Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

wczoraj oglądałem w TV Trwam:

 

O. Rydzyk do Kaczyńskiego w TV Trwam: - To jest eksterminacja narodu. Kaczyński do Rydzyka: - To bardzo smutna diagnoza. Takie są fakty.

Kaczyński był gościem TV Trwam i Radia Maryja w czwartek wieczorem. Podczas programu z udziałem szefa PiS do studia zadzwonił o. Tadeusz Rydzyk. - To jest eksterminacja narodu - mówił o sytuacji w naszym kraju redemptorysta. Szef Radia Maryja wyliczał, że chorzy nie mają pieniędzy na zakup leków ratujących życie, w Polsce prowadzona jest polityka antyrodzinna, która "ma znamiona zamierzonego zmniejszenia liczby narodu" - na jedno małżeństwo przypada tylko 1,28 dziecka. Zakonnik wskazał na wysokie bezrobocie wśród młodych i mówił, że Polacy są zmuszani do wyjazdu za granicę. Opowiadał także o eksterminacji kulturowej polegającej m.in. na tym, że w szkołach jest za mało lekcji języka polskiego i historii.

Zdaniem redemptorysty "eksterminacja kulturowa" przejawia się także w "rewolucji obyczajowej".

 

- Chce się inną moralność wprowadzić, wbrew przykazaniom, wbrew prawu naturalnemu. Widać, że to jest wprowadzane w świadomość, od dzieci: dwóch tatusiów, dwie mamusie, nadużycie w tej dziedzinie. To jest sprawa przekazywania życia - opowiadał o Rydzyk.

- Widać prymitywne atakowanie Kościoła, pokazywanie, jaki ten Kościół jest pazerny. My też to odczuwamy - ciągnął zakonnik. Wskazywał, że "chcą zniszczyć Telewizję Trwam i Radio Maryja" i "resztki niezależnych mediów". Nie powiedział kogo ma na myśli.

- To wszystko razem to jest zupełne niszczenie Polski, jakby chciało się wymazać jej przyszłość. Czy opozycja nie za słabo reaguje na to wszystko? - pytał o. Rydzyk Kaczyńskiego. - Bo to zniszczenie idzie bardzo szybko. Niszczyciele są bardzo zdeterminowani, nie liczą się z niczym i z nikim.

- Ta diagnoza bardzo smutna niestety, chciałbym móc z nią polemizować, ale nie mogę. Takie są fakty - odpowiedział Kaczyński. - Aktywność opozycji musi być dostosowana do społecznego odbioru i do pewnych realiów, np. do sytuacji, która jest w mediach. Musimy ją ustalać tak, żeby nie była łatwym celem ataku. I tak jest bardzo często celem ataku. Krótko mówiąc, musimy dostosowywać wzrastającą energię naszych działań do zmiany sytuacji społecznej, zmiany świadomości społecznej. Mamy bardzo rozbudowany plan działań, które mają prowadzić do przełamania blokady medialnej. Kaczyński wskazał, że rozpoczął cykl otwartych spotkań z ludźmi. Dotąd pojawił się w pięciu miejscach. PiS stara się także nawiązywać kontakty z małymi lokalnymi mediami. - Bo one nie są tak bardzo zglajtszachtowane jak te media większe. To jest też próba przebicia się. Szef PiS przypomniał także, że w środę 14 marca jego partia organizuje wielką manifestację "w sprawach społecznych".

- Przyjechałem tutaj m.in. po to, żeby powiedzieć tym, którzy oglądają Tv Trwam i słuchają Radia Maryja, że jest szansa, że Polska się może zmienić. Że jest nawet wysoce prawdopodobne, że w stosunkowo nieodległym czasie się zmieni, że w żadnym wypadku nie możemy opuszczać rąk - ciągnął prezes PiS. - W żadnym wypadki nie jest tak, że te procesy o których mówił ojciec dyrektor, były nieodwracalne.

 

Mówiąc o programie PiS Kaczyński skrytykował supermarkety.

- O tym też Polacy powinni wiedzieć, że np. w polskich supermarketach, które tak wielu odwiedza - ja tego nie krytykuję - ale bardzo często po tych samych cenach co na Zachodzie Europy i pod tymi samymi nazwami są sprzedawane towary gorszej jakości. Jesteśmy po prostu oszukiwani - oświadczył. - Jesteśmy bezczelnie w bardzo wielu wypadkach oszukiwani i państwo w ogóle na to nie reaguje, a powinno reagować. A jeszcze do tego te podmioty gospodarcze bardzo często nie płacą w ogóle podatków. To są rzeczy, z którymi trzeba skończyć.

 

Więcej... http://wyborcza.pl/1,75248,11311162,Rydzyk_z_Kaczynskim_o_eksterminacji_narodu.html#ixzz1oc38YWX2

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 5,5k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Jeszcze jedna sprawa. Wczoraj rano słuchałam wywiadu z Sikorskim, który zapewniał, że do końca kadencji Obamy mają być zniesione wizy dla Polaków (mnie na nich nie zależy, ale chodzi o fakt), a dziś rano słyszałam komentarz, że jednak nie będzie zniesienia tych wiz. Czyli Obama w rozmowie z Komorowskim żartował? Tacy sojusznicy i robią nas w tak zwane bolo?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Od Obamy to średnio zależy. ważna jest wola Kongresu i mimo dużego poparcia jest też spory opór. Być może gdyby Obama walczył tak o wizy dla Polaków jak o swoją reelekcję może coś by drgnęło. Z drugiej strony wiele osób od lat jeździ do USA (mam kilka w rodzinie), świetnie im się tam powodzi i nie widzą problemu w braku wizy.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

:D Równowaga to obecnie bardzo pożądany stan rzeczy.

