Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

  • Odpowiedzi 5,5k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

ziobrysty, kaczysty, pejoteny, palikoty..... A składu rządu nadal nie znamy. Ciekawe, jaką schedę dostanie schetyna.

 

A tak na marginesie....

Jaką nazwę obstawiacie dla nowej partii ziobry? ;)

 

 

 

No jaka może być nazwa ?!!

 

ZJN

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niustający muppet show w wykonaniu tzw prawicy trwa i nie zamierza się skończyć. Jacek Kurski czyli jeden z buldogów Jarosława zasłużony w bojach i pomówieniach przedwyborczych. porównał tę partię do: nie zgadniecie: "...Jacek Kurski na przedostatnim posiedzeniu Komitetu Politycznego PiS porównał tę partię do Korei Północnej..."

Może to byłoby śmieszne, choć podobny scenariusz nie był trudny do przewidzenia gdyby nie fakt że polska prawica od dziesięcioleci nie potrafi wypuścić nic lepszego od takiego sraczkowatego PiS czy wcześniej AWS. Wprawdzie prawica w Polsce praktycznie nie istnieje ale za to nieodłącznie kojarzy się z wygryzającymi sie nawzajem głupkami. Może dlatego że poglądy prawicowe oznaczają też przywiązanie do ideałów, zasad, bycie uczciwym wobec siebie i innych, wiarę nieudawaną i podobne niemodne archaizmy. Taki ktoś kariery nie zrobi. Pozostają oszołomy którym wszystko jedno co robią i mówią tylko po cholerę nazywać ich prawicą?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

(...) Wprawdzie prawica w Polsce praktycznie nie istnieje ale za to nieodłącznie kojarzy się z wygryzającymi sie nawzajem głupkami.. Może dlatego że poglądy prawicowe oznaczają też przywiązanie do ideałów, zasad, bycie uczciwym wobec siebie i innych, wiarę nieudawaną i podobne niemodne archaizmy. (...)

Tak, niektórym się wydaje, że wystarczy wiara w wartości chrześcijańskie i nienawiść do wszystkiego co inne [np. do gejów] i już się jest prawicowych poglądów. Mimo to sądzę, że w Polsce prawica istnieje, tylko jej przedstawiciele są jacyś tacy, rzekłbym groteskowi [patrz: J.K. Mikke czy M. Ujazdowski.] Tylko, czy taki podział ma jakieś znaczenie poza historycznym i prestiżowym? Przecież pierwszy socjalista RP zwołał wokół siebie ludzi różnego politycznie autoramentu i stworzył PiS jako partię prawicową! Polityków o wizerunku prawicowym właśnie wyrzucił z partii. napisałem "wizerunku" bo uważam, że wartości, o których wspomniał wyżej kolega perm nie szanuje już żaden polityk, niezależnie od partii. Centroprawica w postaci PO adoptuje socjalistę Arłukowicza, czyniąc go ministrem! Paria mieniąca się liberalną buduje za państwowe pieniądze orliki i [w przyszłości] świetliki, co powinno być obowiązkiem samorządów. Wszystko się poplątało. Mnie z wygryzającymi sie nawzajem głupkami kojarzy się cała scena polityczna.

K.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Pepeg z Gumy
Moim zdaniem,jak i większości katolików krzyż powinien tam wisieć.Księdza Popiełuszkę zamordowali pewnego rodzaju politycy,więc powinien przypominać wszystkim o tym co się kiedyś stało.

 

Argumentacja zaiste godna radosnego oszołoma.

Zastanawiam się zatem czy aby masz równo pod sufitem.

Proponuję dla równowagi powiesić również symbol Swarożyca , Światowida czy choćby gwiazdę Dawida.

Ich wyznawcy również byli zamordowani przez "pewnego rodzaju polityków" więc i tym sposobem powinno się przypominać wszystkim, co się stało w naszej mało wesołej historii.

 

Osobiście w dupie mam czy będziecie sobie wieszać krzyżyki gdzie się da i kropić co się da, ale róbcie to zgodnie z prawem i najlepiej zmieńcie zapis w preambule konstytucji.

Jak Kuba Bogu tak Bóg... Kubańczykom , chyba że w katolicyzmie polskim nie obowiązuje zasada wzajemności.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moim zdaniem,jak i większości katolików krzyż powinien tam wisieć.Księdza Popiełuszkę zamordowali pewnego rodzaju politycy,więc powinien przypominać wszystkim o tym co się kiedyś stało.

