Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

Ale mirabelki i szczaw Niesiołowskiego przeszły tu bez echa.

 

To dopiero trzeba być idiotą żeby takie rzeczy mówić do coraz bardziej zubożałego społeczeństwa.

 

Zbieranina bufonów, chamów i impertynentów.(Mam na myśli zdecydowaną większość polityków-celebrytów).:mad:

 

Od wczoraj ceny szczawiu poszybowały w górę. Myślę, że to było celowe działanie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 5,5k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

"Najlepsza ekipa" ma już kolejne pomysły z cyklu aby żyło się lepiej:

 

Projekt ustawy o zmianie ustawy o podatku od towarów i usług oraz Ordynacji podatkowej z dnia 1 marca 2013 r., opracowany przez resort finansów, przewiduje wprowadzenie z dniem 1 lipca 2013 r. odpowiedzialności solidarnej podatnika podatku od towarów i usług, na rzecz którego dokonano dostawy określonych towarów, za zaległości podatkowe wynikające z niewpłacenia tego podatku w terminie przez dostawcę na rachunek urzędu skarbowego.

 

Całość w Kupując benzynę możesz trafić za kratki - absurdalna ustawa o VAT

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

"Najlepsza ekipa" ma już kolejne pomysły z cyklu aby żyło się lepiej:

 

Projekt ustawy o zmianie ustawy o podatku od towarów i usług oraz Ordynacji podatkowej z dnia 1 marca 2013 r., opracowany przez resort finansów, przewiduje wprowadzenie z dniem 1 lipca 2013 r. odpowiedzialności solidarnej podatnika podatku od towarów i usług, na rzecz którego dokonano dostawy określonych towarów, za zaległości podatkowe wynikające z niewpłacenia tego podatku w terminie przez dostawcę na rachunek urzędu skarbowego.

 

Całość w Kupując benzynę możesz trafić za kratki - absurdalna ustawa o VAT

Bubel straszny.

"Najlepsza ekipa" juz od długiego czasu brzmi jak ponury żart. Problem w tym że lepszych nie widać.

W Szczecinie rządzi koalicja PiS - SLD. Psują co tylko mogą. Koszty, koszty, nie tam gdzie trzeba a tam gdzie łatwo zabrać. Jednocześnie populizm, wydawanie publicznych pieniędzy na idiotyczne projekty w stylu "floating garden" czy muzeum przełomów. Chciałoby się powiedzieć - niech ich ktoś w końcu pogoni. Niestety, jak rządziło PO wcale lepiej nie było. To ludzie z tej samej gliny. Głupki bez wyobraźni, wiedzy i zasad moralnych. Wspierające sie nawzajem cymbały. Harde, bezczelne, cyniczne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To dopiero trzeba być idiotą żeby takie rzeczy mówić do coraz bardziej zubożałego społeczeństwa.

 

Z tym zubożałym społeczeństwem to trochę przesadziłeś....Nawet w najbiedniejszej rodzinie znajdzie ostatni grosz na flaszkę.

 

BTW. Przypomina mi się pomysł jednego z ekspertów niedoszłego premiera Glinskiego, chyba prof. Rybinskiego - poprawcie mnie gdybym się mylił - aby wszystkim rodzicom przekazywać miesięcznie 1000 zł per dziecko.

Chwilę poźniej widziałem zabijane dzieci przez patologiczną chołotę zwaną szumnie rodzicami....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z tym zubożałym społeczeństwem to trochę przesadziłeś....Nawet w najbiedniejszej rodzinie znajdzie ostatni grosz na flaszkę.

 

BTW. Przypomina mi się pomysł jednego z ekspertów niedoszłego premiera Glinskiego, chyba prof. Rybinskiego - poprawcie mnie gdybym się mylił - aby wszystkim rodzicom przekazywać miesięcznie 1000 zł per dziecko.

Chwilę poźniej widziałem zabijane dzieci przez patologiczną chołotę zwaną szumnie rodzicami....

 

Startuj w wyborach- nadajesz się.:bash:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

"Najlepsza ekipa" ma już kolejne pomysły z cyklu aby żyło się lepiej:

 

Projekt ustawy o zmianie ustawy o podatku od towarów i usług oraz Ordynacji podatkowej z dnia 1 marca 2013 r., opracowany przez resort finansów, przewiduje wprowadzenie z dniem 1 lipca 2013 r. odpowiedzialności solidarnej podatnika podatku od towarów i usług, na rzecz którego dokonano dostawy określonych towarów, za zaległości podatkowe wynikające z niewpłacenia tego podatku w terminie przez dostawcę na rachunek urzędu skarbowego.

 

Całość w Kupując benzynę możesz trafić za kratki - absurdalna ustawa o VAT

 

Pozwolę sobie dodać, że odpowiedzialność solidarna nie polega na odpowiedzialności po połowie, ale na tym, że kazdy z dłużników ma prawo do spłacenia całości, co daje mu z kolei prawo do regresu wobec drugiego z dłużników, ale to już na drodze sądowej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a zrobione jak zwykle na szybko - bo sie przy budowaniu autostrad okazało jaki szajs ten VAT w płatnościach i braku płynności płatniczych. Jak znam życie za pół roku okaże sie że bubel kolejny na kolanie sklecony jak zakaz reklamy gier losowych który kosztował kluby sportowe brak wpływów, jak bubel ustawowy o odliczaniu VAt za samochy ciężarowe, jak bubel ze specustawą pozwalający do decyzji wydawać rygor natychmiastowej wykonalności....i jak setki innych bubli.

 

Ostatnio miałem historię w US - przy rejestrowaniu starego, sprowadzonego z Unii samochodu.

