Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

  • Odpowiedzi 5,5k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

ja się cieszę z notowań

cudów nie będzie -

dla mnie dobijające jest to jak w wyniku prowokacji dziennikarskiej widzimy jak niezależna władza sądownicza jest sterowalna a premier sugeruje że przekroczono prawo tymi rozmowami.

ja teraz rozumiem czemu pasikowski był tak mocno atakowany za psy

20 lat temu ten film oglądałem dla scen i tekstów

ostatnio przy oglądaniu psów zdałem sobie sprawę że teraz pokutujemy za tamto przejęcie władzy od komunistów

to się ciągnie do teraz i chyba to jest nie do odkręcenia

Pokutujemy za nierozliczenie komunistów. Za to że PRLowska opozycja zamiast wziąć sie za rosyjskich namiestników zaczęła rozliczać siębie nawzajem. Dzięki temu teraz taki Miller może z udawaną troską załamywac rączęta nad losem Polski a w Szczecinie SLDowiec Krystek twierdzić że "Łupażka" to bandyta który mordował ludzi. Zamiast wsadzić wszystkich komunistycznych bonzów do pierdla za zdradę interesów Polski zaczęto udowadniać sobie nawzajem kto jest większym patryjotą i kto miał wieksze zasługi w odzyskaniu niepodległości. Szczytem takiej obłudy jest np stwierdzenie Kaczyńskiego że Oleksy to "lewicowy działacz średniego pokolenia". Wałęsa to dla niego wróg i człowiek moskwy a Miller to kolega polityk. Przez takich własnie cynicznych psujów mamy w Polsce to co mamy.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ooo! W końcu zwolennik PiS zauważył że cudu pt tytułem :Jarosław zbawia Polskę" nie bedzie. Chore państwo wymaga kuracji a nie modłów a to jedyne co PiS z Jarosławem na czele może zaproponować. Tu jest problem, prawicy nie ma bo tam gdzie jej miejsce stanął demagogiczny cudak z manią wielkości i sposobem przekonywania podobnym sprzedawcy cudownych materaców za bajońską cenę. Może bez niego PiS stanęło by na nogi, choć patrząc na takich cynicznych typków jak Hofman bardzo w to wątpię.

Mój realizm polega na tym, że wyniki sondaży przeprowadzanych na 3 lata przed wyborami parlamentarnymi nie mają żadnego znaczenia dla życia politycznego w Polsce.

 

Kaczyński już rządził, dlatego nie muszę gdybać czy wróżyć z fusów, aby wyrobić sobie własne zdanie nt. jego kompetencji jako premiera. Wystarczy wyłączyć zdecydowanie negatywny szum medialny wokół tego polityka i bez emocji przyjrzeć się dokonaniom rządów PiSu z lat 2005 - 2007.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie lubię gdybania, ale jestem ciekaw jak dzisiaj wyglądałaby polska gospodarka gdyby od kilku lat rządził Jarosław? Ile kosztowałby ruski gaz i ropa?

Nie wiem, nikt rozsądny nie odpowie Ci na to pytanie.

 

Jeśli chodzi o gaz i ropę, to chciałbym tylko przypomnieć, że to Lech Kaczyński był inicjatorem budowy gazoportu w Świnoujściu, w ramach polityki zwiększania bezpieczeństwa energetycznego kraju.

Można pogdybać jaki wpływ na pozycję negocjacyjną Polski z Gazpromem ma posiadanie takiego gazoportu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja to pytanie zadałem w kontekście bezkompromisowości Jarosława, a nie Lecha. Wspomniałem jedynie o ropie i gazie. Jak to wyglądało z handlem choćby mięsem chyba pamiętamy wszyscy. Ruscy nie bawią się w niuanse. Zamykają granice i mamy klops.

Aha, bo ja myślałem, że zadałeś to pytanie w kontekście dbania o interesy naszego kraju podczas hipotetycznych rządów Kaczyńskiego.

 

Jestem zwolennikiem takiej polityki zagranicznej, która umożliwia w perspektywie m.in. osiągnięcie maksymalnych korzyści gospodarczych.

Polityka opierająca się na zbyt dużych kompromisach, postawie uległości i braku scenariuszy alternatywnych, działa na niekorzyść naszego kraju.

Ceny po jakich Gazprom sprzedaje Polsce gaz jest tego najlepszym przykładem.

 

Dobrze byłoby pozbyć się kompleksów wobec silniejszych sąsiadów. Nie trzeba daleko szukać, wystarczy prześledzić przebieg sporów podatkowych pomiędzy Szwajcarią a Niemcami albo politykę krajów nadbałtyckich w stosunku do Rosji.

