Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

???????

Przecież te manifestacje podtrzymywały nadzieję na lepsze jutro! Udowadniały oderwanie się rządu od mas !

Nie wiem jak można je określać jako "niesamowite, smutne i przerażające". Udział w nich to raczej powód do dumy.

 

jak zwykle Dopuser gówno zrozumiałeś ze słowa pisanego prostymi zdaniami w języku polskim...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 5,5k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

...Przypominam: J. Kaczyński to nie naród...

K.

To brzmi jak bluźnierstwo... Pod pałacem słychać było że Kaczyński to Polska. :lol2::lol2::lol2:

Próbujesz Krzysiek argumentować ale z takim Dopuserem to bez sensu. On będzie powtarzał te kocopały niezależnie od tego co ty czy inni napiszą i niezależnie od tego czy te brednie mają cos wspólnego z rzeczywistościa czy też nie. To jest stara metoda stosowana przez komunistow wszelkiej maści. Opluć, obrzucić błotem, obsmarować gównem. Coś sie zawsze przyklei. Prezes daje przykład, pieski idą jego śladem. Ja myślę że wyborcy doskonale to widzą. Ten fałsz prezesa, ten egoizm, to stawianie swojej nędznej osoby ponad państwem, ponad narodem, ponad wiarą. To też jest Polak choć jak Polak się nie zachowuje. To ucielesnienie wielu naszych najgorszych wad narodowych, od wieków opisywanych i piętnowanych. Nie do wyplenienia jednak jak widać. Niech będzie dla nas krzywym zwierciadłem byśmy podobnych błędów nie popełniali.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

??? Wygląda mi na to, że nie rozumiesz demokracji, ot co.

.

Rozumiem, że nie kwestionujesz prawa narodu do obalenia rządu siłą, jeśli okazuje się to konieczne...

 

Już B. Smoleń mówił kiedyś w TEY-u, że kiedyś normą był ogół a nie margines.

A jeśli obalanie legalnego rządu siłą nazywasz demokracją...

Zdaje się, że w Polsce przerabialiśmy juz to, kiedy margines rządził i mówił że to demokracja. Ludowa wprawdzie, ale jednak. Strzelała kilka razy i nadal była "demokratyczna"

 

Teraz pewnie ma być "kaczorowa" i ma obalać rząd siłą?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

??? Wygląda mi na to, że nie rozumiesz demokracji, ot co.

Hm... wydaje mi się [jak mawiał nieodżałowany Kazimierz Górski], że od Ciebie wiedzy o demokracji nie posiądę. Mylisz demokrację z anarchią.

 

Rozumiem, że nie kwestionujesz prawa narodu do obalenia rządu siłą, jeśli okazuje się to konieczne...

Gdzieżbym śmiał! Kwestionuję jednak prawo do puczu takiego jak w bananowej republice. Rewolta a rewolucja to pewna różnica.

 

Pan Kaczyński z rozmysłem i z pasją obraża bądź daje wyrazy braku szacunku do polskich, konstytucyjnych organów państwa. Przypomnę tylko o sukcesie służb specjalnych, które w wielce profesjonalny sposób zatrzymały bezrobotnego menela - lżyciela słusznej prezydentury. Co powiesz o napisach na transparentach, które "naród" przyniósł przed pałac prezydencki? Ścigać z urzędu? Spec od obrączkowania kardiochirurgów by się nie zawahał.

K.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pan Kaczyński z rozmysłem i z pasją obraża bądź daje wyrazy braku szacunku do polskich, konstytucyjnych organów państwa.

 

Napisz czym te organy państwa w ciągu ostatnich 4 lat zasłużyły sobie na szacunek obywateli.

Konkrety, poproszę.

 

 

I tak a propos rewolucji czy rewolty:

 

Obywatelskie nieposłuszeństwo jest to świadomy, otwarty, dokonany bez użycia przemocy, akt złamania obowiązujących norm prawnych przez obywateli, który ma doprowadzić do zmiany niesprawiedliwych przepisów prawa i związanych z nimi decyzji władz. Protestujący zakładają przy tym gotowość do spokojnego przyjęcia wszelkich grożących im za to represji

 

Znana jest również historia Mahatmy Gandhiego, który walczył o niepodległość Indii, właśnie sposobami obywatelskiego nieposłuszeństwa (demonstracje, pochody, odmowa posłuszeństwa władzom).

