Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Rekuperator BARTOSZ-opinie


Recommended Posts

Byli u mnie spece z Bartosza. Przed przyjazdem poprosili grzecznie o odszronienie wymiennika, aby móc pomierzyć temperatury i ciśnienia. Grzałem Farelką 4 godziny przed przyjazdem Serwisanta. Serwisant pomierzył temperatury przy zewnetrznej -5 C i wyszło, że ten cud techniki nie jest winny. Serwisant na miejscy nie miał uwag do instalacji, co nie przeszkodziło im napisać, że urzadzenie jest OK (bo serwisant nie stwierdził jego zamrożenia (nic w tym dziwnego jeśli na jego prośbę grzałem to cholerstwo przez 4 h) i za bezzasadne wzywanie serwisu winny jestem bagatela 600 PLN. Napisałem im, ze po pierwsze: może i urzadzenie jest w porzadku przy -5, ale przy -15 C wygłada jak wnetrze zamrazarki i przy takiej temperaturze powinni dokonać ogledzin. Po drugie nie mieli na miejscu zadnego ale do instalacji, (temp. na wlocie do Bartosza z pomieszczeń wynosiła +17 C, więc instalacja nie gubi zbyt duzo ciepła (wyciagi am równiez w pomieszceniach, gdzie jest ok 16-17 C). Po trzecie po trzech tygodniach zadzwoniłem do nich sam z pytaniem kiedy do mnie przyjadą, bo sami nie dawali znaku życia. A zgodnie z ''Rozporządzeniem Rady Ministrów w sprawie szczegółowych warunków zawierania i wykonywania umów sprzedaży rzeczy ruchomych z udziałem konsumentów'' niedokonanie zawiadomienia przez Sprzedawcę o nieuwzględnieniu reklamacji w terminie 14 dni od dnia zgłoszenia reklamacji uważa się za uznanie tej reklamacji z obowiązkiem załatwienia jej zgodnie z żądaniem konsumenta'' (§ 24 pkt. 1 i 2). Więc poprosiłem ich o skuteczne, bezkosztowe usunięcie usterki.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 294
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Sorry ,że tak trochę nie na temat wpadnę wam w słowo ,ale przeglądając to forum od długiego czasu nasuwa mi się taka refleksja.Po chwilowym zachwycie (chyba głównie materiałami reklamowymi) nadszedł czas wykorzystania w praktyce wszelkiej maści wynalazków typu GWC,rekuperatory,pompy ciepła i tym podobne.I czytając widać ,że im więcej ludzi montuje te wynalazki tym więcej problemow wychodzi na jaw.A to ,że pompa to nie takie cudo z oszczędnościa ,a to ,że WM to już komfort tylko a była wielka oszczędność, a to że sucho bez GWC, a czy z GWC syf tam nie zamieszka w tym GWC itp , itd.....Się jeszcze na końcu okaże ,że najlepsze to zwykly tradycyjny dom
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Coś w tym jest. Nie zawsze uzyskuje się wymierne korzyści. Ale komfort raczej już tak. W minusy mojego rurowego GWC raczej nie uwierzę. W rekuperator już nie wiem, ale w pompę ciepła to wszedłbym tylko pod warunkiem posiadania sporego zapasu finansowego na wypadek braku jej skuteczności, o czym się tu i na grupach już czyta. A tradycyjnego domu w dzisiejszych czasach już raczej nie postawisz. Muszą pojawić się nawietrzniki w oknach, docieplenia ze styro, wełny, kondensaty itp.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

na poddaszu nieogrzewanym lecz w ocieplonej budzie, sprawności nie mierzyłem, nie zamarzł ani razu, sterownik najprostszy bez modulacji antyzamrożeniowej , żadnych grzałek wstępnych ani wewnątrz budy w której stoi, gwc nie istnieje

 

zaznaczam, bartosz jest fajny tam gdzie nie ma jak zrobić gwc, każdy kto gwc planuje powinien rozważyć inną firmę z przeciwprądówką bo podobne parametry lecz niższa cena, byle nie provent , oni nawet nie wiedzą jak reku działa a rekupreatory.pl potwornie zdzierają nie wspomnę o kiepskich projektach instalacji

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kurcze, Kangaxx, zapunktowałeś teraz u mnie. Pierwszy raz trafiłem na Twoją poradę odnośnie Bartosza, która nie jest tylko i wyłącznie peanem na ich cześć. Mam GWC, reku bma być w kotłowni, dom parter i 140m2 powierzchni i 360m3 kubatury do zwentylowania. Podpowiedz reku na które w moim przypadku i podlaskich warunkach warto wydać dzisiaj kasę.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie bede reklamował, powiem że odradzam proventa bo jest upośledzony, takie z plastikowym wymiennikiem tez bo plastik to słaby przewodnik ciepła, zwróć uwagę na sterowanie bajpasem bhy korzystać z niego również w lecie zamiast zmieniać kasete na letnią, chociaż przy gwc to możesz na to machnąć ręką
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nieśmiało przypominam się, że wątek ''Bartosz-opinie'' w zamyśle miał być o cudzie techniki zwanym bartosz. Widzę jednak, że użytkowników bartosza jest jak na lekarstwo. Czyżby było nas tak niewielu, którzy uwierzyli, że ''jako jedyny nie zamarza'' ?.

