Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

  • Odpowiedzi 5,5k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Gość Pepeg z Gumy
hmm... coś w tym jest.

 

 

Hmm...myślisz, że tylko "coś" w tym jest ? To enigmatyczne "coś", to już znacznie więcej niż tylko kasa coraz chciwiej ciągnięta z portfeli histeryków i fanatyków.

Bardzo wzruszają mnie opowieści tych religijnych wyznawców,wciąż powtarzających, że ksiądz to też człowiek, więc ma prawo być łajdakiem.

Łajdakiem tak , ale czy księdzem?

Gówno mnie w sumie obchodzi jak oni na własny użytek legitymizują podłość swojego pasterza i jak dobre mają samopoczucie słuchając nabożnych hipokrytów, ale to oni właśnie , doprowadzili do monstrualnej instytucjonalizacji i biurokratyzacji ruchu , którego pierwotnym celem było chyba jednak co innego.

 

Niejaki Giza Abelard, zawodowy błazen popadł w solidną niełaskę, za prześmiewczy tekst o głupocie zwanej katolickim dewotyzmem.

Gdyby oburzył tym tekstem babcie moherowe lub naigrawał się z podmiotu religii - pół biedy. Ale w jaki sposób naruszył on swymi wygłupami, święte uczucia religijne posłów pewnej patryjotycznej partii, która wystosowała oficjalny protest do telewizorni ?A telewizornia już skruszona, posypała łeb popiołem nazajutrz po.

Tłumaczenie , że została obrażona głowa państwa, jest tak głupie jak obłudne.

Mam solidne wątpliwości ,czy tu naprawdę o Boga jeszcze chodzi?

 

Zachwyty nad niezwykłością Franciszka są nie tyle żenujące co świadczą jak bardzo KK wynaturzył się, skoro normalne przecież gesty jego naczelnego przedstawiciela są tak szokujące obecnie dla wiernych.

 

 

-słyszałeś ? Franciszek Pierwszy...

- a Kubica , który?

- nie wiem , w każdym razie, Benedykt szesnasty.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

(...)

Zachwyty nad niezwykłością Franciszka są nie tyle żenujące co świadczą jak bardzo KK wynaturzył się, skoro normalne przecież gesty jego naczelnego przedstawiciela są tak szokujące obecnie dla wiernych.

 

(...)

 

Wiesz Pepeg gdyby mi dziś tj. drugiego kwietnia nagle przed domem wyrósł "mleczyk- pierwszy w tym sezonie"* to pewnie też bym z infantylną radością go powitał... więc sorki za moją rozdziawioną ze zdziwienia gembę .

 

* cytat z "Epoki Lodowcowej" a dokładniej parafraza bo to było :"mleczyk - ostatni w sezonie!" Wypłosz jest the best!!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Gosc_123
...

Zachwyty nad niezwykłością Franciszka są nie tyle żenujące co świadczą jak bardzo KK wynaturzył się, skoro normalne przecież gesty jego naczelnego przedstawiciela są tak szokujące obecnie dla wiernych.

 

W kontekście szoku to jednak nie można nie wspomnieć o duchownych...

 

W szoku są nie tylko ci spod znaku szaf gdańskich, ale o niebo od nich lepsi!

 

Oto prawdziwi inwestorzy w czystość! http://www.blog-bobika.eu/wp-includes/images/smilies/icon_rolleyes.gif

 

Tuż przed konklawe gruchnęła nowina, że apartamentowiec, który mieści największą gejowską saunę w Europie zakupił Watykan za drobne 23 miliony euro. Tuż nad sauną, kilku ultrakonserwatywnych biskupów uwiło tam sobie skromne, bo nawet 12-pokojowe mieszkanka. Jeden z nich, sam książe kościoła - kardynał Ivan Dias brał nawet udział w konklawe!*

 

Ci to są dopiero w szoku po wyborze Franciszka...

