Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Zimna podłoga.


robalek12

Recommended Posts

Witam Serdecznie i proszę o pomoc.

 

Kupiłem 6mc temu wykończone mieszkanie na parterze i podłogi są zimne przez co strasznie wychładza się mieszkanie.

Czy są jakieś materiały izolacyjne, aby mógł wsadzić pod panele, które mogę rozebrać bo są na zatrzaskach,

natomiast z płytkami w kuchni, łazience i przedpokoju już gorzej. Na pewno jednym z wyjść było by ocieplenie od dołu stropu,

ale piwnice są i tak dość niskie i nie wiem co na to właściciele.

 

Proszę o jakieś tanie ale skuteczne rozwiązania...?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 weeks później...

Mam podobny problem. chętnie poczytam jak można go rozwiązać. Też zastanawiam się nad położeniem podkładu pod panele lub też położeniem na nie grubej wykładziny.

 

Jak miałoby wyglądać skucie podłóg ? Jak mam betonowy strop od piwnicy ocieplony 5cm styropianu i w mieszkaniu pod wylewką też styropian to niby jak to poprawic ?

 

Ponad to mam podejrzenia że problem jest nie tyle w podłodze co w wadliwie wykonanym balkonie. Czy jest możliwe żeby to on tak bardzo wpływał na obniżenie temperatury wylewki ? W pomieszczeniach w których są płytki na podłodze jej chłód nie jest tak bardzo odczuwalny. Dodam, że sciana jest z porothermu 44, w którym każda dodatkowa dziura robi przeciągi oraz ani mury ani balkom nie jest ocieplony.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

na podłogę pod panele można dać korek techniczny, najgrubszy, jaki się trafi.

balkon może wpływać - trzeba go ocieplić po prostu (opakować w styropian).

pod płytki można by bylo dać maty grzejne, choćby elektryczne. Jak ci sie znudzą płytki, to możesz pomysleć.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

Miałem podobny problem w starym domku w jednym z pokoi gdzie nie było żadnego ocieplenia od gruntu (!). Było tak samo jak u Ciebie czyli b.zimna podłoga (u mnie były płytki) Zrobiłem tak:

-na płytki położyłem styropian 5cm (więcej nie mogłem, żeby nie było dużej różnicy w poziomach)

-na to dałem folię

-następnie panele podłogowe (kupiłem jakieś najtańsze po 15zł bo miały pełnić tylko rolę "utwardzenia" podłoża:):)

-na panele położyłem podkład pod wykładziny (nie wiem jak to się fachowo nazywa)

-na wierzchu wykładzina

 

Efekt: temperatura w pokoju wyższa o 2-3 stopnie i całkowity brak efektu zimnej podłogi:)

Może nie jest to fachowy sposób rozwiązania tego problemu ale efekt jest zadowalający:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks później...
  • 2 weeks później...

W ub. roku wykonałem remont balkonu, gdyż borykałem się z efektem podciągania chłodu od strony balkonu. Skułem gres i wylewkę na balkonie, na to poszedł twardy styropian o gr. 5cm, folia paroizolacyjna, nowa wylewka, folia w płynie i nowe płytki. Efekt jest bo od balkonu już tak nie ciągnie.

W Twoim przypadku jeśli ściany nie są izolowane to przydałoby się je zaizolować, ale na to musisz mieć zgodę zarządcy/właściciela.

 

Na podłogę korek to może być dobre rozwiązanie zadowalające odczucia. Temperatury samo nie podniesie, grzać będziesz musiał tyle samo, tylko że Twoje samopoczucie się poprawi. Wiem bo mam korek na ścianie, w dotyku jest obojętny, a w pokoju nie jest cieplej. Myślę, że podobnie będzie z podłogą.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.



×
×
  • Dodaj nową pozycję...