 

Akcje obywatelskiego nieposłuszeństwa zwykle rodzą się z poczucia odbierania praw społeczeństwu przez władzę. Ludzie chcą uzyskać to, co im się należy w taki sposób, jaki potrafią. Im dotyczy to większej grupy ludzi i im bardziej są oni krzywdzeni przez władzę, tym szerzej zakrojona i bardziej radykalna jest forma protestu. Ludzie, którzy się nie znają nagle jednoczą się w tej jednej, słusznej sprawie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Napisz czym te organy państwa w ciągu ostatnich 4 lat zasłużyły sobie na szacunek obywateli.

Konkrety, poproszę.

 

Sieroto niemyta, organy! ORGANY PAŃSTWA! Czym mają se "zasługiwać"??? ISTNIENIEM SE ZASŁUGUJĄ!!!

Ty nawet nie wiesz, o czym mówisz. Psychiatrę wam czym prędzej...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sieroto niemyta, organy! ORGANY PAŃSTWA! Czym mają se "zasługiwać"??? ISTNIENIEM SE ZASŁUGUJĄ!!!

 

Mózgu wyprany, powiedz to np. Egipcjanom, Libijczykom czy nawet nam, Polakom, strajkującym w 1980 roku...

 

 

Ty nawet nie wiesz, o czym mówisz. Psychiatrę wam czym prędzej...

 

Staraj się myśleć, to naprawdę nie boli.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mózgu wyprany, powiedz to np. Egipcjanom, Libijczykom czy nawet nam, Polakom, strajkującym w 1980 roku...

 

Staraj się myśleć, to naprawdę nie boli.

 

Sieroto obrzygana, ty nawet nie odróżniasz OSÓB od ORGANÓW PAŃSTWA.

Czyli nie odróżniasz URZĘDNIKA od URZĘDU.

 

I nie powołuj się na Polaków strajkujących w 1980 roku, bo JA i inni strajkowaliśmy po to, żeby PAŃSTWO BYŁO!!! A nie po to, żeby PAŃSTWO zaprzepaszczać.

I żeby takie dupki jak ty, szanowały własne PAŃSTWO i jego ORGANY. Bo nasi przodkowie nie mieli PAŃSTWA.

Edytowane przez wykrot
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Pepeg z Gumy
Mózgu wyprany, powiedz to np. Egipcjanom, Libijczykom czy nawet nam, Polakom, strajkującym w 1980 roku...

 

 

 

 

Staraj się myśleć, to naprawdę nie boli.

 

Faktycznie myślenie nie boli, ale na twoim przykładzie widać też doskonale , że nieprzyzwyczajony mocno szkodzi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A co dla niektórych umysłowo zdrowych inaczej znaczy PRAWO to można poczytać tu:

Czy posłom wolno więcej?

 

Fajne sa niektóre komentarze:

 

Kategorycznie domagam sie zwiekszenia praw dla posłów pis.

od jutra posłowie i posłanki pis maja prawo i swiety obowiazek:

przechodzic przez ruchliwe skrzyzowanie na czerwonym swietle

w wersji dla zmotoryzowanych posłow -przejezdzac autem na czerwonym.

przejezdzac i przechodzic przez niestrzezony przejazd kolejowy z prawem pierwszenstwa. -pociag ma obowiazek sie zatrzymac!!!!!!

Przy przejezdzie strzezonym droznik ma obowiazek podniesc szlaban i przepuscic auto posła!!!

Podczas tankowania paliwa na stacjach benzynowych poslów pis nie dotyczy zakaz palenia!!!

Moga sie kapac na niestrzezonych akwenach wodnych ,moga kapac sie równiez na strzezonych przy wywieszonej czarnej fladze

Posłowie pis maja swiete niezbywalne prawo poruszania sie pieszo i srodkami lokomocji po zamarznietych akwenach wodnych na terenie calej RP.

