Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

  • Odpowiedzi 5,5k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

W wystąpieniu Bronisława Komorowskiego w Jedwabnem padły słowa: naród musi zrozumieć, że był także sprawcą.

Mowiąc wprost, Prezydent wyglosił tezę, ze naród polski jest współsprawcą Holocaustu.

Zgadzacie się z tym stwierdzeniem ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Totalne nieporozumienie. Naród nie ma mocy sprawczej. Naród niemiecki nie był sprawcą tragedii drugiej wojny światowej, naród rosyjski - komunizmu etc. Poczucie przynależności narodowej również ma swoją granicę. Ja nie jestem sprawcą, nie pdpaliłem żadnego Żyda! Nie mam w sobie tyle buty co Wałęsa, by móc tak o sobie powiedzieć (my naród). I radzę prezydentowi Komorowskiemu: mniej patosu! Sprawcami zła są jednostki ze swoimi chorymi ideologiami, a to jakiej są narodowości to sprawa drugorzędna. Jak napisał Marek_B, tylko dosadniej: w każdym narodzie są sku...sny.

K.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Poprawność polityczna [tym bardziej uprawiana tak niezręcznie] jest zgubą obecnych elit z prezydentem na czele. Nie obchodzi mnie, że Ukraincy czy Litwini nie potrafią wyrazić słów ubolewania czy przeprosin - to ich problem. Martwi mnie, że my przepraszamy i czapkujemy każdemu i na każdym kroku. Czy nie wystarczyło pokajanie się prezydenta Kwaśniewskiego w sprawie Jedwabnego?

Daleko mi do poglądów pana Wojciechowskiego, ale przytoczony komentarz jest bliższy mojej optyce niż to co wyprawiają nasi "przedstawiciele".

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

... Sprawcami zła są jednostki ze swoimi chorymi ideologiami, a to jakiej są narodowości to sprawa drugorzędna. Jak napisał Marek_B, tylko dosadniej: w każdym narodzie są sku...sny.

K.

Chorzy debile i skurwysyny u władzy, przewijają się i w starożytnej i nowożytnej historii świata :( ... niestety

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie :) Prezydenci...

-prostak ...Wałęsa

- moczymorda .........Kwasniewski

-ubezswłasnowolniony przez brata ............L.Kaczyński

-"bul" ..wpadka Komorowski....

niestety , tylko na to nas stać.

Głosowałeś na nieudolnych facetów z gębą pełną sloganów, nie dziw się, że twoje bezpieczeństwo jest zagrożone.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie :) Prezydenci...

-prostak ...Wałęsa

- moczymorda .........Kwasniewski

-ubezswłasnowolniony przez brata ............L.Kaczyński

-"bul" ..wpadka Komorowski....

niestety , tylko na to nas stać.

dupa tam

se posłuchaj młodych zdolnych...

z Wybiórczej

Film skomentowali -:)

http://www.youtube.com/watch?v=isc531g0OIc&feature=fvwrel

 

 

nozesz kurwa!

MNIE NAJWYŻEJ PONURY DYSKRYMINACJĘ ZROBI

aLE LUDZIE!!!!!

no kto - i co za matka ich chowała.....

Żeby co - jakie to studia pokończyli....

Kto pozwala na takie oceny.

Ady!!!!

tak było jest i będzie!!!!

szlus!!!!!

 

tak jest jak Kazik gada...

a kto nie wierzy ten kiep

Edytowane przez bobiczek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czym tu się podniecać

Już Dröscher (warto go poczytać) opisywał eksperyment, w którym małpy stworzyły całkiem regularną partię polityczną, zawierały sojusze i wygryzały przeciwników politycznych. Okazuje się, że do uprawiania polityki wystarczy tak nikła kora mózgu, jaką ma małpa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czym tu się podniecać

Już Dröscher (warto go poczytać) opisywał eksperyment, w którym małpy stworzyły całkiem regularną partię polityczną, zawierały sojusze i wygryzały przeciwników politycznych. Okazuje się, że do uprawiania polityki wystarczy tak nikła kora mózgu, jaką ma małpa.

