Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

[Pomorski Urząd Skarbowy wpisał się na hipotekę jednej z najdroższych nieruchomości Amber Gold.

Hipoteka przymusowa na głównej siedzibie firmy w Gdańsk została nałożona na kwotę 5 mln 643 tys zł. Jako powód wpisu do hipoteki podano wierzytelność z tytułu podatku od towarów i usług za okres od lipca 2009 roku do grudnia 2011 roku, odsetki za zwłokę oraz koszty egzekucyjne. [QUOTE]

 

no żesz k...., trzy lata im nie płacił i dopiero teraz się ocknęli? jak ja zalegałem ponad miesiąc z watem to od razu mi komornik wszedł na konto,

chory kraj

 

dawno mnie tutaj nie było, co słychać?:welcome:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 5,5k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

j

Masz na myśli Romów, Żydów,? Czego niby dowodzi, że te narody (jak wiele innych w Europie czy na świecie) nigdy nie miały swojego państwa w kontekście historii Polski? Poczytaj o początkach państwowości polskiej a potem spróbuj sobie wyjaśnić użyte przeze mnie określenie "wolność".

Lubisz pouczać! Belfer jeden. Mnie nie musisz, szczególnie w temacie państwowości polskiej. Nie tylko my byliśmy dojeni jak to określiłeś:

 

Tak się zastanawiam czy wszyscy dyskutujący nad zapaścią Polski, nad zacofaniem, nad wydajnością pamiętają, że przez ostatnie 240 lat mieliśmy ok. 40lat wolności. Kiedy inne państwa europejskie do których się porównujemy budowały swoje gospodarki my byliśmy dojeni jak holenderska jałówka. O zniszczeniach kraju oraz wymordowaniu części narodu nie wspomnę.

Trzeba jak krowie na rowie to proszę: Izrael ma obecnie PKB porównywalne z Chinami, a my?

Jeżeli będziemy naszą obecną sytuację gospodarczą i polityczną ciągle tłumaczyli względami historycznymi i w ten sposób usprawiedliwiali błędy rządzących to nigdy nie ruszymy do przodu. Nie twierdzę, że nasza historia nie miała wpływu na to co jest teraz, ale twierdzę jednocześnie, że od 1989 roku rządzący niewiele się przyczynili do zmiany na lepsze, a ostatnie 10 lat zostały zupełnie stracone.

A przez ostatnie 20 lat podgoniliśmy tyle, ze pomału zaczną znów

się rozglądać co podpierdzielić :D

To nie zasługa "elit" rządzących tylko wyrzeczeń i ciężkiej pracy rodaków.

 

A co do volkswagena to rzecz miała się tak:

]W 1931 roku firma Zundapp zwróciła się do Porsche o przygotowanie projektu taniego samochodu zasilanego silnikiem gwiazdowym, pochodzącym z motoroweru, o pojemności 1,2 litra. Ukryto go pod nazwą Type 12. Był to tak naprawdę pierwszy protoplasta Garbusa, który powstał kilka lat później. Projekt jednak nie wszedł do produkcji.

Kolejnym krokiem była współpraca z firmą NSU, która zaowocowała projektem o nazwie Type 32. Samochód korzystał z czeskiej technologii, wykradzionej przez niemieckich inżynierów z modelu Tatra V570. Szybko jednak okazało się, że współpraca zostanie zakończona fiaskiem. W roku 1933 Adolf Hitler spotkał się z Ferdynandem Porsche, aby omówić ideę stworzenia prawdziwego samochodu dla ludu. Według zaleceń szefa III Rzeszy auto miało pomieścić w sobie pięciu pasażerów, jego prędkość maksymalna miała mieścić się w granicach 100 km/h, a spalanie w 8,5l/100km. W dodatku auto powinno kosztować nie więcej jak tysiąc ówczesnych Marek. Dla niemieckiego konstruktora to spotkanie okazało się początkiem lukratywnego interesu.

Cytat z historii firmy (czasmi warto sięgnąć dalej niż wikipedia).

Przypomnę tylko, że Hitler został kanclerzem dwa lata później (30.01.1933)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Trzeba jak krowie na rowie to proszę: Izrael ma obecnie PKB porównywalne z Chinami, a my?

 

Masz na myśli nominalny czy siłę nabywczą a może na głowę? Przybliż mi te dane bo są interesujące.

BTW. Przypomnij może ile USA wpompowała w gospodarkę Izraela?

Poza tym obecnie problemem tego Państwa nie jest gospodarka a to, że tylko 53% społeczeństwa posiada maski przeciwgazowe.

 

A co do volkswagena to rzecz miała się tak:

Cytat z historii firmy (czasmi warto sięgnąć dalej niż wikipedia).

Przypomnę tylko, że Hitler został kanclerzem dwa lata później (30.01.1933)

 

Rozumiem, że cytat zaciągnięty z opowiadań na stronach dla miłośników motoryzacji? Rzeczywiście to dalej niż Wikipedia. Jak możesz przeczytać w podanym przez Ciebie cytacie Hitler był pomysłodawcą idei samochodu ludowego pod późniejszym szyldem VW.

