Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

450.000zł, chcę zbudować dom, ale mam wątpliwości


Recommended Posts

zależy jakie to napiecie.

Jeżeli 220 to nie jest źle, jeżeli wyższe, to czy aby dom został wybudowany zgodnie z przepisami i czy nie będzie problemów z odbiorem?

No i czy się nie boisz pola elektromagnetycznego ;) Niektórzy wrażliwcy nie zasnęli by w takiej odległości...

 

A tak poza tym i na oko dom wyglada przyzwoicie. Ale... warto iść do sąsiadów i zapytać, dlaczego go sprzedaja, czy wiosną nie zalewa działki woda, czy nie mają jakiś problemów np typu budowa czegoś obok (drogi, przemysłowych kurników...)

I odkopać fundament żeby sprawdzić ocieplenie i izolację.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

poczytaj

http://forum.muratordom.pl/showthread.php?14330-Budowa%C4%87-obok-lini-wysokiego-napi%C4%99cia-15-KV

 

i więcej wątków też się znajdzie w necie,

ale chyba najważniejsze to dowiedzieć się DLACZEGO sprzedają ten dom.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witajcie

Ja również chciałbym ruszyć z budową na wiosnę. W planie mamy projekt Jaskółka II. Mam taki problem, że większość roku jestem za granicą, taka praca. od października do połowy stycznia w domu. Ekip szukam już teraz sam. Ale ponieważ nie mam czasu ich pilnować, a bardzo zależy mi na dokładności (chodzi mi głównie o stan surowy i ocieplenia) to dogadałem się z teściem, który jest dokładnie pedantyczny aż do bólu i ma mi tej budowy pilnować. Gdzieś tam pracuje dorywczo, to ja mu zapłacę coś tam i obaj powinniśmy być zadowoleni.

 

Więc może to jest sposób dla tych którzy nie mają czas: wielu jest takich ludzi, którzy chodzą, pilnują i się znają, może lepiej dogadać się z takim, dać mu jakieś pieniądze niech 2xdziennie zobaczy co tam robią przy naszej inwestycji i mieć głowę spokojną i skupić się na zarabianiu kaski na resztę budowy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tylko, że z domem to tak jak z autem, mała szansa na dojście prawdy bez gruntownego sprawdzania przez fachowca przez duże F

w tym wzgledzie nie wierzyć w fachowców ;)

nie dlatego, że nie są fachowi, ale mogą prawdy nie dojść. Budynek może być ok a na wiosnę wokół bagno. Poza tym prac zakrytych (np fundament, zagęszczenie piasku) nie zobaczy. Grunt to sąsiedzi... Oni będą wiedzieć kto i jak budował :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a z tym się nie zgodzę. bo niestety sąsiedzi jeśli są to wcale nie muszą wiedzieć czy zbrojenie poszło do ław, czy dobrze był grunt zagęszczony. tu niestety chyba tylko ekspertyzy by pomogły. sąsiedzi tak jak mówisz to dobrzy do informacji czy woda stoi na działce wiosną, czy dom nie stoi na stawie. takie informacje to i owszem od sąsiadów.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Też buduję alabastra. Długo szukaliśmy najlepszego dla nas projektu i ten był idealny. Wiadomo dla każdego co innego jest ważne.

 

Polecam dokładnie obejrzeć skonczone alabastry - zapraszam na nasze forum:

http://forum.muratordom.pl/showthread.php?62924-alabaster-z-garażem-na-2-samoch.-wyrażcie-swoje-zdanie.../page41

 

Da ci to jakies pojęcie o tym domu, bo gotowy wygląda dużo lepiej niż to co teraz na fotach.

Niestety uważam, że cena 250 tys za ten stan jak na zdjeciach jest za wysoka. Chyba, że działka jest tyle warta, ale skoro biegnie przez nia linia wysokiego napiecia to chyba nie...

Stan surowy zamknięty alabastra, z dachówką ceramiczna robena, oknami pcv firmy oknoplast + rolety na dolnych oknach, bramą garażową normstahl, drzwiami zewnętrznymi do kotłowni i wejściowymi, wybudowanego z pustaka ceramicznego wyjdzie nas ok 215 000 zł. Tu masz tańszego pustaka, brak dachówki, okien, drzwi i bramy. W sumie to jakieś 65 000 zł. czyli taki stan powinno ci sie udac osiągnąć za jakieś 150 -160 tys. Pytanie czy działka warta jest 100 000 zł.

 

jeżeli chodzi o ekipę - to moim zdaniem nie ma reguły. i tu nie zgodzę się z photos. Ekipę do SSO znalazłam w internecie!!! na szukajfachowca. Bez polecenia cioci, wujka, kuzyna czy innego znajomego. Bez wizyt na budowach. Bez pytań o rekomendacje. Spotkaliśmy sie z facetem, wzbudził nasze zaufanie, podpisaliśmy umowę. I jak dotąd była to najlepsza decyzja budowlana. Ekipa rewelacyjna. Nie sterczyłoby miejsca, żeby nachwalić. A do dachu wybraliśmy Pana z polecania. byliśmy na budowach, pytaliśmy inwestorów. i co? du...! szkoda gadać, ten gość to najgorsze co nas do tej pory spotkało. Także niestety nie ma reguły, trzeba chyba ufać intuicji. W drugim przypadku z niej nie skorzystaliśmy i jest jak jest.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.



×
×
  • Dodaj nową pozycję...