Zapłaciłem odpowiednie łupiące kieszeń akcyzy, CIT-y, opłaty celne - i Pani następnie mi każe podpisać dokument "że nie będę korzystał z samochodu w zakresie prowadzonej przeze mnie działalności gospodarczej.

Oczywiście odmówiłem i stwierdziłem że już jutro będę z niego korzystał w ramach prowadzenia tej właśnie działalności.

W związku z czym Pani chciała mnie obciązyć podatkiem.

W związku z tym ja sie nie zgodziłem - bo powiedziałem jej że już ten podatek zapłaciłem przy zakupie (nie wziąłem f-ry ponieważ nie odliczałem tego podatku w kraju).

Jedyne co - to wprowadzę go aportem jako majątek do firmy, będę zgodnie z ksiązką kilometrówkę robił i tyle - żadnego vatu w nie bedę rozliczał - jedynie koszty do mojego podatku dochodowego.

Po wielu konsultacjach - zostałem poinformowany że sprawą musi sie zająć Radca Prawny urzędu.

Po 2 tygodniach zapytano mnie - dlaczego nie chcę podpisać tego papierka, to tylko formalność.

Stwierdziłem że musiałbym nieprawdę poświadczyć w tym momencie, oraz przyjąć ryzyko że jak z tego samochodu zacznę pod firmą rozładowywać towary handlowe - to może mi zza winkla wyskoczyć urzędnik z dokumentem który podpisałem, że ten samochód nie będzie użytkowany do tych celów - i mam przesrane

Dalej nie piszę aby nie zanudzać.

Ale przepisy przygotowane przez Komisje - które za ich przygotowanie biorą niezłą kaske przy każdym spotkaniu - wołają o pomste do nieba.

Dotyczy chyba wszystkich Ministerstw - od A po Służbę Zdrowia......

 

 

ale co tam.....

733867_518908928152115_685191529_n.jpg

Edytowane przez bobiczek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bubel straszny.

"Najlepsza ekipa" juz od długiego czasu brzmi jak ponury żart. Problem w tym że lepszych nie widać.

W Szczecinie rządzi koalicja PiS - SLD. Psują co tylko mogą. Koszty, koszty, nie tam gdzie trzeba a tam gdzie łatwo zabrać. Jednocześnie populizm, wydawanie publicznych pieniędzy na idiotyczne projekty w stylu "floating garden" czy muzeum przełomów. Chciałoby się powiedzieć - niech ich ktoś w końcu pogoni. Niestety, jak rządziło PO wcale lepiej nie było. To ludzie z tej samej gliny. Głupki bez wyobraźni, wiedzy i zasad moralnych. Wspierające sie nawzajem cymbały. Harde, bezczelne, cyniczne.

 

Potwierdzam w 100% chociaż nie jestem ze Szczecina.....strasznie to smutne, wszyscy z każdej opcji już byli i jedna wielka lipa z sosną :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W jaki sposób poprawić statystyki przestępczości w Polsce bez przeprowadzania zmian w policji?

 

Otóż rząd Tuska znalazł również na to sposób.

 

W Sejmie trwają prace nad dużą nowelizacją Kodeksu postępowania karnego, Kodeksu karnego i kilku innych ustaw. Rządowy projekt przewiduje, że kradzież mienia uznawana będzie za przestępstwo tylko wtedy, gdy szkoda wyniesie przeszło 1 tys. zł. Granica zostanie więc podniesiona czterokrotnie, z obecnych 250 złotych.

 

Przeciwko zmianie opowiadają się przedsiębiorcy, według których uderzy ona głównie w handlarzy detalicznych.

Jak wskazuje PKPP Lewiatan, zmiana doprowadzi do sytuacji, w której złodzieje będą częściej brali na cel towary droższe, np. rowery czy sprzęt elektroniczny. Realnym problemem jest też przypuszczalne zwiększenie poczucia bezkarności, szczególnie w odniesieniu do zawodowych grup złodziei.

 

Więcej w Handlowcy boją się zmian w Kodeksie wykroczeń

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Możesz mi wyjasnić co Policja ma do postepowania prokuratorskiego, które obejmuje przestepstwa powyżej 250 zł?

Chodzi o czynności prowadzące do wykrycia przestępców, np. zbieranie dowodów, zatrzymywanie podejrzanych, przesłuchania.

Do tej pory zakładałem, że te etapy postępowania (nie musi to dotyczyć przesłuchań) leżą w gestii policji albo przynajmniej toczą się przy jej znaczącym udziale.

 

Wracając do mojego pierwotnego wpisu, bez względu na zaangażowane organy ścigania, trudno oprzeć się wrażeniu, że w tej sprawie chodzi rządowi o działania pozorowane, powodujące osłabienie pozycji obywatela, którego spotyka kradzież poniżej podanego limitu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja to odebrałem inaczej. Do tej pory wszelkie kradzieże między 250 - 1000 zł, wymagały uruchamiania kosztownej i długotrwałej procedury sadowej. Nie można było złodziejowi dopierdzielić z marszu. Zanim do tej sprawy doszło, rozmywała się ona w codzienności. W końcu po pół roku (w dobrze działających jednostkach), sprawa docierała do sędziego, który wkurwiony tym , ze mu dupę zawracają kradzieżą za osiem stówek - umarzał, nie czytając papierów.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak wyżej. Zmiany mają wprowadzić też dużo wyższą grzywnę za wykroczenie. Inaczej mówiąc przyłapany na gorącym uczynku sklepowy złodziej nie zginie w machinie urzędniczej tylko z marszu zostanie ukarany grzywną.

 

Jasne. Najwyższą dostaną bezrobotni. 20 lat galer.

Już Victor Hugo znał temat, kiedy pisał powieść "Nędznicy".

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
This topic is now closed to further replies.



×
×
  • Dodaj nową pozycję...