Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

kominki bez czarnej szyby


Wojtek R

Recommended Posts

Witam!

 

Zakładam przewrotnie nowy wątek , w którym umieszczamy sprawdzone kominki , które nie brudzą ,smolą czy jak kto by to zwał chodzi o prostą sprawę zwyczajnie palisz , masz ciepło w tyłek i widzisz ogień :) ( czemu tak się dzieje i co powinien posiadać dobry kominek przeczytasz w wątku kominek a czarna szyba jak będzie miał siłę go w całości przetrawić dojdziesz do wniosku , że wiesz duuuużo więcej niż niejeden wciskacz pseudo kominków w sklepie )

 

Startujemy 2 kominki z PW

 

1) Spartherm VARIA H2O XXL

 

http://img263.imageshack.us/img263/1096/rys2j.jpg

By margod at 2010-11-23

 

http://img201.imageshack.us/img201/8240/rys891.jpg

 

margod jeśli mas coś przeciwko oczywiście usunę fotki , jeśli nie uściślij może model

 

2) Lazar Westa

 

http://img163.imageshack.us/img163/5467/dscn08340.jpg

 

By Wojtek R at 2010-11-30

 

http://img152.imageshack.us/img152/9903/dscn0837.jpg

 

By Wojtek R at 2010-11-30

Edytowane przez Wojtek R
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 158
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Hmm, co prawda jeszcze nie mam kominka i doświadczeń z nim związanych, ale jakoś mi się wydaje, że taki z czystą samoistnie szybą nie istnieje. Chyba każdą szybę trzeba regularnie pucować, tyle, że jedną częściej, drugą rzadziej.

 

A może się mylę :cool:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no właśnie kawał polega na tym , że istnieją , poprzednio miałem bubel , który non-stop trzeba było szorować , w wątku kominki a czarna szyba masz zdjęcia mojego kominka z urchomienia gdzie dogrzewałem schnące tynki a nie miałem jeszcze gazu , potem z końca września i końca listopada i szyby nigdy nie czyściłem !
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no właśnie kawał polega na tym , że istnieją , poprzednio miałem bubel , który non-stop trzeba było szorować , w wątku kominki a czarna szyba masz zdjęcia mojego kominka z urchomienia gdzie dogrzewałem schnące tynki a nie miałem jeszcze gazu , potem z końca września i końca listopada i szyby nigdy nie czyściłem !

 

no i co z tym fantem zrobic? Może to kwestia dopływu powietrza a nie bubla?No bo jak podciągam szybę do góry, to ewidentnie widać, że kurtyna działa, a szyba jest brudna-no chyba ze rozpalam w kominku pożar i wtedy z kolei sama sie czyści-ale jakoś tak coraz rzadziej-najlepiej wychodziło to moim chłopakom od karton-gipsów;)

Kwestia bubel obejmuje szybę czy kominek-jak to ugryźć zeby w końcu mieć tą czystą szybę, za którą płaciłam?

w zasadzie to dwie szyby, grrr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mój to Spartherm VARIA H2O XXL dodam tylko, że ogrzewa 250m2 powierzchni mieszkalnej oraz ok 150m2 wys. 3,5. hali warsztatowej. Przyznaję, że w warsztacie przy dużych mrozach dogrzewamy innym kominkiem powietrznym.

 

@78mysz - dobrze kombinujesz, miedzy innymi rozbiega się o powietrze, tylko, że w odpowiednim miejscu podanym i o odpowiedniej temperaturze. Szczególnie ważne jest:

- wyłożenie ceramiczne paleniska (i nie mam tu na myśli zwykłego szamotu, choć ten będzie lepszy niż goła blacha)

- deflektor

- wysoka temperatura spalania

- wysoka temperatura podanego powietrza do spalania

- drzwiczki o konstrukcji 2 szybowej, aczkolwiek nie jest to konieczne pomaga tylko osiągnąć dwa powyższe parametry.

- suche drewno !!!

 

ps.

Mam przetestowanych i sprawdzonych kilka firm w których szyba pozostaje czysta przez dłuuugi czas.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wszystkie modele o standardowym przeszkleniu. Im więcej szkła tym trudniej utrzymać szybę w czystości.

 

nie wszyscy załapią o co chodzi :) , margod-owi chodzi o wszystkie wynalazki typu szyba z boku, z przodu i z tyły czyli wszelakie kombinacje wychładzające palenisko , w standardowym przeszkleniu oczywiście wskazana podwójna szyba

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mój to Spartherm VARIA H2O XXL dodam tylko, że ogrzewa 250m2 powierzchni mieszkalnej oraz ok 150m2 wys. 3,5. hali warsztatowej. Przyznaję, że w warsztacie przy dużych mrozach dogrzewamy innym kominkiem powietrznym.