 

Lubisz pouczać! Belfer jeden. Mnie nie musisz, szczególnie w temacie państwowości polskiej. Nie tylko my byliśmy dojeni jak to określiłeś

 

Rzeczywiście nie tylko my byliśmy dojeni, ale my tzn. Polska interesuje mnie najbardziej w jej kontekście (tzn. Polski) tu się wypowiadam.

BTW. Masz jakieś kompleksy czy bronisz się desperacko? Wyluzuj. I tak wszyscy pójdziemy do piachu.:D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Masz na myśli nominalny czy siłę nabywczą a może na głowę? Przybliż mi te dane bo są interesujące.

BTW. Przypomnij może ile USA wpompowała w gospodarkę Izraela?

Poza tym obecnie problemem tego Państwa nie jest gospodarka a to, że tylko 53% społeczeństwa posiada maski przeciwgazowe.

Kpina czy sarkazm? Nieuzasadnione, dla tak wytrawnego surfera zdobycie takich danych to petka, postaraj się, warto dowiedzieć się czegoś nowego!

Rozumiem, że cytat zaciągnięty z opowiadań na stronach dla miłośników motoryzacji? Rzeczywiście to dalej niż Wikipedia. Jak możesz przeczytać w podanym przez Ciebie cytacie Hitler był pomysłodawcą idei samochodu ludowego pod późniejszym szyldem VW.

Słońce w Korei Pn. świeci dzięki Drogiemu Szanowanemu Przywódcy Kim Dzong Unowi, tak też podpiął się Hitler do volkswagena. Gdyby nie starania Porsche o intratny kontrakt to niewiele by z tego wyszło. To on przekonał kanclerza do tego projektu mając już podstawy techniczne, nad którymi pracował ze swoimi inżynierami od dwóch lat. Ale niech Ci będzie, Hitler jest autorem "garbusa" (podobno jako niedoszły adept sztuki poprawił projekt karoserii).

Polecam strony dla miłośników motoryzacji.

BTW. Masz jakieś kompleksy czy bronisz się desperacko? Wyluzuj. I tak wszyscy pójdziemy do piachu.:D

Czyżbyś odnalazł w moich postach ślad desperacji? Jestem pozbawiony jakichkolwiek kompleksów. To nie ja atakuję interlokutora, jakby był ostatnim gatunkiem rabarbaru.

Pozdrawiam, K.

Edytowane przez jola_krzysiek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Lubisz pouczać! Belfer jeden. Mnie nie musisz, szczególnie w temacie państwowości polskiej. Nie tylko my byliśmy dojeni jak to określiłeś:

 

 

Trzeba jak krowie na rowie to proszę: Izrael ma obecnie PKB porównywalne z Chinami, a my?

Jeżeli będziemy naszą obecną sytuację gospodarczą i polityczną ciągle tłumaczyli względami historycznymi i w ten sposób usprawiedliwiali błędy rządzących to nigdy nie ruszymy do przodu. Nie twierdzę, że nasza historia nie miała wpływu na to co jest teraz, ale twierdzę jednocześnie, że od 1989 roku rządzący niewiele się przyczynili do zmiany na lepsze, a ostatnie 10 lat zostały zupełnie stracone.

To nie zasługa "elit" rządzących tylko wyrzeczeń i ciężkiej pracy rodaków.

 

A co do volkswagena to rzecz miała się tak:

Cytat z historii firmy (czasmi warto sięgnąć dalej niż wikipedia).

Przypomnę tylko, że Hitler został kanclerzem dwa lata później (30.01.1933)

 

"Elita" to też rodacy. Większość ciężko pracuje albo przynajmniej pracowała

przed staniem się elitą....Nie rozumiem też jakich wyrzeczeń...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

http://forum.muratordom.pl/images/misc/quote_icon.png Napisał bluenet http://forum.muratordom.pl/images/buttons/viewpost-right.png

Masz na myśli nominalny czy siłę nabywczą a może na głowę? Przybliż mi te dane bo są interesujące.

BTW. Przypomnij może ile USA wpompowała w gospodarkę Izraela?

Poza tym obecnie problemem tego Państwa nie jest gospodarka a to, że tylko 53% społeczeństwa posiada maski przeciwgazowe.

 

Kpina czy sarkazm? Nieuzasadnione, dla tak wytrawnego surfera zdobycie takich danych to petka, postaraj się, warto dowiedzieć się czegoś nowego!

 

Nie mam czasu i ochoty dyskutować dalej z Tobą bo przypomina to kopanie się z koniem. Niewiele pożytku.

Odniosę się tylko do jednego. Mianowicie delikatnie chciałem Ci dać do zrozumienia, że w kwestii PKB Izraela mylisz się. Dlatego zasugerowałem abyś podał mi dane którymi się posługujesz. Nie wyszło...Co zrobić.