Nikt nikomu nie wypowiada tam wojny, tylko twardo walczy o swoje interesy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jedyny argument jaki widzę, rozpaczliwie stosowany przez zwolenników "geniusza żoliborskiego" to zarzut nieznajomości ich ulubieńca. Zarzut idiotyczny, bo też Jarosław namiętnie chlapie językim na prawo i lewo nie dbając ani o jakąś spójność swoich twierdzeń ani o jakikolwiek realizm deklaracji. Wystarczy posłuchać czy też poczytac jego wypowiedzi czy to na stronach PiS czy jakichkolwiek innych by wyrobić sobie pogląd i o cynizmie i o braku jakiegokolwiek wyczucia i o niewiedzy, jak i też braku pomysłów tego człowieka. Nieudacznik z mentalnością komiwojażera. Żałosna postać.

i znowu jad

ciekawe ile razy czytałeś cokolwiek na stronach PiS

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie porównywałbym Polski do Łotwy czy Estonii. Nie ten kaliber i nie to zapotrzebowanie energetyczne. Inaczej też podchodzi Rosja do nich, inaczej do nas. Nie mam złudzeń, że szybko zapanowałaby drożyzna przy braku dyplomacji ze strony Jarosława. Za obecną cenę gazu powinien odpowiadać Pawlak z kliką z SLD.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie porównywałbym Polski do Łotwy czy Estonii. Nie ten kaliber i nie to zapotrzebowanie energetyczne. Inaczej też podchodzi Rosja do nich, inaczej do nas. Nie mam złudzeń, że szybko zapanowałaby drożyzna przy braku dyplomacji ze strony Jarosława. Za obecną cenę gazu powinien odpowiadać Pawlak z kliką z SLD.

no bo przy obecnej polityce i dyplomacji mamy dobrobyt, taniochę a do tego pozycję negocjacyjną w Europie silną jak nigdy

no i mamy też winnych sytuacji - nie rząd oczywiście, skąd ten szalony pomysł, to Pawlak i SLD - brawo

toś podsumował

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czy myślicie że cenę gazu negocjuje się osobą polityka? Że to ma znaczenie? Prawie żadne. Jakiś polityk mógłby robić groźną minę, tupać nóżkami czy też obrażać się lub wykrywać kolejny spisek świata wobec Polski, tylko co z tego?

Jeżeli nie mamy realnego źródła taniego gazu czy ropy to Rosja i tak podyktuje nam ceny konkurencyjne dla nas. Gazoport będzie na razie kosztownym kwiatkiem do kożucha, bo nie ma skąd wziąć gazu tak by po przetransportowaniu do Polski był tańszy od rosyjskiego. Ponadto możliwości gromadzenia go w gazoporcie są mizerne w stosunku do potrzeb kraju.

Rosja zna naszą sytuację i ugrywa dla siebie najkorzystniejszą cenę. zresztą to chyba naturalne. Nikt w gazpromie nie chciałby być podejrzany o zdradę narodowych interesów i wylecieć z pracy za podpisywanie niekorzystnych umów.

Z ropą podobnie. Nasze rafinerie dostosowane są do parametrów rosyjskiej ropy. I zakup np. z Kuwejtu nie wchodzi w rachubę bo rafineria nie jest przystosowana do innych parametrów ropy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie porównywałbym Polski do Łotwy czy Estonii. Nie ten kaliber i nie to zapotrzebowanie energetyczne. Inaczej też podchodzi Rosja do nich, inaczej do nas.

Wręcz przeciwnie, to bardzo dobre przykłady (pominąłeś Litwę). Są to kraje znacznie mniejsze i w 100% zależne energetycznie od Rosji. Tym bardziej dziwi kontrast pomiędzy polityką zagraniczną tych małych państw a Polski w stosunku do Rosji.

Rosja prowadzi taką politykę wobec danego państwa na jaką jej się pozwala.

Ciekawy jest przykład Szwajcarii (PKB porównywalne z Polską) i Niemiec. W najgorętszym momencie konfliktu dyplomatycznego doszło do aresztowania na terytorium Szwajcarii niemieckich urzędników podatkowych ;)

Jeśli nadal nie, to może postawa Węgier wobec KE i MFW?

 

Nie mam złudzeń, że szybko zapanowałaby drożyzna przy braku dyplomacji ze strony Jarosława.

Myślałem, że wątek o gdybaniu już wyczerpaliśmy.

 

Za obecną cenę gazu powinien odpowiadać Pawlak z kliką z SLD.

Tak, zasługi SLD w tej sprawie rzeczywiście wybijają się na pierwszy plan.

Z drugiej strony, Pawlak jest w rządzie od pięciu lat podwładnym Tuska.

Znowu chciałbym przypomnieć, że ten rząd również nie popisał się w tej kwestii.