 

HOsauna na wysokosci! http://www.blog-bobika.eu/wp-includes/images/smilies/icon_twisted.gif

 

A wierni... wierni raczej patrzą na ten wybór z nadzieją....

 

 

* za The Independent i La Repubblica

Edytowane przez Gosc_123
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

...

A wierni... wierni raczej patrzą na ten wybór z nadzieją....

No to sa dwie mozliwości. Franciszek nagle ............................. (wpisz co uważasz) i będzie nowe konklawe. Druga mozliwość to że Franciszek kościół jednak zmieni ... w swoim mniemaniu. Wszystko zostanie jak było tylko ze Franciszkowi nikt o tym nie powie.Oficjalnie hierarchowie zbiednieją nagle i skromni się zrobią jak nie przymierzając Miller Leszek zawsze dziewica.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Pepeg z Gumy
No to sa dwie mozliwości. Franciszek nagle ............................. (wpisz co uważasz) i będzie nowe konklawe. .

 

Tu pikanterii dodaje fakt, że gdyby tak się nawet stało, to zawsze można będzie zgonić to na Ducha Świętego i żaden nawiedzony Macierewicz nawet nie fiknie.

Ależ to jest luksus !

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Druga mozliwość to że Franciszek kościół jednak zmieni ... w swoim mniemaniu. Wszystko zostanie jak było tylko ze Franciszkowi nikt o tym nie powie.

 

Naprawdę sądzisz, że to taki naiwniak? Pewnie będzie pracował nad tym, ale też jest świadomy, że to walka z góry przegrana, a sukcesem będzie nawrócenie dwóch purpurowych owieczek i ze dwóch tysięcy tych czarnych.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Naprawdę sądzisz, że to taki naiwniak? Pewnie będzie pracował nad tym, ale też jest świadomy, że to walka z góry przegrana, a sukcesem będzie nawrócenie dwóch purpurowych owieczek i ze dwóch tysięcy tych czarnych.

Naiwniak, nie naiwniak. To nie ma wielkiego znaczenia. Jest skazany na informacje które mu dostarczają. Te zaś pewnie będą "po linii". Osobiście tego nie sprawdzi. Petz w końcu pojechał do Rzymu i został przyjęty mimo że wiadomo już było że to zboczeniec a prasa trabiła o tym na okrągło. Do luksusu łatwo przywyknąć, do biedy trudno. Głódź jak się będzie chciał napić to żaden Papież go nie powstrzyma. Mógłby chlac do woli gdyby nie był duchownym ale tego jego katolicka duszyczka nie bierze pod uwagę. Za co będzie pił?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Pepeg z Gumy
No kurna, rewelka!

 

 

Może się czepiam niepotrzebnie, ale mam wrażenie, że ci marni kabareciarze z Krakowa, w całej tej swojej przemożnej chęci bycia jajcarzami, dokonali dosyć prostackiego wydymania twórczości Wysockiego.

Chyba, że Włodzimierz pisał o czymś. czego ja zupełnie nie zrozumiałem.

Skojarzenia Wyrwigrosza są dla mnie na poziomie kiepskiego gimnazjum, co obraża przeciętną inteligencję słuchacza, albo... są to ( ci panowie) zwykłe miernoty szukające łatwego poklasku przy minimalnym wysiłku własnym.

 

Gwoli ścisłości.

Skojarzeń z ofiarami nie mam, ponieważ religia smoleńska ma w dupie ofiary -one są tylko pretekstem dla ideologii.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wystarczy zdystansować się trochę do tego świata i można spokojnie pośmiać się nawet nad trumną... Można polemizować czy kabaret ten wart był mojego transferu komórkowego. Oj chyba nie. Ale gdy człowiek ma mocno w czubie śmieje się nawet z rubasznego dowcipu... ja niestety jestem trzeźwy jak świnia - ale zawsze można to zmienić!!!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
This topic is now closed to further replies.



×
×
  • Dodaj nową pozycję...