Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

  • Odpowiedzi 5,5k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Jeśli chodzi o fotki z walizkami z kasą, to można zakwestionować przestrzeganie przez agenta kodeksu etyki zawodowej (o ile taki isnieje, nie wiem, ale jakbym miała taką walizkę, to też bym sobie fotkę streliła :oops:), ale niektóre z zdjęć wyglądają na dokumentację domowych imprezek. Kto takich zdjęć nie ma? Za kasę sprzedali te foty? Swoje gęby ukryli, a agenta zostawili. Dla mnie to nie wstyd dla agenta, a dla tych znajomych.

 

 

Amalfi, tak to komentuje Gromosław Czempiński:

 

- Prowadząc tego typu operacje, unika się robienia zdjęć - zaznaczył Czempiński. - A tu mamy jeszcze zafascynowanie ogromną ilością pieniędzy. Zdjęcie z walizką pieniędzy, zrobione, żeby powiedzieć innym: "patrzcie panowie, ja to mam". To bardzo młodzieńcze zachowanie. Podobnie jak młody człowiek, który dostanie broń, nie chce się z nią rozstawać. A broń korci. Jednak użycie broni to porażka służb - przekonuje.

Zdaniem Czempińskiego robienie sobie zdjęć to też efekt nieprzygotowania do służby. - To jest kwestia pracy nad psychiką oficerów. Dzisiaj świat jest bardzo skorumpowany i chodzi o duże pieniądze. Oficerowie powinni być na to przygotowani. CBA szczególnie, bo zajmuje się środowiskami, gdzie się obraca bardzo dużymi pieniędzmi. A jeśli ktoś robi sobie takie zdjęcia, to nie jest emocjonalnie przygotowany do operacji - podkreśla.

 

Czempiński mówił, że ma świadomość, że zdjęcia mógł robić jeden z oficerów CBA. Ale ich przekazania mediom nie nazwał zdradą. - Myślę, że wiele osób w CBA ma pretensje do Tomka, że w taki, a nie inny sposób postępował. Lansował się, a potem błyskawicznie skonsumował popularność, kandydując do Sejmu - wskazał.

 

- Pieniądze, samochody, stroje. W operacjach wywiadowczych brałem udział w różnym przebraniu, ale zwykle stroje mieliśmy własne. Tylko to inne czasy - wspominał.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wniosek z tego, że szkolenie szwankuje.

 

A skąd taki wniosek. Spójrz dookoła. Jesteśmy tylko ludźmi. Pewnych zachowań nawet najlepsze szkolenie nie wyeliminuje. Wracając do ustawki tzw. agenta T. (znaczy specjalnej troski). Dla pewnych środowisk jest bohaterem (niemal narodowym) dla pozostałych delikatnie mówiąc mało profesjonalnym funkcjonariuszem. Jak widać z jego wypowiedź wcale mu taka polaryzacja nie przeszkadza.

Nadal nie wie, że agentem czy posłem się bywa a człowiekiem jest....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oglądał ktoś dzisiejszą Komisję Sprawiedliwości?

Tak sobie myślę, że wiem tyle, co przed tą komisją. A miała tyle wątpliwości wyjaśnić.....

 

oglądałem, cała transmisję. uciechę miałem co niemiara gdy Kalisz punktował Macierewicza za zabieranie głosu bez pozwolenia przewodniczącego. Konkluzję wygłosił zresztą Kalisz mówiąc, że są dwie prawdy. Jedna z nich to prawda PiSu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

oglądałem, cała transmisję. uciechę miałem co niemiara gdy Kalisz punktował Macierewicza za zabieranie głosu bez pozwolenia przewodniczącego. Konkluzję wygłosił zresztą Kalisz mówiąc, że są dwie prawdy. Jedna z nich to prawda PiSu.

 

Punktował?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
This topic is now closed to further replies.



×
×
  • Dodaj nową pozycję...