 

@78mysz - dobrze kombinujesz, miedzy innymi rozbiega się o powietrze, tylko, że w odpowiednim miejscu podanym i o odpowiedniej temperaturze. Szczególnie ważne jest:

- wyłożenie ceramiczne paleniska (i nie mam tu na myśli zwykłego szamotu, choć ten będzie lepszy niż goła blacha)

- deflektor

- wysoka temperatura spalania

- wysoka temperatura podanego powietrza do spalania

- drzwiczki o konstrukcji 2 szybowej, aczkolwiek nie jest to konieczne pomaga tylko osiągnąć dwa powyższe parametry.

- suche drewno !!!

 

ps.

Mam przetestowanych i sprawdzonych kilka firm w których szyba pozostaje czysta przez dłuuugi czas.

 

deflektor chyba jest, bo pomiędzy komorą spalania a kominem jest jeszcze jedna"dziura", wermikulit jest, jak juz palę to tak, ze dom trzeszczy, powietrze ma dopływ z zewnątrz od sciany wschodniej , długość rury jakieś 6 metrów, palę brykietem, tylko pakiet jest chyba jednoszybowy, znaczy z dwóch stron pojedyncza szyba-no chyba ze to ma być szyba zespolona jakaś, bo nie wiem

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a jak chcesz zobaczyc na zdjeciach kominka od strony paleniska jak wyglada podłączenie do powietrza? w srodku kominka widzisz tylko kratkę i pod spodem popielnik ze szczelinkami przez które wlatuje powietrze do komory.To co Cie interesuje znajduje się pod wkładem-miska z obejmą do wkładu i z dziurą na rurę z powietrzem
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a jak chcesz zobaczyc na zdjeciach kominka od strony paleniska jak wyglada podłączenie do powietrza? w srodku kominka widzisz tylko kratkę i pod spodem popielnik ze szczelinkami przez które wlatuje powietrze do komory.To co Cie interesuje znajduje się pod wkładem-miska z obejmą do wkładu i z dziurą na rurę z powietrzem

 

To nie jest tak do końca i tak proste.

Przykładowo wkłady bezrusztowe... tutaj jest inaczej

Przykładowo niektóre modele JOTUL, które mają doprowadzone powietrze do spalania od góry wkładu (również bezrusztowe)

Doprowadzenie powietrza do spalania i ogólnie technika spalania, zasada spalania, to grube książki, bardzo wiele grubych książek.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To nie jest tak do końca i tak proste.

Przykładowo wkłady bezrusztowe... tutaj jest inaczej

Przykładowo niektóre modele JOTUL, które mają doprowadzone powietrze do spalania od góry wkładu (również bezrusztowe)

Doprowadzenie powietrza do spalania i ogólnie technika spalania, zasada spalania, to grube książki, bardzo wiele grubych książek.

o przepraszam, nie miałam zamiaru nic upraszczać, mówiłam tylko o swoim kominku sparthermowym, którego sama nie do końca umiem okiełznac :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.

Mysz - a nie wpadłaś na pomysł że najbardziej kompetentną osobą do pomocy w "okiełznaniu" zakupionego przez Ciebie wkładu, będzie jego sprzedawca ... ?

No ... przynajmniej powinien być ...vide - przeczytaj ostatnią część poniższego postu:

http://forum.muratordom.pl/showthread.php?170155-problem-z-kominkiem-z-plaszczem-wodnym&p=4449587&viewfull=1#post4449587

Pozdrawiam.

Edytowane przez Forest-Natura
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 year później...
nie wiem czy pytanie jest ironicznie czy Pan nikt należy do grona tych co szorują co jakiś czas i uważają , że Ci co tego nie robią oszukują resztę :)

 

I owszem raz na tydzień czyszczę a margod końkretnie napisał

pozostaje czysta przez dłuuugi czas.
sugerując odbiorcy ,że po tym czasie szybę czyści.

że Ci co tego nie robią oszukują resztę
a w tym jest dużo racji.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

margod napisał:

"- wysoka temperatura podanego powietrza do spalania"

W innym wątku "mówi się" ,że powietrze nie powinno być podgrzewane.(zimnego jest więcej)

Więc jak jest z tym powietrzem?

W moim kominku powietrze pójdzie przez strych , potem po ścianie w obudowie kominka i tam ma szanse się podgrzać

Wojtek 796 radzi tak:

"Nie powinieneś raczej ogrzewać powietrza w opadającym kanale. Pomijam inne względy. Radziłbym Ci raczej zaizolować ten odcinek."

Jakie jest idealne rozwiązanie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...