Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Wentylacja grawitacyjnawieje do środka


Recommended Posts

Witam,mam taki problem.W łazience przy remoncie został komin wentylacyjny zasypany gruzem i przebiłem się przez ścianę i włożyłem w otwór rurę pcv 80mm.a na zewnątrz kolanko i "daszek".Ściana ma grubość 50cm.,a problem jest taki że powietrze zamiast wylatywać na zewnątrz to wlatuje do środka(teraz to dmucha zimnym bardzo...).Jaki błąd popełniłem ?Za krótka rura?Pozdrawiam
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A dlaczego miałoby uciekać na zewnątrz? Przecież to, co zrobiłeś, to nawet nie przypomina komina wentylacyjnego, tylko zwykłą dziurę w ścianie. Ucieka innym kanałem i nawiewa tędy.

Myślałem że będzie ponieważ wewnątrz jest cieplej i otwór jest przy suficie...Jeśli ucieka to tylko przez uchylone okno.Więc co mam zrobić,żeby to działało?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Konto usunięte_12*
Więc co mam zrobić,żeby to działało?

 

Aby powietrze z ciepłego pomieszczenia chciało wychodzić na zewnątrz, musi być pionowy, odpowiednio wysoki i ocieplony kanał wentylacyjny. Wtedy siła wyporu tego ciepłego, lżejszego powietrza nie pozwoli na wchodzenie zimnego. Dodatkowo może to też być strona nawietrzna i ściana, na której występuje nadciśnienie od wiatru. Jeśli tak, to pomóc mógłby jedynie wentylator kanałowy z zaworem zwrotnym (z "klapką") zamontowany w tym odcinku poziomym w ścianie (lub tak, jak pisałem wyżej - wysoki i ocieplony kanał wentylacyjny). Doraźnie mógłby też pomóc anemostat zainstalowany w tej rurze, aby można było zamknąć ten napływ zimnego powietrza wtedy, gdy występuje (bo pewnie stale nie występuje?).

Edytowane przez Konto usunięte_12*
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Myślałem że będzie ponieważ wewnątrz jest cieplej i otwór jest przy suficie...Jeśli ucieka to tylko przez uchylone okno.Więc co mam zrobić,żeby to działało?

 

A masz zamontowane nawiewniki lub ponacinane uszczelki w górnej części okien?

Jak dom jest szczelny to z kratek wentylacji grawitacyjnej będzie dmuchać.

To co zrobiłeś w łazience to jest nawiew.

Komin trzeba oczyścić z gruzu i sprawa będzie rozwiązana.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A masz zamontowane nawiewniki lub ponacinane uszczelki w górnej części okien?

Jak dom jest szczelny to z kratek wentylacji grawitacyjnej będzie dmuchać.

To co zrobiłeś w łazience to jest nawiew.

Komin trzeba oczyścić z gruzu i sprawa będzie rozwiązana.[/quote

Żadnych uszczelek nie nacinałem...,a tak się robi?Dom jest szczelny,ale tam gdzie wentylacja jest podłączona do komina to działa jak należy.Chyba wentylator wstawię z klapką i po sprawie,albo 1m.wyżej na zewnątrz ocieplonej rury,ale to niezbyt ładnie wyglądać będzie...Dzięki za pomoc!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Żadnych uszczelek nie nacinałem...,a tak się robi? Chyba wentylator wstawię z klapką i po sprawie,albo 1m.wyżej na zewnątrz ocieplonej rury,ale to niezbyt ładnie wyglądać będzie

 

Przy wentylacji grawitacyjnej, dom musi być rozszczelniony.

Podwyższenie tej rury o metr nic nie poprawi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Konto usunięte_12*
O kej,to wentylatorek montuję:yes:

 

...ale też i zapewnij dopływ powietrza, bo on ci będzie "zaciągać" to powietrze skąd się da. Najlepiej więc dostarczyć mu to powietrze w sposób przewidywalny (choćby tak, jak ci radzą powyżej).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.



×
×
  • Dodaj nową pozycję...