 

Nie tylko polityki.

Przeprowadzono kiedyś doświadczenia na szympansach odnośnie "gry" na giełdzie. Czy sprzedawać akcje czy kupować. Albo trzymać?

Małpiszony miały trzy różne przyciski, które zapalały lampki różnych kolorów. Kazdy kolor oznaczał inną opcję decyzji o działaniu.

Efekty? Ano lepsze od maklerów!!! (O 3 %, niby niewiele, ale jednak... :D)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Śmierć Zbyszka Godlewskiego owiana legendą jest symbolem tych zniewolonych, komunistycznych czasów. Ale co o rzeczywistości sprzed czterdziestu lat mogą wiedzieć dzisiejsi dwudziestoparolatkowie? Tyle co nauczyli się w szkołach i z przekazów rodziców. Rodziców zostawmy na boku. Ale czego o tych czasach uczą w szkołach? Sprawdźcie co jest w podręcznikach gimnazjalnych czy licealnych. To tak jakby nasze pokolenie (no ma się trochę latek:() uczyło się o drugiej wojnie światowej z serialu o czterech pancernych.

K.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To tak jakby nasze pokolenie (no ma się trochę latek:() uczyło się o drugiej wojnie światowej z serialu o czterech pancernych.

K.

Hmm, histrorię Tudorów najlepiej pamiętam z serialu o Henryku, historię Francji z serii Królowie Przeklęci Druona. Potop od Sienkiewicza... Chyba niewiele więcej ma to wspólnego z prawdą historyczną, niż Pancerni. A jakoś Anglicy czy Francuzi nie rozdzierają szat.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Społeczeństwem słabo wykształconym łatwiej jest manipulować.

Niestety, ale reformy pani minister Hall doskonale wpisują się w ten tok myślenia.

W jakim kierunku zmierza poziom wykształcenia mlodzieży w Polsce, można odczytać chociażby z wyników matur w ostatnich latach.

 

Toż ja szat nie rozdzieram.

I miejmy nadzieję, że nie będzie takiej potrzeby.

Nie zapominajmy, że:

Naród, który nie zna swej historii, skazany jest na jej powtórne przeżycie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Pepeg z Gumy

Naród, który nie zna swej historii, skazany jest na jej powtórne przeżycie.

:lol2::lol2: Genialne! A jakie bogoojczyźniane :D

Jest jeszcze jedno powiedzenie :

" jeszcze nigdy historia, żadnego narodu , niczego go nie nauczyła".

To tak a'propos tych wykształconych, którzy przezywają tragiczną łatwość manipulacji niewykształconymi.

Polecam , w tym momencie , dzieła ojca dyrektora .:D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Znam takich (ja też trochę) co im się wszystko z doopą kojarzy. Tutaj widzę, że są tacy, co im się wszystko kojarzy z Tuskiem.

Sądzę, że jest tutaj sporo osób, które w miejsce Tuska mogą wpisać inne nazwisko lub hasło.

Moje typy: Kaczyński, Ziobro, bogoojczyźniany, ojciec dyrektor, RM.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moje typy: Kaczyński, Ziobro, bogoojczyźniany, ojciec dyrektor, RM.
No to ja już wolę ową doopę.

Z Tuskiem to mi się ostatnio to kojarzy:

Z innej beczki. Muszę przyznać, że spoty wyborcze PiSu, te radiowe są bardzo dobre, serio. Sam bym się pod nimi podpisał. Tylko ostatnie zdanie (cyt.: "Panie Tusk, Panu już dziękujemy") ostudziło mój zapał. No bo jaka alternatywa? Kaczyński? Brrrr......

K.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
This topic is now closed to further replies.



×
×
  • Dodaj nową pozycję...