Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Rekuperator BARTOSZ-opinie


Recommended Posts

VAT 8%

 

Odbylem okolo 0,5 h rozmowe z szefem nt. ewentualnych opcji czy tez rozbudowy i co mowil:

 

- wentylatory na prad staly nie sa cichsze

- wentylatory zmiennopradowe sterowane STW-1 sa tak ciche jak stalopradowe, nieco glosniejsze sa przy sterowniku ARP

- Bartosz wycofuje sie z montowania modulow chlodniczych - klopoty z higiena.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 294
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Hej,

 

Przeczytałem cały ten wątek. Do tej pory myślałem o produkcie firmy Bartosz, a konkretnie o CNWB 4.0 EC z automatyką. Mam zakopane rurki pod glikolowe GWC i czytając te posty się zastanawiam, czy jednak nie kupić czegoś tańszego.... Rekupertor będzie znajdował się w nieogrzewanym garażu (ocieplnonyym, przyklejonym do domu) - pobór powietrza z zewnątrz. Coś doradzicie?

 

PZDR

 

Qter

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej,

 

Przeczytałem cały ten wątek. Do tej pory myślałem o produkcie firmy Bartosz, a konkretnie o CNWB 4.0 EC z automatyką. Mam zakopane rurki pod glikolowe GWC i czytając te posty się zastanawiam, czy jednak nie kupić czegoś tańszego.... Rekupertor będzie znajdował się w nieogrzewanym garażu (ocieplnonyym, przyklejonym do domu) - pobór powietrza z zewnątrz. Coś doradzicie?

 

PZDR

 

Qter

jak masz gwc to po grzyba ci bartosz? weź coś tańszego

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy posiadacze GWC rurowego mysleli kiedys o mozliwosci ataku na ich posiadlosc poprzez wprowadzenie gazow trujacych/usypiajacych do rury? ::confused::confused:

dlatego lepiej chałupę dalej od działań wojennych stawiać :)

 

Ok. vena 3, wentyle zmiennopradowe, STW-1 z automatyka by passu, 6 pokoi, 2 lazienki, kuchnia, hol, przewody elastyczne w otulinie, robocizna: 14 tys brutto.

 

Wykonawca oficjalny przedstawiciel Bartosza.

Kurna chyba w 400.000 sie nie zmieszcze :(

 

o mamusiu...

400k to chyba ze złota ta centrala

Edytowane przez kangaxx
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jakiś czas temu byłem w kotłowni (gdzie mam zamontowanego bartosza), zawołałem: ''serwis jedzie'' i... mrozów nie ma, żeby pokazać, że mam jakiś feralny egzemplarz.

 

A tak poważnie nowy wymiennik już jest dla mnie przygotowany. W poniedziałek będą go badali w laboratorium, więc jeśli stary będzie wymieniany, to nowy nie ma mozliwości, żeby zamarzł-tyle mądrych głów się nad nim pochyla, że nie ma wyjscia.

 

KURT 76 Tzw. flexy mają 3 cm izolację, więc jeżeli będą prowadzone przez nieogrzewane pomieszczenia, to będą duże straty. Chyba, że utulisz je dodatkowo wełną.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

VAT 8%

 

- Bartosz wycofuje sie z montowania modulow chlodniczych - klopoty z higiena.

 

Kiedy montowana była moja instalacja zastanawiałem się nad opcją chłodnico-nagrzewnicy wodnej zasilanej latem ze studni, z której czerpię wodę do nawadniania ogrodu. Nawadnianie pracuje od 22-ej do 01-ej, więc miałbym darmową ''wodę lodową'' o temperaturze 8-10 C. Wycofałem się z tego pomysłu, bo mam tyle żelaza i manganu w wodzie, że błyskawicznie zabiłoby mi chłodnico-nagrzewnicę. Nie mniej jednak sprzedaję to jako pomysł klimatyzacji dla tych, którzy nie mogą zasnąć w letnie, gorące wieczory.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja gdy montowałem u siebie wm, myślałem nad wszyciem parownika w instalację, bałem się grzyba bo przy klimie to mu dobrze jest, nie zrobiłem tego, wsadziłem splita w salonie i jestem zadowolony z tego wyboru, do dzisiaj boję się zawartości samochodowej klimy :)

 

inna sprawa że przy grzaniu/chłodzeniu nawiewem z anemostatów, prawidłowo dobrana centralka nie wystarczy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy posiadacze GWC rurowego mysleli kiedys o mozliwosci ataku na ich posiadlosc poprzez wprowadzenie gazow trujacych/usypiajacych do rury? ::confused::confused:

No rozsądni ludzie polecają, by czerpnia powietrza dla wentylacji była w takim miejscu, w którym pozostaje widoczna z okien domu, najlepiej jeszcze możliwie blisko do samego domu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzisiaj natrafiłem na ten wątek, przeczytałem cały, miejscami aż nie chciało się wierzyć że to mowa o tej samej wentylacji co moja.