 

 

A jak zapomną ?! Proponuję ekshumację i w oszklonej gablotce do sejmu .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moim zdaniem,jak i większości katolików krzyż powinien tam wisieć.Księdza Popiełuszkę zamordowali pewnego rodzaju politycy,więc powinien przypominać wszystkim o tym co się kiedyś stało.

 

Większość (myślałem że wszyscy, ale... ) katolików wie, że krzyż upamiętnia Jezusa, a nie zabójstwo księdza Popiełuszki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wydaje mi się, że tu potrzebny jest złoty środek, a nie walka oszołomów z oszołomami na gesty i symbole. Wtedy problem się spłyca i nabiera znaczenia martyrologiczno-histerycznego, po "wygranej" którejś ze stron najczęściej trudno ruszyć status quo, bo od razu włączają się wielkie emocje i kolejne bicie piany z którego nic nie wynika. A prawdziwe problemy się przykrywają tym hałasem i de facto wszystko zostaje po staremu.

Wiele rzeczy wymaga zmiany, ale ewolucyjnej. A nie happeningowej.

Edytowane przez Baba_Budowniczy
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Romantyzm, pozytywizm... Obu nie znoszę. A pragmatyzm jest na szczęście nie-literacki i wydaje mi się najbardziej strawnym -izmem do praktycznego zastosowania w temacie.

Robiąc coś z pozycji siły czy "świeżej rewolucji" szybko się szczególnie w Polsce wypalasz i dajesz paliwo i świeże siły do walki stronie przeciwnej. Zwłaszcza takim partiom, które do istnienia potrzebują wroga jak powietrza.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pragmatyzm nie jest w modzie, a fanatyzm siedzi we łbach sporej części walczących o lub przeciw krzyżowi.

 

Jakoś nikt do tej pory nie pokusił się o skomentowanie wystąpienia senatora Kutza. Wkurzył wszystkich dookoła! W końcu ktoś z polityków zauważył, że powoli się ich ubezwłasnowalnia. Mimo wszystko niektórzy z wybranych mają mózgi, których pragną używać a nie być jedynie maszynką do głosowania. Prawdę mówiąc Kutz powiedział dokładnie to, co ja myślę o senacie RP, ubierając to w dość oryginalną stylistykę.

K.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W kontekście mojej stopki dotyczącej autostrady - strasznie mnie wzruszyło orędzie Prezydenta RP związane z inauguracją posiedzenia posłów VII kadencji

 

http://www.gazetalubuska.pl/apps/pbcs.dll/article?AID=/20111108/KRAJ/250041963

 

Wzruszyłem się i bardzo osobiście odebrałem te słowa

 

"Siła państwa, państwa demokratycznego zależy od jego sprawności i zaufania, jakim darzą go obywatele. Polacy oczekują poprawy jakości funkcjonowania państwa. Wiemy, że państwo jest dla obywateli, a nie odwrotnie"

 

oraz te

 

"Musimy poprawić system sądowniczy. Zbyt długo ciągną się procesy zarówno w sprawach karnych jak i gospodarczych. Powoduje to ograniczenia zaufania obywateli i źle wpływa na funkcjonowanie gospodarki. Wielkim zadaniem jest wzrost zaufania obywateli do państwa oraz wzrost wzajemnego zaufania w stosunkach międzyludzkich i w życiu społecznym, także parlamentarnym."

 

Kurcze......

Płaczę - normalnie płaczę i zaraz do Pana Prezydenta chyba wyślę list............

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

"Musimy poprawić system sądowniczy. Zbyt długo ciągną się procesy zarówno w sprawach karnych jak i gospodarczych. Powoduje to ograniczenia zaufania obywateli i źle wpływa na funkcjonowanie gospodarki. Wielkim zadaniem jest wzrost zaufania obywateli do państwa oraz wzrost wzajemnego zaufania w stosunkach międzyludzkich i w życiu społecznym, także parlamentarnym."

 

Kurcze......

Płaczę - normalnie płaczę i zaraz do Pana Prezydenta chyba wyślę list............

 

No tak .

Sprawa spierdol****o śledztwa e sprawie porwania Olewnika....

nie ma winnych!!!

 

Tu http://wiadomosci.onet.pl/regionalne/warszawa/cbs-zatrzymalo-podejrzanego-o-morderstwo-drzewinsk,1,4902445,region-wiadomosc.html kolejne spieprzone

dochodzenie.

No ale....

"wicie , rozumicie , trzeba."....pierdole*e o chopinie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
This topic is now closed to further replies.



×
×
  • Dodaj nową pozycję...