Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Trójmiasto - poszukiwany ekspert wentylacji - ekspertyza


Recommended Posts

Wydałem 20tys na instalację z rekuperatorem.

Z tego co tu czytam, problemy jakie się u mnie pojawiają świadczą o błędzie w sztuce.

 

Rekuperator jest na gwarancji.

 

Czy możecie polecić mi firmę, która dokona niezależnej ekspertyzy poprawności wykonania projektu oraz instalacji?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A jak mam to niby stwierdzić?

 

Przy temperaturze 0st centrala zwiększa wyciąg zmniejsza nawiew.

Przy szczelnym domu w ciągu 2 dni robi się masakra - woda płynie po szybach.

Przy rozszczelnieniu okien po dwóch dniach woda znika ale ok dwukrotnie wrasta zużycie paliwa (palę pelletem).

 

Przy -8 (obecnie) nawiew jest praktycznie zerowy.

 

Ja się pytam: czy tak ma działać wentylacja za 20tys.????????????????

 

Potrzebuję kogoś kto wykaże co jest źle i będzie to moja podstawa do dochodzenia swoich praw.

 

Jak wspomniałem czuję się nabity w butelkę. Nie odpuszczę dopóki nie będzie to działać jak należy lub nie dostanę pieniędzy z powrotem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wentylacja na pewno nie powinna tak działać, jednakże przeczytaj umowę zawartą z firmą która ją montowała, być może jest tam ukryty jakiś zapis zdejmujący z niej odpowiedzialność, tam powinno byś wyraźnie opisane jakie kanały i jak izolowane, wszelkie określenia typu "standardowo", "zgodnie z przepisami", niczego nie mówią i jesteś na straconej pozycji,

 

pobaw się tym sterownikiem, może on niepotrzebnie i zbyt zachowawczo traktuje wymiennik chroniąc przed lodem którego możliwe że nie ma...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks później...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.



×
×
  • Dodaj nową pozycję...