Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

  • Odpowiedzi 5,5k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

PiS proponuje wprowadzenie zmian w Regulaminie Sejmu.

Projekty ustaw mają na celu demokratyzację pracy w Sejmie i zwiększenie autorytetu parlamentu.

 

Chodzi m.in. o

 

 

  • likwidację tzw. sejmowej zamrażarki: pierwsze czytanie projektów ustaw i uchwał musi odbyć się nie później niż 6 miesięcy od ich złożenia,
  • wydłużenie prac nad projektami ustaw podatkowych w stosunku do zwykłych ustaw: ma to wyeliminować zmianę podatków "przez zaskoczenie",
  • zakaz odrzucania w pierwszym czytaniu projektów obywatelskich,
  • dodatkowe kompetencje Komisji ds. Unii Europejskiej: rząd musiałby przekazywać jej dokumenty związane z Radą Europejską wraz z informacją o stanowisku, jakie zamierza zająć podczas szczytu,
  • większy wpływ opozycji na kształtowanie porządku obrad Sejmu: kluby miałyby prawo zgłoszenia do porządku obrad każdego posiedzenia po jednym punkcie.

 

Podczas posiedzenia komisji regulaminowej za przyjęciem projektu opowiedzieli się posłowie PiS, SLD, RP i Solidarnej Polski.

Edytowane przez wierzch
formatowanie
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podpisuję się pod tym listem:

 

http://img.wiocha.pl/images/8/f/8fca618bd5c603e0a9743a26b0e8b203.jpg

 

Kolejna wersja "jak żyć?"

Mamy w Polsce innych polityków ale...

Kaczyński Jarosław który ma największą szansę by zostać premierem ma priorytety. O jednym mówi od zawsze, to oczywiście udowodnienie że w Smoleńsku wybuchło w związku z tym polski rząd a Tuska w szczególności trzeba wsadzić do pierdla a drugim jest wygrzebana ze śmietnika opcja niemiecka. O wizytach u babci nie mówi. Co to w końcu znaczy przy tak nachalnych niemiaszkach?

Reszta sie nie liczy. Tusk nierób wygra kolejny raz bo najważniejszy oponent to głupek.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Perm. Zanim przeczytałam Twój wpis, zgadłam, że większa jego część będzie o Kaczyńskim. :wiggle: Chyba zacznę dorabiać jako wróżka. :D

Jak mam o nim nie pisać? Jedyna alternatywa dla Tuska pierdzieli jak połamany. Dzięki niemu Tusk bezpiecznie dotrwa do wyborów, wygra je poraz kolejny a my bedziemy coraz głebiej w d...ie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak mam o nim nie pisać? Jedyna alternatywa dla Tuska pierdzieli jak połamany. Dzięki niemu Tusk bezpiecznie dotrwa do wyborów, wygra je poraz kolejny a my bedziemy coraz głebiej w d...ie.

 

Zgadzam się. Najlepszym punktem Donka w kampanii wyborczej jest Kaczyński. Nie będzie Kaczora, nie będzie i Donka.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
This topic is now closed to further replies.



×
×
  • Dodaj nową pozycję...