Dopuszczalna norma spozycia alkoholu po ktorej mozna kierowac pojazdem dowolnym na drogach publicznych zostaje podniesiona do 2 promili dla posłanek a do 3 dla poslów.

Z moca prawa obowiazujacego wstecz za okres 10 lat zostaja zniesione ograniczenia predkosci na drogach publicznych dla pojazdów kierowanych przez posłów pis

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie, to jest spirala, którą dla celów wyborczych nakręca prezio wraz ze swoją watahą.... zamach, krew na rękach, zaprzaństwo, przypadkowy prezydent i inne pierdoły....

 

BOHO, kłamiesz. Tak, mowię tak brutalnie, bo nie tylko ludzie z PiSu używali języka brutalnego i okrutnego. To nie od wypowiedzi Kaczyńskiego się zaczęło -- "jaki prezydent, taki zamach", "prosić to sobie możesz", potem "nekrofil", "hodowca kanarków", sugerowanie wizyty u psychiatryka, homoseksualizmu, problemow z alkoholem... do tego otwarte dezawuowanie własnego rządu poprzez insynuowanie, że dąży do ograniczani demokracji itd. Wyśmiewanie się z "moherów", wyśmiewanie się z wartości ważnych dla innych... Naprawdę, trudno zrozumieć, jak bardzo wielu ludzi bolało niektóre słowa wypowiadane przez osoby ze świecznika?

 

Dlatego podtrzymuję: to jest spirala, w której obie strony nakręcają się coraz bardziej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Manipulujesz... stawiasz cały naród kontra PiS.

Nie, nie manipuluję. Ja piszę, że NARÓD jest podzielony. Że jedna część narodu nienawidzi drugiej. Wczoraj na jednym forum zostałem gwałtowanie zaatakowany za to, że napisałem, że Ruscy mają rację. Zostałem wyzwany od Ruskiego, zaprzańca i gorzej jeszcze. I to bynajmniej nie jest dla mnie nowina -- mnie regularnie wyzywają na przemian a to wyborcy PO, a to wyborcy PiS.

 

Pomyśl z jakiego powodu ludzie wychodzą na ulice z poparciem dla PiSu i JarKacza? Myślisz, że to sami PiSowcy ? Czy widziałeś podobne demonstracje popierające PO i Tuska ?

Dopuser, pisząc "PiSowcy" nie mam na myśli członków partii. POwinno to być jasne po tym, że napisałem 20-30% -- tylu członków PiSu w Polsce nie ma. Miałem na myśli, że część Polaków uważa to państwo za nie własne, a druga część Polaków nienawidzi tych pierwszych -- czy nie zgadza się Pan z tą diagnozą?

 

Ja zaczynam się czuć niemalże jak podczas stanu wojennego. Ograniczenia wolności mediów czy zakłamane informacje w mediach.

Potwierdza Pan tym zdaniem moją diagnozę.

Edytowane przez szopen
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przypomnę tylko o sukcesie służb specjalnych, które w wielce profesjonalny sposób zatrzymały bezrobotnego menela - lżyciela słusznej prezydentury.

K.

 

Służb specjalnych? Zdawało mi się, że to była policja. Zresztą, za lżenie prezydenta ścigano nie tylko za Kaczyńskiego. Jedynie za Kaczyńskiego robiono z tego powodu raban w mediach. Naprawdę, trudno mieć pretensje do policji za to, że przestrzega prawa. Lżenie prezydenta ZTCP jest chyba przestępstwem ściganym z urzędu, czy się mylę?

 

Co do reszty...

Próbujesz Krzysiek argumentować ale z takim Dopuserem to bez sensu. On będzie powtarzał te kocopały niezależnie od tego co ty czy inni napiszą i niezależnie od tego czy te brednie mają cos wspólnego z rzeczywistościa czy też nie.

 

Ty nawet nie wiesz, o czym mówisz. Psychiatrę wam czym prędzej...

I żeby takie dupki jak ty, szanowały własne PAŃSTWO i jego ORGANY.

 

kurcze, wy naprawdę myślicie, że "spiralę nakręcają tylko z jednej strony"? Zwłaszcza to ostatnie brzmi komicznie w zetknięciu z poprzednio stawianymi przez inną osobę pretensjami, że ścigano za to, że ktoś nie szanował państwa i jego organów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sieroto niemyta, organy! ORGANY PAŃSTWA! Czym mają se "zasługiwać"??? ISTNIENIEM SE ZASŁUGUJĄ!!!

