Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Rekuperator BARTOSZ-opinie


Recommended Posts

  • Odpowiedzi 294
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Marcin Cetera, Przemas 90

 

Jaką temperaturę nawiewu macie przy -15, -18 C ?

Wbrew pozorom odpowiedź nie jest prosta i jednoznaczna. Bo to zależy od tego ile dni wcześniej trzymał mróz i jaki on był, to ma wpływ na wilgotność na zewnątrz a szczególnie w domu, a to ma bardzo duże znaczenie na sprawność układu. Dlatego nie chciałbym strzelać tym bardziej że w okresie takich mrozów nie było mnie w domu (taką mam pracę), ale miedzy -10 a -15, nawiew mam koło +15 do +17. zapowiadają że w lutym mrozy wrócą to wtedy zobaczę

Edytowane przez Lobo_M
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Był u mnie serwis. Przy temperaturze ok -5 C na zewnątrz wydajnośc wyniosła ok 85 %, czyli OK. Żeby przekonać się, co jest nie hallo zostawili czujniki temperatury, które będą monitorować temperatury przez parę dni (również w nocy, kiedy temperatura spada do -10 C, -15 C. Pożyjemy, zobaczymy.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Był u mnie serwis. Przy temperaturze ok -5 C na zewnątrz wydajnośc wyniosła ok 85 %, czyli OK. Żeby przekonać się, co jest nie hallo zostawili czujniki temperatury, które będą monitorować temperatury przez parę dni (również w nocy, kiedy temperatura spada do -10 C, -15 C. Pożyjemy, zobaczymy.

 

i jakie wyniki? pytam bo ostatnio mrozi dość mocno...

 

PZDR

 

Qter

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

rzuciłem ja sobie dzisiaj okiem na sterownik i brwi pojechały mi do góry, tego jeszcze nie widziałem, temperatura powietrza pobieranego z zewnątrz -2,3 stC, temperatura powietrza pobieranego z pomieszczeń 12,7 stC, temperatura powietrza nawiewanego do domku 5,2 stC, o co chodzi? tak słabo to jeszcze nie było, zwiększyłem pracę z 20 do 60% i czekam, temperatury nie specjalnie jakoś inne, no to ja cap za drzwi od budy gdzie pracuje reku i mały serwis, w budzie dodatnio, skropliny nie zamarznięte, wydarłem filtry (już czarne), wsadziłem łapę do środka, pomacałem po wymienniku z obu stron i ani śladu lodu, o co chodzi? czyżbym miał w chacie tak suche powietrze? zobaczę co będzie po wieczornych kąpielach :)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no właśnie że mam flexy ale w wełnie szklanej a nie mineralce, szkło nieprzyjemne chyba dla tych małych gówienek bo w mineralce mają jak w raju, w każdym razie taką mam nadzieję bo w szklanej myszy jeszcze nie widziałem a kamiennej to wszędzie, jeśli okaże się że to myszy to będę bardzo głośno krzyczał o takim fakcie :)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...