Ja mam WM Vena 4 sterownik STW-1 v3.2, wentylatory stało prądowe. Nie mam GWC

U mnie wentylacja chodzi od września bardzo dużo zmieniałem nastawy jak to na początku użytkowania. Teraz chodzi non stop na 20%.

Przy pierwszych dużych mrozach miałem awarię, ale to było z mojej winy. Pisałem już o niej w jakims temacie albo na moim DB. zamarzł mi odpływ skroplin. Stało się to w czasie kiedy WM była wyłączana na noc, w nocy było -15. rurki od skroplin były prawie nieocieplone i to spowodowało ich zamarznięcie, przez co po włączeniu się wentylacji skropliny nie miały gdzie sie podziać zbierały się na dole wymiennika aż zaczęły się skraplać przez nieszczelne połączenie z filtrem (też moja wina, żle połączyłem). Po tym incydencie spędziłem kilka godzin na strychu wszystko wysuszyłem, wodę wylałem, odmroziłem, złożyłem od nowa. Ociepliłem i od tamtej pory nic sie nie działo.

jak wspomniałem to był mój błąd, po prostu niedopatrzenie przy ociepleniu w okolicy samego wymiennika.

Całą WM montowałem sam, wszystkie kanały są bardzo dobrze ocieplone większość jest pod 30cm ocieplenia a na przejściach 10-15cm. Od tamtej pory odpukać jest wszystko OK. Ja sobie chwalę Bartosza, pzry wydajności 20% wentylatory zużywają około 50-60W, Móje WM jest trochę przewymiarowane, bo kubaturę mam około 450m3, na początku żałowałem, ale teraz mi to pasuje bo przy 20% wydajności mam 110m3 nawiewu świeżego powietrza przy największej sprawności, do tego WM jest całkowicie niesłyszalna. Generalnie silniki słyszę przy 50% jak jest grobowa cisza w domu i to tylko w salonie bo nad nim one są, a normalnie w dzień żeby je usłyszeć to muszą chodzić na 80%. To jest jednak kwestia indywidualna całkowicie zależna od miejsca i sposobu montażu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak czytam ten wątek i ja też mam reku Bartosza polecił mi go kolega założyliśmy jednostki w 2008 roku poddasze nieogrzewane u mnie u kolegi też urządzenie pracuje drugi rok i ani jemu anie mnie nie zamarzł jestem zadowolony przez krótki czas nie pracował ze względu na zmiany jakie robiłem sobie w instalacji ale teraz jest uruchomiony komfort bez porównania z reku a bez zwłaszcza w łazienkach pewnie są lepsze jednostki ale Bartosz dla mnie jest OK.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

lepsze zależy do czego, tam gdzie nie ma gwc lepszych niż batrosz i nikol nie ma, inne są tylko lepiej wykonane, zdarzyło mi się montować do centrali mocowanie filtrów które ni cholery nie pasowały w otwory :), trzeba było przewiercić drugie

 

Kangaxx - a możesz polecić coś godnego "zamiast" wyrobu Bartosza jeśli GCW istnieje?

 

Sam do tej pory myślałem o Venie 4 (GWC wodny 1 mam przytgotowany do uruchomienia) ale czytając ten wątek się zastanawiam czy jak "nie widać różnicy to warto przepłacać"...

 

PZDR

 

Qter

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie bierz bartosza ani nikola tam gdzie jest gwc powiadam, ja lubię berlufa bo firma wie co produkuje, chociaż ich sterownik mi nie pasuje ale to klient i tak decyduje, zamiast berlufa jangaza też rozpatrz, byle na przeciwprądowych wymiennikach, krzyżowe to wg mnie do leclerca można zakładać gdzie liczy się norma przewalanego powietrza a nie skuteczność wymiany, w rzeszowskim leclercu przy -12 dawał taki +4 a jest ich tam kilka, wg mnie całkiem przyzwoicie jak na sklepowe wymagania
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...