustawienia zdecydowałem się już w zeszłym sezonie i raczej się nic nie dzieje. Piec grzeje - ciepło w chałupie, woda również. Spalanie myślę że nie jest aż takie duże - dokładnie nie powiem, ale porównywalnie z sąsiadami. ... ale może warto by było coś pozmieniać, może ulepszyć ?

 

PS. Ciekawi mnie aktualne ustawienie kolegi 'Arteckiego' - bo z postów widzę że kolega troszkę kombinuje z ustawieniami kotła ;)

 

pozdrawiam ... Marcin

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ankaimarcin mamy takie same żeliwne wymienniki w naszych kotłach - no ale u mnie nie ma deflektora. Też prowadzę sterownik na ręcznych ustawieniach

oraz na opcji regulatora pokojowego http://bruli.czp.pl/. Możesz coś sobie podpatrzeć w ustawieniach - ale to sprawa indywidualna i zależna głównie od instalacji CO budynku i zapotrzebowania na ciepło:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

PS. Ciekawi mnie aktualne ustawienie kolegi 'Arteckiego' - bo z postów widzę że kolega troszkę kombinuje z ustawieniami kotła ;)

 

a kombinuję ;)

 

z okazji ciepłej, niemalże wiosennej pogody tej zimy jestem zmuszony "przykręcać" nieco piec bo w domu parówa się robi ;)

 

do tej pory zadana temperatura na piecu wynosiła 50stC, a średnie spalanie eko za okres 10.12-25.12 wyszło 31,6 kg/dobę

 

A na chwilę obecną mam takie ustawienia pieca:

temp. zadana = 45stC

cwu = 50stC

czas podawania 10s

czas postoju 45s

nadmuch 40% (i na maksa otwarta przysłona wentylatora)

podawanie w przestoju 20min

 

głowice termostatyczne na grzejnikach ustawione na 4 lub 3,5 (w zależności od producenta), i na dzień wyłączam podłogówkę na parterze bo nie idzie wytrzymać.

W domu mam ciepełko około 22stC na pięterku (sypialnie) i 25szC na parterze.

 

Na oko widzę że spala teraz mniej groszku, ale dopiero za parę dni przeliczę, bo akurat dopiero co zatankowałem do pełna ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a kombinuję ;)

 

 

Witam ,

 

Aktualnie grzeję tylko sam dół - ok 60m2 tylko i wyłącznie podłogą. Temp. w pomieszczeniach 21 oC *(jak dla komfortowa).

 

Ustawienia to :

 

Temp. zadana kotła : 60 oC

Krzywa grzewcza kotła : K 0,7

Temp. zadana CWU : 45 oC + obniżenia do 35 oC w ciagu dnia jak jesteśmy w pracy - woda grzeje mi się w godz. 17,00 - 21,30

Temp. zadana na mieszacz *(podłoga) : 26 oC przy K 0,4

 

Moc nadmuchu : 34 %

Przysłona : otwarta w 1/5 *(malutko)

 

Czas podawania praca: 6s

Przerwa w podawaniu praca : 50s

Przerwa w podawaniu nadzór : 30min

 

Aktualnie grzeję tylko i wyłącznie podłogówką. W ustawieniach kotła ustawiłem sobie przestój pracy pompy CO przy aktywnym termostacie na 60min *(praktycznie pompa CO nie chodzi). Ekogroszek : retopal - taki mam dostępny na składzie. Spala się z małymi spiekami na retorcie. Raz na 2 dni trzeba 'przemieszać' na retorcie by rozkruszyć zbrylone kawałki groszku. 'Chwałowice' które miałem wcześniej spalały się chyba lepiej. Co do zużycia paliwa : zasobnik przy takiej pogodzie starcza na jakieś 7 - 9 dni.

 

Chcę podpytać o ustawienia bezpośrednie kotła, typu czas podawania, przestoje, moc nadmuchu, ustawienie przysłony ... itp. - chciałbym potestować inne ustawienia. Może ktoś na innych ustawieniach ma jakieś fenomenalne wyniki ;)

 

pozdrawiam ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To masz spalanie 15 kg na dobę - to nie wiele a z drugiej strony grzejesz powierzchnię 60 m2 to powinieneś spalić jeszcze mniej o ile dom ocieplony. Czyli musisz eksperymentować dalej. Na grzaniu podłogówką znam się słabo bo podłogówki mam trochę skopane i z czterech używam trzech czyli dwie łazienki i kuchnia i grzeją mi grawitacyjnie bez używania pompki CO - chociaż jak zauważyłem w zależności od tego czy kocioł jest w trybie grzania czy podtrzymania to zasilają się zasilaniem albo odwrotnie. No skoopane ale ponieważ grzeją to ten fakt mi wystarcza - chociaż w takim układzie są mało sterowalne.