 

Wracając do Bartosza. O firmie można powiedzieć, że jest dobra, jeżeli poza folderami relamowymi, jej produkty sprawdzają się ''w praniu'', a jeśli już zdarzy się jakaś ''skucha'', to szybko i miło usuną niedmogania. Czy w moim przypadku tak będzie zobaczymy. Póki co, w piśmie jakie otrzymałem od Bartosza, stwierdzili że szronienie wymiennika jest normalnym zjawiskiem fizycznym, nie dopatrując się żadnej wady w wymienniku. Tak jak pisałem nie mieli też uwag do instalacji, więc dlaczego cud techniki nie tylko zachodzi szronem, ale po paru dniach ostrych mrozów (-15 C i niżej) równo skuwa go lód ?

 

Compi opisz proszę swoje doświadczenia z tą frmą.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mogę być jedynie tak enigmatyczny jak Kangaxx. On nie ma większych zarzutów do ich centrali i spore doświadczenie jak sądzę. Szkoda, że moi koledzy nie mieli pod ręką kogoś właśnie takiego podczas montażu. Bo ludzie z Bartosza pomocni w momencie montażu nie byli chociaż kłopoty wynikały z ich właśnie błędów. Miałem okazję asystować przy rozmowach na etapie projektowania systemu reku z klimą(tutaj upatruję największe kłopotyt), zamawiania ich sprzętu, rozwiązywania problemów technicznych, logistycznych, odbierania towaru i jego montażu. Widziałem nawet jak wygląda produkcja. I ta ostatnia zrobiła na mnie najlepsze wrażenie, bo pozostała reszta sprawiała wrażenie jakiegoś bałaganu, prowizorki i dużego nieporozumienia. Końcowy odbiorca nie ma łatwo, hehe. Kangaxx już kiedyś chciał mnie wyciągnąć za język do odpowiedzi, ale niestety więcej nie mogę napisać. A on za karę teraz nie chce mi pomóc : DDD .
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zyjemy w wolnym kraju. Cenzury nie ma -). Nikt nikogo nie prześladuje za opinie i poglądy. Dlaczego więc compi wzbraniasz się, żeby powiedzieć całą prawdę o bartoszu ?

 

Ano widzisz. I Kangaxx, i ja, i Bartosz z jednego niedużego miasta jesteśmy. Nawet polecany na forum producent Nikol to też sąsiad. Szczegóły mogłyby pogorszyć układy między montażystami, a dostawcami czego chciałbym uniknąć. Takie sobie podejście Bartosza do klienta indywidualnego z ulicy można tłumaczyć tez tym, że obsługują tematy bardzo grube, co chyba nawet jest ich głównym źródłem dochodu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ale ja nie mieszkam w białymstoku, powiem że mam tak ponad 400 kilometrów a do najbliższego przedstawiciela bartosza 160 :)

swoją drogą ciekawi mnie kto u nich i na jakiej podstawie twierdzi że szronienie jest wbrew temu co firma reklamuje rzeczą normalną, jakaś sprzeczność mi tu śmierdzi

tam też nie wszyscy są "oświeceni", na szkoleniu nikt nie wpadł na to by wyjaśniać maluczkim jaka termodynamika kotłuje się wewnątrz obudowy, sądzę że nie wiedziało szanowne przedstawicielstwo, szkolenie ogranicza się do pokazania jak podłączyć i zainstalować centralę, jak dobrać i eksploatować, to wystarcza by centrala działała jak u bartekw'a, pewnie stąd stwierdzenie że wszystko ok, tam w białymstoku może jedna góra dwie osoby wie co może ten wymiennik i jak to wyeksponować, reszta tylko powtarza jak papugi slogany reklamowe

 

inżynierki z bożej łaski kurcze...

 

wydaje mi się że dla ciekawych tej wiedzy najlepiej będzie gadać z pomysłodawcą, mnie sie nie chcę bo znów będzie że zachwalam za kasę

Edytowane przez kangaxx
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...