Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

  • Odpowiedzi 5,5k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

... Co gorsze, to nie dosyć , że jełopy nami rządzą, to jełopy są w opozycji a i opinię kształtują debile.

Najlepszym tego przykładem są reklamy.

Jestem przerażony. Kur..a ! Ja już chyba nie należę do żadnej grupy docelowej.Po prostu nie istnieję.

A co tu mówić o władzach, skoro oni są jeszcze mądrzejsi od tych mistrzów słowa i kształtowania ludzkich potrzeb.

Podpisuję się pod tym rączkami i nóżętami. Mieszkam w kraju w którym normalność została zamieniona na nienormalność a ta tak spowszedniała że już nikt nawet nie próbuje powiedzieć "a może by tak normalnie?"

Pytanie zasadnicze w związku z tym to czy to jest jeszcze mój kraj czy już nie. Ja uważam że mój bo niby z jakiej racji nie ale by tak rzeczywiście było trzeba by odsunąć od władzy tych, którzy tę nienormalność utrwalają, czyli praktycznie wszystkie obecne w sejmie partie polityczne. No i zostanie moje państwo - bez władzy. Nie da się tak. Czemuś biedny... Trzeba się napić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podpisuję się pod tym rączkami i nóżętami. Mieszkam w kraju w którym normalność została zamieniona na nienormalność a ta tak spowszedniała że już nikt nawet nie próbuje powiedzieć "a może by tak normalnie?"

Pytanie zasadnicze w związku z tym to czy to jest jeszcze mój kraj czy już nie. .

 

 

Twój i Mój

Tylko że wiesz....

Jak w tej piosence jest niestety.......

Ja doświadczyłem bardzo boleśnie

Edytowane przez bobiczek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Twój i Mój

Tylko że wiesz....

Jak w tej piosence jest niestety.......

Ja doświadczyłem bardzo boleśnie

http://www.youtube.com/watch?v=m00udFijVf0

Ja akurat nie uważam że wszyscy chcą mnie zrobić w wiadomo co, choć daleko od takich wniosków nie jestem. To trochę inny mechanizm. U nas odwrócone zostały relacje. Na tym polega ta nienormalność o ktorej pisałem. Podmiot stał sie przedmiotem. Politycy lepiej wiedzą co jest dla nas dobre a tylko od nich zależni urzednicy realizują ich wizje, często chore lub idiotyczne jak i pomyslodawcy. Przekonałeś się o tym na własnej skórze. Co najgorsze, widać już jak na dłoni że nie ma się w którą stronę obrócić. Albo "uśmiech idioty" w wykonaniu PO, kocopały o zielonej wyspie i brak działań na zasadzie "jakoś to leci więc nie psujmy bo pomysłów brak" albo świętoszkowate komuszki z ideami ważniejszymi od zwykłych życiowych problemów czyli PiS. Skończy sie tak że do władzy wróci Miller by skończyć psuć to co zaczął. Trzeba się napić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Będzie długo.

Ale zapewne dla tych którzy mają jakiekolwiek poczucie - nie obraźliwie....

 

 

 

Platforma Obywatelska chce, by Polacy zdecydowali w referendum, czy chcą likwidacji Senatu, zniesienia immunitetu parlamentarnego, zmniejszenia liczby posłów do 230 oraz wprowadzenia jednomandatowych okręgów wyborczych do Sejmu. Zgodnie z konstytucją, pod wnioskiem o referendum musi podpisać się co najmniej pół miliona osób co jak już nie jednokrotnie udowodniła Platforma nie jest zbyt dużym wysiłkiem.

"Na tę akcję zdecydowaliśmy się, bo głęboko wierzymy w to, że Polsce potrzebne są głębokie zmiany ustrojowe, że te zmiany są możliwe" - przekonywał szef Platformy Donald Tusk.

Jak zaznaczył, władza w Polsce powinna być "władzą oszczędną wobec samej siebie, zbudowaną tylko z takiej liczby instytucji, która jest rzeczywiście niezbędna do skutecznego sprawowania władzy, władzą przyzwoitą, powściągliwą we własnych apetytach i z natury rzeczy poddaną woli obywateli".