 

Mam jednak wrażenie, że jak pojawia się problem, natychmiast wytacza się działo w postaci tego, co powiedział Kaczyński. Jak pisałam wcześniej: co mnie obchodzi Kaczyński? Obchodzi mnie rząd wprowadający reformy, które będą miały wpływ na moje życie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

:D Równowaga to obecnie bardzo pożądany stan rzeczy.

 

Mam jednak wrażenie, że jak pojawia się problem, natychmiast wytacza się działo w postaci tego, co powiedział Kaczyński. Jak pisałam wcześniej: co mnie obchodzi Kaczyński? Obchodzi mnie rząd wprowadający reformy, które będą miały wpływ na moje życie.

 

Przecież doskonale oboje wiemy, że to co jest obecnie to jedyna alternatywa dla Polski. No znajdź mi na dzień dzisiejszy pomysł na partię która przejmie schedę po PO?

Kaczynski - koń jaki jest każdy wie...

Palikot - miał swoje 5 minut w komisji przyjazne państwo...

Miller - obłuda, nihilizm, oportunizm,

Pawlak - Kargul + Pawlak + Strażak Sam w jednej osobie...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przepraszam, mój komentarz nie będzie obiektywny. Przed chwilą skończył się w tvn program Piaskiem Po Oczach. Oglądnąłem go może 3 raz w życiu. Gościem był poseł RP Joachim Brudziński. Ludzieeeeeeeeee...... litości. Komu dają mandat poselski? Żenada!!! Wyborco PiS, głosując na Brudzińskiego dałeś w pysk demokracji. Kononowicz przy nim to Einstein.

Sorry za OT, ale musiałem dać wyraz swojej frustracji.

K.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przepraszam, mój komentarz nie będzie obiektywny. Przed chwilą skończył się w tvn program Piaskiem Po Oczach. Oglądnąłem go może 3 raz w życiu. Gościem był poseł RP Joachim Brudziński. Ludzieeeeeeeeee...... litości. Komu dają mandat poselski? Żenada!!! Wyborco PiS, głosując na Brudzińskiego dałeś w pysk demokracji. Kononowicz przy nim to Einstein.

Sorry za OT, ale musiałem dać wyraz swojej frustracji.

K.

 

cieszę się, że jest na tym Forum osoba, która na temat pana JB przejawia podobną opinię niczym ja...:lol2:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przecież doskonale oboje wiemy, że to co jest obecnie to jedyna alternatywa dla Polski. No znajdź mi na dzień dzisiejszy pomysł na partię która przejmie schedę po PO?

Kaczynski - koń jaki jest każdy wie...

Palikot - miał swoje 5 minut w komisji przyjazne państwo...

Miller - obłuda, nihilizm, oportunizm,

Pawlak - Kargul + Pawlak + Strażak Sam w jednej osobie...

 

Oczywiście, że wszystko doskonale wiem. Mój optymizm skończył się wraz z zaprzepaszczeniem szansy na POPiS. I koniec.

 

Obecnie interesuje mnie tylko mój interes i dlatego obserwuję poczynania tych, którzy są przy władzy. Reszta mnie nie interesuje.

 

Owszem, bardzo lubię snuć prognozy, co będzie jak coś tam. Ale powiem patetycznie: straciłam wiarę, że jako obywatelka jestem ważna dla ludzi, których wybraliśmy. Mam nadzieję, że się to kiedyś zmieni, ale nie wierzę, że tego dożyję i doświadczę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przepraszam, mój komentarz nie będzie obiektywny. Przed chwilą skończył się w tvn program Piaskiem Po Oczach. Oglądnąłem go może 3 raz w życiu. Gościem był poseł RP Joachim Brudziński. Ludzieeeeeeeeee...... litości. Komu dają mandat poselski? Żenada!!! Wyborco PiS, głosując na Brudzińskiego dałeś w pysk demokracji. Kononowicz przy nim to Einstein.

Sorry za OT, ale musiałem dać wyraz swojej frustracji.

K.

 

Krzysiek, nie przejmuj sie, na końcu tytułu wątku jest ;), czyli wiadomo, że komenty nie będą obiektywne. Ale Twój być może jest. Nie ocenię, bo nie interesowałam się zbytnio postacią JB.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oczywiście, że wszystko doskonale wiem. Mój optymizm skończył się wraz z zaprzepaszczeniem szansy na POPiS. I koniec.

 

Obecnie interesuje mnie tylko mój interes i dlatego obserwuję poczynania tych, którzy są przy władzy. Reszta mnie nie interesuje.

 

Owszem, bardzo lubię snuć prognozy, co będzie jak coś tam. Ale powiem patetycznie: straciłam wiarę, że jako obywatelka jestem ważna dla ludzi, których wybraliśmy. Mam nadzieję, że się to kiedyś zmieni, ale nie wierzę, że tego dożyję i doświadczę.

 

i znowu coś nas łączy...to staje się niebezpieczne ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
This topic is now closed to further replies.



×
×
  • Dodaj nową pozycję...