 

BTW. Wiedzę na temat wpływu Hitlera na rozwój niemieckiej motoryzacji zasięgnąłem z programu "Historia III Rzeczy" emitowanego niedawno na kanale Discovery Historia. Dostępne obecnie na VOD. Polecam;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie mam czasu i ochoty dyskutować dalej z Tobą bo przypomina to kopanie się z koniem. Niewiele pożytku.

No tak, dyskusja na forum musi przynosić pożytek, sądząc po Twoich postach jestem o tym przekonany. Chcesz mnie zignorować, Twoja sprawa. Przyjmij tylko do wiadomości, że nie jesteś nieomylny. Poniżej link do ciekawego opracowania na temat Izraela. Z góry zakładam, że olejesz ten tekst bo nie potwierdza Twoich tez. No cóż warto jednak spróbować. I nie jest to żadna propaganda.

http://izrael.badacz.org/izrael/gospodarka_sukces.html

Mimo wszystko miło było z Tobą pogadać.

K.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

my tu sobie gadu - gadu a czasami nawet "przysradu" jeden drugiemu" a pan minister i tak ma swoje w głowie....

 

"Część biznesu, zwłaszcza o korzeniach sięgających PRL, może dążyć do obalenia Tuska. Przestali bać się powrotu do władzy Kaczyńskiego, a Tusk okazał się jeszcze bardziej bezwzględny w zwalczaniu korupcyjnego styku polityki i biznesu - twierdzi minister sprawiedliwości Jarosław Gowin"

 

no i jak tu Panie traktować taką władzę poważnie? Co?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Małe to(nie dłuższe niż 15 cm), chude (waży tyle co dobra wódka, czyli 100g), a w dodatku żyjące hen w tundrze stworzenie sławę zawdzięcza mitowi. Głosi on, że lemingi ulegają masowemu pędowi do tego stopnia, że rzucają się hurtem do wody, choćby i miały tam utonąć, ale za to z fasonem, jak wszyscy.

 

Mit okazał się silniejszy...

 

Aczkolwiek opis wypisz wymaluj pasuje do Hoffmana, Brudzińskiego, Suskiego i tak wymieniać.....szkoda czasu....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mit okazał się silniejszy...

 

Aczkolwiek opis wypisz wymaluj pasuje do Hoffmana, Brudzińskiego, Suskiego i tak wymieniać.....szkoda czasu....

 

Ja tylko chciałem przypomnieć że określenie "lemingi" powstało jako zamiennik "moherów". Chodziło o zwolenników Kaczyńskiego nie dopuszczających do świadomości jego zmian w "kursie" politycznym czy nagłych wolt w ocenach czy to ludzi czy sytuacji. Nie miało nic wspólnego z cytowanym przez Amalfi żartobliwym, choć mało śmiesznym i odkrywczym opisem młodego pokolenia. Podobnie kiedyś było z określeniem "pokemony" które zrodziło się po pojawieniu się w otoczeniu Kaczyńskiego takich osób jak Gosiewski czy też Sobecka. Obraźliwe to było, nie ma co ukrywać ale tak te słowa weszły do polityki. PiS próbował jakoś to odwrócić więc wkrótce zaczęto stosować oba określenia na opis członków czy też zwolenników PO.

 

Opis "lemingów" jest obrazem jakiegoś tam trendu, któremu w mniejszym lub większym stopniu ulegają ludzie w młodym i średnim wieku. Nie ma wielkiego znaczenia ich orientacja polityczna, są tacy wśród zwolenników i PO i PiS i SLD i innych. Nieporozumieniem jest to co próbują zrobić prawdziwi patryjoci z "Uważam rze" i podobnych, czyli przyklejanie tego zjawiska do określonej formacji politycznej. To raczej styl życia i to do tego z tendecją wzrostową, czy to sie nam podoba czy nie. Oczywistym jest, że większość żyjących w ten sposób nie będzie głosowało na takich ludzi jak Kaczyński, który co tu mówić jest jakimś wynaturzeniem, biorąc pod uwagę jego znajomość realiów zwykłego we współczesnym świecie bytowania.. Zupełnym zaś strzałem kulą w płot jest przeciwstawianie tego z kontekstem politycznym "moherom". Z jednej strony młodość, z drugiej starość. Co wygra nie trudno przewidzieć. To tak jakby ktoś naśmiewał się z ludzi używających telefonów komórkowych. Nie da sie tego odwrócić.

Edytowane przez perm
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

prezes PiS w końcu wypowiedział sie o czymś innym niz kondominium i Smoleńsk. Nareszcie jakaś próba zdefiniowania tego co trzeba by zrobić. Część propozycji wydaje się w dalszym ciągu nie do zrealizowania, głównie z powodów finansowych, nad częścią mozna się zastanowić. Jakiś postęp jest. Edytowane przez perm
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
This topic is now closed to further replies.



×
×
  • Dodaj nową pozycję...