PO rozpoczyna akcję, bo jest przekonana, że jest ona możliwa do zrealizowania, i liczy na to, że referendum konstytucyjne odbędzie się za rok natomiast

zmieniając konstytucję spowodujemy, że w Polsce będzie mniej polityków, mniej przepisów i mniej absurdalnych wydatków, a dzięki temu więcej prawdziwej wolności, więcej mądrych decyzji, więcej miejsc pracy dla zwykłych ludzi bo mniej polityków, mniej biurokracji to w konsekwencji więcej korzyści dla ludzi dzisiaj borykających się z największymi życiowymi kłopotami np.bezrobociem, które pomimo tendencji spadającej utrzymuje sie na wysokości 19,1%.(ok.3 mln.osób)

Z kolei szef klubu PO Jan Rokita powiedział, że wygrana referendum konstytucyjnego jest jedyną drogą do zlikwidowania immunitetu parlamentarnego. Jak podkreślił, pozytywny wynik referendum wymusi na tzw.klasie politycznej zlikwidowanie tego przywileju.

Jego zdaniem, nie ma innej możliwości przeprowadzenia tego pomysłu, bo niektórzy politycy nigdy sami nie zdecydują się na pozbawienie się immunitetów.

Wiceprzewodnicząca PO Zyta Gilowska zaapelowała o poparcie pomysłu wprowadzenia jednomandatowych okręgów wyborczych. Jak tłumaczyła, to jedyny skuteczny sposób na wyłonienie z tłumu kandydatów osób uczciwych, rzeczywiście reprezentujących interesy wyborców. Z małych miejścowości lub niedużych miast obecnie nikt nie jest w stanie konkurować z kandydatami z miast typu Szczecin. Police w swojej historii nie miały jeszcze dotąd parlamentarzysty, po wprowadzeniu zmian w konstytucji jakie proponuje PO będzie to bardzo możlie gdyż to Powiat będzie decydował kto będzie reprezentował dany okręg w parlamencie.Takie są przynajmmniej załorzenia.

Rokita, Gilowska i Tusk jako pierwsi złożyli podpisy pod wnioskiem o przeprowadzenie referendum. "To prawdziwy początek klasy próżniaczej" - skomentował szef PO wywołując rozbawienie na sali. "To prawdziwy początek końca klasy próżniaczej!" - zaraz poprawił przejęzyczenie.

Od niedzieli 12 września akcja zbierania podpisów ruszyła w całej Polsce. Podpisy składać będzie można w 500 wybranych miejscach w kraju. W akcji weźmie udział około 3 tys. wyszkolonych osób. Każdy kto złoży swój podpis otrzyma "niebieską książeczkę", w której znajdzie argumenty przemawiające za wprowadzeniem proponowanych przez PO zmian w konstytucji.

Akcja zakończy się dopiero po zebraniu odpowiedniej ilości podpisów, a wiadomo że Platforma szybko nie zakończy zbierania podpisów nawet po przekroczeniu 500 tys., które jak mi sie wydaje zbiorą w dość szybkim czasie, gdyż projekt ten cieszy się dużym poparciem i zainteresowaniem wśród Polaków. Wszyscy mają dość unikania kar przez parlamentarzystów zasłaniających się immunitetem poselskim czy gdy oglądamy posiedzenia sejmu gdzie na sali sejmowej jest np.70 posłów i nie można podjąć żadnej ustawy.

Potrzeba nam więcej takich zmian a w ten sposób PO pokazuje również, że uważają sie za ludzi uczciwych i godnych zaufania, wkońcu nie kopaliby przecież sobie sami grobu.

 

 

 

 

już

no...........

 

 

od nowa - jeszcze raz wróć - przeczytaj.......

forumowiczu - ale tak wiesz.... z czuciem poczytaj

 

http://www.youtube.com/watch?feature=player_embedded&v=apNdODoWX2I

 

przeczytałeś?

no to pooglądaj :D

wniosków publicznie nie musisz pisać :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

...

Chęci są. U nas chęci wystarczają by wygrać wybory. Znalazł się też wspólny wróg. Urzędnikoimmunitetojednowyborczy okręg. Zwalczmy tego potwora razem. Przypomina się "Alternatywy 4" i Gajos który tłumaczył że on wie i nawet by chciał ale wicie, nie dają nam, cholera.

 

Właśnie przeczytałem że armia urzędników kosztuje budżet 10 mld rocznie i jest ich coraz więcej. Biedny Tusk, sam z takim potworem nie zwycięży! Pomożecie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

...a może by tak powołać jeszcze ze dwie izby parlamentu? jedną wyższą i jedną niższą a każdą z tych czterech rozszerzyć do powiedzmy 750 luda? ....może by lepiej było? Na pewno bezrobocie by spadło!

 

A ja bym mógł się załapać na taką fuchę ??? pliss ........wsio ryba do której izby , może być i do tej niższej , mikry raczej jestem wzrostem to by mi pasiło....:yes:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
This topic is now closed to further replies.



×
×
  • Dodaj nową pozycję...