Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Rekuperator BARTOSZ-opinie


Recommended Posts

  • Odpowiedzi 294
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Jestem z Suwałk , nie daleko głównej siedziby Bartosza, tak jak wcześniej pisałem u mnie też zamarza na wciągu .Byłem kilka razy w BARTOSZU ,mówi że należy zwiększyć wyciąg, ale nic to nie dało.Próbowałem wszelkich sposobów docieplałem ,docieplałem kanały,rekuperator i nic .Wyciąg z domu +20 stopni .Może ktoś na forum może mi pomóc i ma, miał takie problem i je rozwiązał. Chętnie odpowiem na pytania związane z moim użytkowaniem rekuperatora . Z góry dziękuje .MARKUS.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jestem z Suwałk , nie daleko głównej siedziby Bartosza, tak jak wcześniej pisałem u mnie też zamarza na wciągu .Byłem kilka razy w BARTOSZU ,mówi że należy zwiększyć wyciąg, ale nic to nie dało.Próbowałem wszelkich sposobów docieplałem ,docieplałem kanały,rekuperator i nic .Wyciąg z domu +20 stopni .Może ktoś na forum może mi pomóc i ma, miał takie problem i je rozwiązał. Chętnie odpowiem na pytania związane z moim użytkowaniem rekuperatora . Z góry dziękuje .MARKUS.

 

Robi sie coraz ciekawiej.... chyba wstrzymam montaz, czyzby Jan-Gaz z nagrzewnica?

Nie tak mialo byc.....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

w Jan gazie chyba mi padł układ ochrony przed zamarzaniem (cykliczne rozłaczanie wentylatora nawiewnego) Zabrałem łopatę, łom, młotek celem odkucia lodu, polazłem na górę, odkręciłem obudowę a tam nic. Zero lodu. W sumie to nie wiem dlaczego. Mróz był wtedy -15StC

Szroniacego Bartosza można potraktowac wyłącznikiem czasowym działającym tylko w duze mrozy - wyłącznik raz na pół godziny (na dwie minuty) rozłącza wentylator nawiewny. Bartek się rozmraża powietrzem nawiewanym i po problemie.

 

Są jeszcze rekupeartory marki Flexit - mają czyjnik lodu. grzałka włącza im się tylko wtedy kiedy faktyczne w centrali zaczyna tworzyć się lód. A patrząc na wymiennik Heatex w moim JanGazie to nie jest czeste zjawisko.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie temp. graniczna to ok. -10 st. C

Automatyka wstrzymuje went. nawiewny na 5 minut. I po kłopocie.

Przy -15 załącza się odmrażanie kondensatu z tacki.

 

kurt76

 

Co stoi na przeszkodzie, by zakopać trochę rury kanalizacyjnej i przepuścić pow. zanim trafi ono do .... Jan-Gaza ?? :)

 

pzdr

 

Na przeszkodzie stoi:

- strop nr 1

-strop nr 2

- wylewka i 20 cm styropianu, chudziak

- 1 m zawibrowanego zwiru

- glina w strefie law fundamentowych...

 

ProStas ja juz chate wykanczam, rekuperator mam miec na 2 pietrze pod kalenica..... nie ma drogi odwrotu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jak dobrze zrobisz to żadna nagrzewnica nie będzie ci potrzebna

 

gdzie planujesz zrobić czerpnie i jak daleko od reku?

 

Do dyspozycji mam stryszek o wymiarach 2m * 10m, pod kalenica, stryszek jest ocieplony, temp. panujaca pokojowa...

W szczytach mam juz zrobiona czerpnie i wyrzutnie, orientacja pln zach - pld wschod.

W stosunku do szczytow centrale moge ustawic dowolnie, jednak ze wzgledu na akustyke bedzie usadowiona gdzies w jednej czwartej dlugosci. Magistrala juz jest przewod gietki ocieplony.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

czy wentylatory do reku Bartosza dajecie po stronie tłoczenia czy ssania , jakie to ma znaczenie?

pozdrawiam

 

Ja bym dał wentylator nawiewny przed reku bo wtedy wymiennik jest ładnym tłumnikiem oddzielającym wentylator i hałas przez niego generowany od anemostatów w sypialniach. Poza tym podgrzeje powietrze o 0,000nic stopnia i bartek nie zmarźnie :-) Z tych samych powodów wentylator wywiewny dałbym za wymiennikiem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...