Ty nawet nie wiesz, o czym mówisz. Psychiatrę wam czym prędzej...

 

Pora zrozumieć, że wyrzeczenie się agresji przez środowisko PO lub rezygnacja z języka nienawiści nie jest i nigdy nie będzie możliwe. :cool:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pora zrozumieć, że wyrzeczenie się agresji przez środowisko PO lub rezygnacja z języka nienawiści nie jest i nigdy nie będzie możliwe. :cool:

 

Marianku:

1. Nie jestem środowiskiem PO i nigdy nie byłem. Nigdy na tą partię nie głosowałem.

2. Języka agresji uczyłem się od Ciebie i Twoich kumpli. Bo jakoś innego nie rozumiecie. Wy argumenty macie za nic. Bo Wy macie tylko swojego generalissimussa. NASZE PAŃSTWO - TEŻ MACIE DALEKO jak się okazuje.

3. A to już nie jest zabawne.

4. Czy życzenie Wam opieki lekarskiej jest agresją? No, nie wiem...

5. Gdzie jest mistrzostwo świata języka nienawiści, to poczytaj chociazby tu: http://wiadomosci.gazeta.pl/Wiadomosci/1,80271,9418766,Prof__Kuzniar_o_10_04__Jaroslaw_Kaczynski_pojdzie.html

Poczytaj relację o tym, co mówiono i napisano.

Edytowane przez wykrot
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zerwana szarfa ze smoleńskiego wieńca Miedwiediewa

 

- Ktoś zerwał szarfę w barwach narodowych Rosji z wieńca, który w Lesie Katyńskim złożył wczoraj prezydent Rosji Dmitrij Miedwiediew - podaje TVP Info.

 

- Dziś rano, ku zaskoczeniu jednej z wycieczek, która zwiedzała Memoriał Katyński, okazało się, że z wieńca od prezydenta Rosji Dmitrija Miedwiediewa ktoś oderwał szarfę. Dyrekcja Memoriału zaczęła natychmiast sprawdzać nagrania z monitoringu, bo cały teren jest monitorowany i zgłosi prawdopodobnie tę sprawę milicji, która zajmie się poszukiwaniem sprawcy incydentu - podaje TVP.

 

Czuję PRAWDZIWYCH POLAKÓW

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Pepeg z Gumy
Pora zrozumieć, że wyrzeczenie się agresji przez środowisko PO lub rezygnacja z języka nienawiści nie jest i nigdy nie będzie możliwe. :cool:

 

:rotfl:

Powiedz no nam maryjan , a jak cię rodzina odbiera?

 

Masz rację, to w niedzielę pod pałacem pisowcy krzyczeli i wznosili hasła miłości oraz pojednania.

A ta POlszewicka zaraza groziła im, nawoływała do rewolty i wymyślała od ruskich agentów,swołoczy , esbeków i namiestników Putina i Merkel.

 

PiS zawsze umiał godnie i kulturalnie pokazać gdzie ma porządek i jak traktuje się z podniesionym czołem przegrane wybory. A to kukłę prezydenta spali, a to stwierdzi , że wybory sfałszowali agenci, a to definicję Polaka wprowadzi.

 

Ale PiS ma prawo , bo przecież wszyscy się na nich uwzięli i chcą ich wyniszczyć. Nawet jak psychopata się "zamachnął na mord łódzki" , to wiadomo przecież , że z inicjatywy PO.

A zamach smoleński?

I tu się PiSowi trafiło jak ślepej kurze ziarno.

Śmierć brata nie poszła na marne, bo o te pozostałe osoby przecież już tak bardzo nie chodzi, zwłaszcza, że znalazło się tam niepotrzebnie kilka "niePiSowych". A byłby przecież jeszcze jeden niezbity argument , że ta szajka z kondominium to z nienawiści do PiS zrobiła - przecież wystarczy samodzielnie myśleć i nie trzeba żadnych dowodów, inteligentni to wiedzą.

