Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

kominki bez czarnej szyby


Wojtek R

Recommended Posts

  • Odpowiedzi 158
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Generalnie czystość szyby nie zależy od wkładu tylko od techniki palenia i paliwa zastosowanego w palenisku. Jeżeli palimy grubym drewnem o wilgotności powyżej 20% a do tego mamy słaby ciąg w kominie i mało powietrza w palenisku to szyba będzie czarna po każdym paleniu... :)

Oczywiście poszedłem maksymalnie po bandzie... :))

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Generalnie czystość szyby nie zależy od wkładu tylko od techniki palenia i paliwa zastosowanego w palenisku. Jeżeli palimy grubym drewnem o wilgotności powyżej 20% a do tego mamy słaby ciąg w kominie i mało powietrza w palenisku to szyba będzie czarna po każdym paleniu... :)

Oczywiście poszedłem maksymalnie po bandzie... :))

 

Sie kuźwa narażasz branży :D:D.Zaiste poszedłeś nawet nie po bandzie ale wręcz po "bandziorze".

czystość szyby nie zależy od wkładu tylko od techniki palenia i paliwa

Kiedyś dawno dawno temu podobnie przedstawiłem mój wniosek...............i do tej pory mam "mniejszane" uczucia czy aby nie był nazbyt oczywisty???

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.

Jak najbardziej się z przedmówcami zgadzam.

W kwestii brudzenia się szyby - od paleniska, jego wielkości i konstrukcji oraz myśli technicznej, sposobu i umiejscowienia doprowadzenia powietrza do spalania, materiału z jakiego jest wykonane i jego przewodności, zależy tylko czy spalimy to drewno w temperaturze 300 czy grubo ponad 600 stopni. Reszta jest faktycznie nieistotna i mało ważna.

Przy tej drugiej po prostu sadzy nie będzie.

Bo się też spali.

:rolleyes:

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja twierdzę, na podstawie moich obserwacji, że klasa wkładu kominkowego jest jednak jednym z istotnych czynników brudzenia się szyby. Owszem, temperatura i technika eksploatacji kominka jest decydująca, ale nikt mi nie wmówić, że szyby na przykład w Brunnerach, czy Ledach brudzą się podobnie jak np w Arysto, Blanzekach, Dovre, Kornakach, czy nawet w Hajdukach.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja twierdzę, na podstawie moich obserwacji, że klasa wkładu kominkowego jest jednak jednym z istotnych czynników brudzenia się szyby. Owszem, temperatura i technika eksploatacji kominka jest decydująca, ale nikt mi nie wmówić, że szyby na przykład w Brunnerach, czy Ledach brudzą się podobnie jak np w Arysto, Blanzekach, Dovre, Kornakach, czy nawet w Hajdukach.

 

A ja w każdym wkładzie napalę tak, że szyba się nie pobrudzi!

Czasem muszę chwilkę przedtem pogrzebać...:)

 

I nie chwal tak tego Brunnera, bo się potrafi spieprzyć po jednym sezonie.

Różnica na pewno jest. Arysto naprawią, a Brunner napisze Ci maila, żeś

kiep - nie umiesz palić i gwarancji nie ma!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja w każdym wkładzie napalę tak, że szyba się nie pobrudzi!

 

W kwestii brudzenia się szyby - od paleniska, jego wielkości i konstrukcji oraz myśli technicznej, sposobu i umiejscowienia doprowadzenia powietrza do spalania, materiału z jakiego jest wykonane i jego przewodności, zależy tylko czy spalimy to drewno w temperaturze 300 czy grubo ponad 600 stopni. Reszta jest faktycznie nieistotna i mało ważna.

 

Trza zapamiętać te sreberka FM.:wiggle::wiggle::wiggle:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jednak konstrukcja wkładu ma ogromne znaczenie. Przy temperaturze spalania w komorze 600 stopni wkład (zabudowa) musi być przystosowany do odebrania tego ciepła, żeby komin nie ucierpiał.

 

Masz rację , chociaż wniosek końcowy mnie trochę , wybacz ubawił:) W dobrze pojmowanej idei wkładu grzewczego nikt nie będzie się przejmował stanem komina pod wpływam takiej temperatury, gdyż takowa nie ma prawa tam trafić :D

pzdr.

ps. wkład grzewczy ma grzać a nie ekspediować ciepło w niebo. Wielu o tym zapomniało :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 months później...
W zachowaniu czystości szyby bardzo duży udział ma jakość spalanego drewna, jak wspominali poprzednicy. Nie umniejszając budowie technicznej wkładu, to nie zapominajmy, że bardzo ważne jest aby drewno było sezonowane, po prostu suche! Zakładając oczywiście, że podłączenie wkładu nie budzi zastrzeżeń :yes: taki prosty zabieg (czyli palenie suchym drewnem) powinien dawać dobre rezultaty.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Generalnie czystość szyby nie zależy od wkładu tylko od techniki palenia i paliwa zastosowanego w palenisku. Jeżeli palimy grubym drewnem o wilgotności powyżej 20% a do tego mamy słaby ciąg w kominie i mało powietrza w palenisku to szyba będzie czarna po każdym paleniu... :)

Oczywiście poszedłem maksymalnie po bandzie... :))

 

pocieszasz się czy usprawiedliwiasz :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W zachowaniu czystości szyby bardzo duży udział ma jakość spalanego drewna, jak wspominali poprzednicy. Nie umniejszając budowie technicznej wkładu, to nie zapominajmy, że bardzo ważne jest aby drewno było sezonowane, po prostu suche! Zakładając oczywiście, że podłączenie wkładu nie budzi zastrzeżeń :yes: taki prosty zabieg (czyli palenie suchym drewnem) powinien dawać dobre rezultaty.

Przepraszam a tobie co się stało ???.Nareszcie ci reklamę wkleili???:mad:.Te profile płatne oprócz zysku dla Muratora powinny wnosić coś merytorycznie do dyskusji :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks później...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...