 

Jest ciepło to może obniż jeszcze trochę moc swojego kotła np wydłuż przerwę podawania o 1 s lub 2. :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

już widzę że po zmianie ustawień będę miał spalanie na poziomie ok. 25kg na dobę, z tym że ja grzeję powierzchnię 200m2. No ale za oknem mało zimy tej zimy.

 

Na grzaniu podłogówką znam się słabo bo podłogówki mam trochę skopane i z czterech używam trzech czyli dwie łazienki i kuchnia i grzeją mi grawitacyjnie bez używania pompki CO - chociaż jak zauważyłem w zależności od tego czy kocioł jest w trybie grzania czy podtrzymania to zasilają się zasilaniem albo odwrotnie. No skoopane ale ponieważ grzeją to ten fakt mi wystarcza - chociaż w takim układzie są mało sterowalne.

ja jestem zachwycony podłogówką, wspaniały wynalazek, zważywszy że cały parter mam w terakocie - jak to się nagrzeje to długo jeszcze oddaje ciepło do pomieszczeń po wyłączenie pompeczki. A nie możesz dołożyć pompy do swojego układu?

 

Jest ciepło to może obniż jeszcze trochę moc swojego kotła np wydłuż przerwę podawania o 1 s lub 2.

 

ankaimarcin mają stosunek (a właściwie ich piec ;) ) podawania do przerwy 6:50, ja 10:45 - zatem mój piec więcej i częściej podaje. Jednak jak wydłużam przerwę podawania zapada mi się palenisko, stąd też zdecydowałem się na obniżenie temp kotła na 45st, aczkolwiek producent nie poleca poniżej 50.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam pompkę ale pierwszego sezonu mi nawaliła i tak została - a że grzeje grawitacyjnie chociaż dziko to tak to na razie zostawiłem. Ale i na podłogówki przyjdzie czas - nie mogą być przecież poza całkowitą kontrolą ha ha :) z drugiej strony spalanie mam nawet ok to tych podłogówek aż tak bardzo się nie czepiam. :)

 

No przy obniżaniu mocy trzeba bacznie zwracać uwagę na palenisko czy się nie zapada. Ja mam teraz trochę inny stosunek bo 10 s podawania do 93 s przerwy ale jest ok. Ja większość dnia w takich temperaturach jak teraz chodze na podtrzymaniu i w temperaturze w większości poniżej 44 st C i jest ok. Mój producent najniższą temperaturę deklarował na 36 st C.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mam pytanie - w piecu futura S dual 26 kw - czy macie taki problem z popielnikiem, że przy każdym otworzeniu drzwi popielnika kupa popiołu jest miedzy brytwaną a drzwiczkami - i oczywiście wszystko ląduje na podłodze. Może to piec źle złożony? Nie wiem czy wzywać serwis i składać reklamację na to zjawisko.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks później...

zaglądam dziś do pieca a tam deflektor leży sobie na palenisku i grzeje się na węgielkach :wtf: na ruszcie został sam uchwyt... no może nie do końca sam bo z kawałkiem deflektora który tak jakby się rozwarstwił i rozleciał :p

jutro dziada pospawam :rolleyes:

 

a tak swoją drogą to mam wrażenie że bez deflektora piec szybciej wchodzi na zadaną temperaturę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja mam podobne wrażenie, które pochodzi z czasu gdy grzałem bez deflektora i płomienie smagały żeliwny wkład.

szybciej osiągał temperaturę.

Zacząłem stosować zaś inną metodę, oprócz pełnego zasobnika, zapełniam palenisko drewnem.

Spalanie wegla ograniczam ponizej 15 kg na dobę - drewno mam praktyczniew za free.

Groszek jednak mam nieszczesliwy ( przesiadłęm się tymczasowo na najtańszą wersję z Leroy) niepolecam - nietrzyma temp, spieka się.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...