Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Pomocy- pytanie do hydraulika :(((((


Recommended Posts

Mam piec gazowy jukers w instalacji zamkniętej. Oprócz tego mam w pomieszczeniu za kotłownią piec na węgiel i drewno.

Z racji tego że mam sporo drewna to chciałem to palić w piecu na drewno i poprzez wymiennik spiąć te instalacje.

 

Męczę się juz tydzień z tem gównem i cholery dostaję bo dzieją się u mnie jakies cuda Mianowicie.

 

Piec gazowy wyłączony.

Rozpalam piec węglowy, pompy na dwóch obiegach włączone. Temp na piecu rośnie do momentu wejćia w wymiennik(A) wyjście z wymiennika jest zimne, lub ledwo ciepłe (B)

W momencie kiedy wyłączę pompę po stronie obiegu gazowego, wyjście (B) robi się gorące i woda płynie na grzejnik.

W momencie uruchomienia pompy po stronie gazu temp na piecu rośnie C i D są zimne , a temp na piecu będzie mi rozła aż do momentu zagotowania wody.

 

Dlaczego tak sie dzieje?

 

 

http://img262.imageshack.us/img262/6918/chemattt.jpg

 

 

 

Błagam podpowiedzcie coś bo zwariuje

Edytowane przez pit79
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam piec gazowy jukers w instalacji zamkniętej. Oprócz tego mam w pomieszczeniu za kotłownią piec na węgiel i drewno.

Z racji tego że mam sporo drewna to chciałem to palić w piecu na drewno i poprzez wymiennik spiąć te instalacje.

 

Męczę się juz tydzień z tem gównem i cholery dostaję bo dzieją się u mnie jakies cuda Mianowicie.

 

Piec gazowy wyłączony.

Rozpalam piec węglowy, pompy na dwóch obiegach włączone. Temp na piecu rośnie do momentu wejćia w wymiennik(A) wyjście z wymiennika jest zimne, lub ledwo ciepłe (B)

W momencie kiedy wyłączę pompę po stronie obiegu gazowego, wyjście (B) robi się gorące i woda płynie na grzejnik.

W momencie uruchomienia pompy po stronie gazu temp na piecu rośnie C i D są zimne , a temp na piecu będzie mi rozła aż do momentu zagotowania wody.

 

Dlaczego tak sie dzieje?

 

 

http://img262.imageshack.us/img262/6918/chemattt.jpg

 

 

 

Błagam podpowiedzcie coś bo zwariuje

 

Z rysunku wynika, że pompa ma dodatkowy obieg "na skróty" - tak samo jak i połączenie grzejników. Po co ten zawijas?

Ale włączenie pompy po stronie zamkniętej i grzanie grzejnika wygląda na błędne podłączenie wymiennika.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak wyłącze pompę po stronie obiegu zamkniętego to grzejnik przy piecu robi się ciepły, jak ta sama pompa jest włączona to piec mi się gotuje.

POmpa po stronie układu otwartego zamontowana jest w tzw obejściu [pompy z filtrem i zaworem kulowym więć obiegu krótkiego nie ma.

 

http://img444.imageshack.us/img444/2183/1111111111111111ux.jpg

Edytowane przez pit79
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

rysunek jest niedokładny, ten dodatkowy obieg o którym wspomina "mały" to chyba obejście na wypadek braku prądu dla pompki, tylko czy jest na nim zawór??????? jaki????? całe zaburzenie najprawdopodobniej powoduje ten wymiennik (nie napisałeś jaka jest jego konstrukcja czy producent) wykonaj spinkę pomiędzy rurą A i B wstaw zawory na tych rurach i jeden na spince odcinając wymienniki będzie grzało
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jutro zrobię bo dzi nie mam.

Obejście do pompy mam takie:

http://allegro.pl/obejscie-pompy-zespol-pompy-zp32-25-40-i1342753884.html

 

Dwa razy udało mi się uruchomic wymiennik tak że grzał ładnie na piecu miałem 60 st , po stronie gazu miałem ok 54st.

Wymiennik mam płytowy.

 

Nie chodzi mi o ty by grzał mi grzejnik ale bardziej o to by ten cholerny wymiennik dział.

 

Piec ma 17kw

wymiennik niemieckiej firmy APV ponoć 25kw ale jak dla mnie to tyle to on nie ma.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

OK , jutro ostatni dzień testów. Zrobię jak mówisz.

Zastanawia mnie tylko czemu włączenie obiegu po stronie gazu powoduje taki efekt. Bałem się że może wymiennik jest nieszczelny, ale odkęciłem zasilanie i powrót od węglowego i nic nie cieknie.

 

Wcześniej miałem podłączone zasilanie od dołu i sprawa wyglądała tak samo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak idzie ta pionowa czerwona rura od pieca węglowego i pod kontem 90st skręca do wymiennika w miejscu (A) to zamiast kolanka wkęciłem trójnik i jest on zakończony odpowietrznikiem takim odkęcanym jak do kaloryfera.

 

Leci z nigo woda, ale czasem "parska" .

 

Zrobię jutro zdjęcie i wstawie jak to wygląda w rzeczywistości.

Edytowane przez pit79
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak idzie ta pionowa czerwona rura od pieca węglowego i pod kontem 90st skręca do wymiennika w miejscu (A) to zamiast kolanka wkęciłem trójnik i jest on zakończony odpowietrznikiem takim odkęcanym jak do kaloryfera.

 

Leci z nigo woda, ale czasem "parska" .

 

Zrobię jutro zdjęcie i wstawie jak to wygląda w rzeczywistości.

 

odpowietrznik ma być w najwyższym punkcie instalacji, powinieneś też odpowietrzyć tą instalację od tyłu czyli zamykając zawory przed odpowietrznikiem na zasilaniu, ale najwięcej podpowiem jak to zobaczę na tej fotce

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kajmanxxl - bardzo dziękuję za pomoc. Na początek przepraszam że nie zrobiłem zdjęcia ale żona posiała ładowarę do aparatu, a ja ostatnio dostęp do netu mam mocno utrudniony.

 

Sprawa wygląda tak- powalczyłem 2 dni w kotłowni i udałosię - problemem był zabrudzony filtr. Po wyczyszczeniu wszystko działa jak należy.

Podpowiedz mi jeśli możesz czy w momencie kiedy działa piec węglowy, powinien działać piec gazowy?

Mam założony przekaźnik, który działa w ten sposób że jak temp napiecu węglowym osiąga temp POWIEDZMY 35st to uruchamiają się 2 pompy i piec gazowy mi się wyłacza, w momencie ostygnięcia węglaka piec gazowy się odpala i dalej grzeje. Czy jest to poprawne i potrzebne?

 

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Filtr a o tym nic wcześniej nie pisałeś, dobrze jest mieć większy niż instalacja włączony na redukcjach to problem zatykania zdarza się rzadziej.

Równocześnie nie powinny działać w tym przypadku te piece, a co do tego przekaźnika to super sprawa bardzo zaoszczędzi Ci energii a temperatura powinna być ustawiona taka jaką wysyłasz na grzejniki lub powinno to być połączone z termostatem pokojowym, bo to tak jak z jazdą samochodem na autostradzie pali najmniej, czyli gdy stale utrzymujesz tę samą temperaturę w pokoju piec zużywa najmniej gazu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.



×
×
  • Dodaj nową pozycję...