 

To po ch.. nam w ogóle wybory i demokracja, jak tylko Kaczyński i PiS może być władyką , żeby lud był pełen szczęśliwości a "Polska rosła w siłę"?

Kto wie , po wyborach może już zawsze tak będzie. Prezes przecież oświadczył, że będzie rządził niepodzielnie do setki.

 

 

PS Panie szopen, Pan też jak Kurski manipulujesz słowem.

Nikt nie powiedział " jaki prezydent, taki zamach". To pisowcy dorobili sobie wygodniejszą dla siebie wersję. Zresztą oni jak zawsze,tak ładnie sobie interpretują wypowiedzi innych tylko ich głupoty są zawsze wyrwane z kontekstu i tego nie miał prezes na myśli.

W końcu Błaszczak i Hofman muszą mieć jakieś zajęcie na miarę ich światłego intelektu.

Edytowane przez Pepeg z Gumy
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

PS Panie szopen, Pan też jak Kurski manipulujesz słowem.

Nikt nie powiedział " jaki prezydent, taki zamach".

 

Czepia się Pan. "Jaka wizyta, taki zamach, bo z 30 metrów nie trafić z samochód to trzeba ślepego snajpera". Lepiej?

Tyle tylko, że powtarzam, że wy widzicie problem, bo "PiSowcy" mówią coś, co was uraża. Kiedy wcześniej mówiono coś, co urażało PISowcow (w sensie: obecnych wyborców PiS), uważaliście, że problemu nie ma.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Napisz czym te organy państwa w ciągu ostatnich 4 lat zasłużyły sobie na szacunek obywateli.

Dokładnie tym samym czym za czasów premierostwa Marcinkiewicza i Kaczyńskiego czy prezydentury L.Kaczyńskiego

(...) akt złamania obowiązujących norm prawnych przez obywateli, który ma doprowadzić do

zmiany niesprawiedliwych przepisów prawa i związanych z nimi decyzji władz.

W demokratycznym państwie niesprawiedliwe normy prawne zmienia się poprzez proces legislacyjny w parlamencie. Jeżeli opcji PiS nie podoba

się norma prawna to niech ją zmienia, wcześniej wygrywając wybory - czego nieudaczniki nie potrafią dokonać.

Znana jest również historia Mahatmy Gandhiego, który walczył o niepodległość Indii,
Niepodległość mamy od 1989 roku.

nie tylko ludzie z PiSu używali języka brutalnego i okrutnego.

To racja, tylko żaden argument. To, że ktoś jest durniem nie znaczy, że ja też durniem być muszę.

Ograniczenia wolności mediów czy zakłamane informacje w mediach.
Przypominam, że dostęp do mediów ma każdy i ma prawo wyboru.

TVN nie jest obowiązkowy, Rzeczpospolita również. Czy naprawdę tak trudno zauważyć różnicę między teraźniejszością a komuną?

kurcze, wy naprawdę myślicie, że "spiralę nakręcają tylko z jednej strony"?
Oczywista oczywistość. Dałem temu przecież wyraz:

Nakręca ją kilku polityków w celach przejęcia bądź utrzymania władzy.
Można do polityków dodać jeszcze sympatyków, dziennikarzy, forumowiczów etc. etc.

 

Widzę, że niektórym nerwy puszczają. Milej się dyskutuje jednak bez inwektyw.

K.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mistrzu manipulacji. Przerażające i smutne jest to, że ktoś śmie w wolnej Polsce organizowac podobne manify.

Zapomniałem zapytać, czy jak były manifestacje "w obronie demokracji" przeciw Kaczyńskiemu, czy wtedy tez to było niesamowite i smutne?

A czy taka deklaracja: "Dlatego bardzo się cieszę, kiedy czytam, jak Marek Edelman namawia młodzież, by wychodziła na ulicę i protestowała przeciwko haniebnemu ministrowi edukacji. Nie gaśmy tych impulsów. Rozniecajmy je. Bunt, jak zawsze, jest rękojmią postępu. " była haniebna?

 

A gdy Tusk wzywał do obywatelskiego nieposłuszeństwa?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
This topic is now closed to further replies.



×
×
  • Dodaj nową pozycję...