W 2010 r. rząd Donalda Tuska chciał przedłużyć umowę z Gazpromem, po zaakceptowaniu wyśrubowanych cen, aż do 2037 r. Na szczęście, po interwencji KE odstąpiono od tego planu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czy myślicie że cenę gazu negocjuje się osobą polityka? Że to ma znaczenie? Prawie żadne. Jakiś polityk mógłby robić groźną minę, tupać nóżkami czy też obrażać się lub wykrywać kolejny spisek świata wobec Polski, tylko co z tego?

To zbudujmy odpowiednią ilość terminali LNG w gazoporcie, przystosujmy / wybudujmy nowe rafinerie, zacznijmy poważnie brać się do roboty w sprawie gazu z łupków. Kto powinien to robić? Rosjanie, Kaczyński czy rząd Tuska?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

i znowu jad

ciekawe ile razy czytałeś cokolwiek na stronach PiS

Jeżeli dla ciebie prawda, nawet przykra to jad to mogę tylko wspólczuć. Strony PiS przeglądałem wiele razy dlatego wiem że mimo wszystko są tam ludzie normalnie myślący. Nie trzeba ogladać żadnej telewizji by znać wypowiedzi prezesa. Poczytaj je sobie chronologicznie bo widocznie nigdy tego nie robiłeś. Pomieszanie z poplątaniem. Jedno co się narzuca to że z prawicowością niewiele to ma wspólnego. Socjalizm katolicki, tak bym to nazwał. Ten socjalizm wystarczy by mnie od pogląów Kaczyńskiego odrzucało.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli dla ciebie prawda, nawet przykra to jad to mogę tylko wspólczuć. Strony PiS przeglądałem wiele razy dlatego wiem że mimo wszystko są tam ludzie normalnie myślący. Nie trzeba ogladać żadnej telewizji by znać wypowiedzi prezesa. Poczytaj je sobie chronologicznie bo widocznie nigdy tego nie robiłeś. Pomieszanie z poplątaniem. Jedno co się narzuca to że z prawicowością niewiele to ma wspólnego. Socjalizm katolicki, tak bym to nazwał. Ten socjalizm wystarczy by mnie od pogląów Kaczyńskiego odrzucało.

 

może wytłumaczę koledze, co znaczy "jad" - za Słownikiem Języka Polskiego to "uszczypliwość, złośliwość"

nie ma znaczenia czy się z Twoimi tezami zgadzam czy nie, po prostu Twoje wypowiedzi w większości są właśnie pełne złośliwoścu i uszczypliwości, a nie merytoryczne

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dla rozluźnienia atmosfery :)

 

Wyrachowany Hofman ( czy to jest polskie nazwisko?) [..]

Tak, masz rację. Nazwisko "Hofman" jest pochodzenia niemieckiego ;)

 

Ponieważ w tym wątku to nazwisko bardzo często się pojawia i nic nie wskazuje na to aby miało sie to zmienić, w dodatku zazwyczaj jest błędnie pisane jako "Hoffman", to uprzejmie informuję, że ten (wyrachowany :) ) Hofman jest od Hof'u (pol. dwór) a nie od Hoffnung'u (pol. nadzieja).

 

P.S.: "Tusk" jest nazwiskiem pochodzenia kaszubskiego i oznacza po niemiecku "kieł".

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ooo! W końcu zwolennik PiS zauważył że cudu pt tytułem :Jarosław zbawia Polskę" nie bedzie. Chore państwo wymaga kuracji a nie modłów a to jedyne co PiS z Jarosławem na czele może zaproponować. Tu jest problem, prawicy nie ma bo tam gdzie jej miejsce stanął demagogiczny cudak z manią wielkości i sposobem przekonywania podobnym sprzedawcy cudownych materaców za bajońską cenę. Może bez niego PiS stanęło by na nogi, choć patrząc na takich cynicznych typków jak Hofman bardzo w to wątpię.

 

i to jest sedno tarczy....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no bo przy obecnej polityce i dyplomacji mamy dobrobyt, taniochę a do tego pozycję negocjacyjną w Europie silną jak nigdy

no i mamy też winnych sytuacji - nie rząd oczywiście, skąd ten szalony pomysł, to Pawlak i SLD - brawo

toś podsumował

Co ma obecna polityka do obecnej ceny gazu? Zobacz za kogo i kto podpisał długoletnią umowę. I kliknij w google kiedy Rosja zatrzymała nasze mięcho i warzywa na granicy. Po co mieszać do obecnego stanu rzeczy nie mające nic wspólnego z obecnym rządem. Za Jarosława ceny gazu były ok, teraz już nie są? Jeszcze większe brawo!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
This topic is now closed to further replies.



×
×
  • Dodaj nową pozycję...