Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

Gość Pepeg z Gumy

Z innej beczki. Muszę przyznać, że spoty wyborcze PiSu, te radiowe są bardzo dobre, serio. Sam bym się pod nimi podpisał. Tylko ostatnie zdanie (cyt.: "Panie Tusk, Panu już dziękujemy") ostudziło mój zapał. No bo jaka alternatywa? Kaczyński? Brrrr......

K.

Spoty są świeże , odkrywcze i jakże sprytnie czerpią z bezgranicznej inteligencji odbiorcy.:D

Wczoraj pani Kempa - śmieszna "prawniczka" ze Ślizowa, przeniesiona na wschodnią placówkę, bo miejscowi już jej nie trawią i nie chcą na nią głosować - zapewniała , że wygrane już dzisiaj wybory w 2011, to wynik znakomitego programu jaki PiS na każdym kroku prezentuje.

Właśnie w tych spotach jest ów program wyjątkowo czytelny.:lol2::lol2:

Dzisiaj zajrzałem w owe cudowne rozwiązania patryjotycznei przeczytałem jak wiecznie zadowolony z siebie matołek Hoffman, rzucił do narodu , że maja pomysł na wysokiego franka.

Ja się wzruszyłem do łez - głupki i demagodzy mnie bowiem okrutnie rozrzewniają .

Szkoda, że nie poszli dalej w pomysłach, ale do wyborów jeszcze trochę i franciszek pewnie podskoczy, to będzie okazja na dalsze złote pomysły.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 5,5k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Spoty są świeże , odkrywcze i jakże sprytnie czerpią z bezgranicznej inteligencji odbiorcy.:D

Czytam to zdanie i staram się rozszyfrować... sarkazm, ironia, pochwała odbiorcy czy wręcz przeciwnie? Uff, za gorąco na skorzystanie z mojej bezgranicznej (niewątpliwie) inteligencji. ;)

 

Dzisiaj zajrzałem w owe cudowne rozwiązania patryjotycznei przeczytałem jak wiecznie zadowolony z siebie matołek Hoffman, rzucił do narodu , że maja pomysł na wysokiego franka.

(...)Szkoda, że nie poszli dalej w pomysłach, ale do wyborów jeszcze trochę i franciszek pewnie podskoczy, to będzie okazja na dalsze złote pomysły.

Ów pomysł polegający na możliwości co pół roku przewalutowania kredytu nawet na mój jakże nieścisły umysł jest z kosmosu. Ciekawy jestem jaki byłby koszt takiego kredytu zaciągniętego na 30 lat? Nie rozumiem dlaczego politycy dużej partii nie zapytają się fachowców zanim zrobią z siebie kretynów?

K.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Pepeg z Gumy
Czytam to zdanie i staram się rozszyfrować... sarkazm, ironia, pochwała odbiorcy czy wręcz przeciwnie? Uff, za gorąco na skorzystanie z mojej bezgranicznej (niewątpliwie) inteligencji. ;)

 

 

Ów pomysł polegający na możliwości co pół roku przewalutowania kredytu nawet na mój jakże nieścisły umysł jest z kosmosu. Ciekawy jestem jaki byłby koszt takiego kredytu zaciągniętego na 30 lat? Nie rozumiem dlaczego politycy dużej partii nie zapytają się fachowców zanim zrobią z siebie kretynów?

K.

 

Sarkazm Krzyśku, i to gorzki.

Trzeba być bowiem palantem albo wyjątkowo populistyczną świnią , żeby krzyczeć " wszystko jest do dupy" nie podając żadnej alternatywy aby do tej d. nie było.

 

Korytarz walutowy i jego skutki są chyba proste do oszacowania. Jeśli w Polsce jest około 800tys kredytobiorców franciszka szwajcarskiego ,i to osób wcale nie najgorzej sytuowanych , a SPRED średnio dla każdego kredytu wynosi w czasie spłaty ok 40tys pln, to kwota jaką przyjdzie zapłacić podatnikowi jest...symboliczna ( według pisowców).

Nikt nie pomyślał też o różnicach w kosztach spłaty franka i złotego. No, normalne debile!:lol2:

 

Ja rozumiem , że ich komunistyczny solidaryzm jest mocno zaawansowany i obywatel powinien płacić nie tylko za szkodliwą dla zdrowia kiełbasę wyborczą ale i za nierentowne zakłady , ale to już zakrawa na bezczelne rozbójnictwo ekonomiczne.

Zresztą , czy oni w ogóle mieli kiedyś , jakiś normalny pomysł na ekonomię.

Dodrukować kasy, rozdać solidarnie nadwyżki... k..wa czy oni w domu też tak rządzą kasą?

Zapatrzeni na dziwaczne pomysły Orbana, rżną bezmyślnie z nas głupa zupełnie jak z tymi skopiowanymi z Ameryki spotami.

Jestem ciekaw czy coś powie teraz naczelny liberał RP, Korwin Mikke - a tak zachęcał do głosowania na pisiorów.:D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Osiagniecia POlska ma naprawde ogromne - jak powiedzial pewien Anglik pare dni temu .

Eksportuje duze ilosci bezrobotnych, ktorych nikt w dynamicznie rozwijajacym sie kryzysie - juz nie chce .

No i rzeczywiscie nastala Irlandia . Pod jednym wzgledem - cen . A to dopiero poczatek .

Istotnie - sukces .

Dlatego straszenie k o m u n i z m e m ma rzeczywiscie szalona przyszlosc .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Lenin ma sie tak do tematu jak wol do karety .

Natomiast " Kapital " Karola Marksa nie stracil wcale na ekonomicznej aktualnosci, czy ktos chce tego czy nie . Takze szykujcie sie na to co napisal Marks o kazdym kryzysie - biedni staja sie jeszcze biedniejsi, a bogaci jeszcze bogatsi .

Klasa srednia spychana jest w nicosc gospodarcza i polityczna .

 

W ogole proponuje w ramach relaksu poczytac " Kapital " . Od tej wlasnie ksiazki zaczela sie nauka zwana teraz " ekonomia " , ktora tak pieknie prezentuja i wykladaja nam bankierzy i PO litycy ............np bajke o " leniwych Grekach " i wiele innych ale jakze POdobnych w tresci .

Edytowane przez bebe king
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mi się nie chce pisać - bo zarobiony jestem na ZUS-y i VAT-y

http://rebelya.pl/discussion/31043/a-widzielita-jak-premier-walczy-z-okiem-tajfuna/#Item_0

"Fajne" są tam komentarze - same jołopy tam piszą? PiSowskie poczucie humoru:

"

- Dlaczego Komorowski ma tyle dzieci?

- Bo wpadka to jego specjalność!

- Po czym poznać, że Komorowski palnie głupotę?

- Po tym, że otwiera usta.

- Dlaczego Komorowski nie przejmuje się wpadkami?

- Bo spływają po nim jak woda do morza...."

 

Ręce i nogi opadają!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy te europejskie banki , ktore nie przeszly stress testu upadna ? oglosza bankructwo ? ich prezesi straca prace ?

Nie.

One sie ' dokapitalizuja ' ............tak po prostu - a prezesi, rzecz jasna , dostana nagrode w formie premii uznaniowej tudziez innych form , poniewaz forma - niewazna - wazna tresc .

Jednym slowem dofinasuje sie banki z podatkow niejakiego bobiczka i nie tylko .

 

Ladnie Irlandii Francja i Niemcy udzielili " pomocy ". Zmusili Irlandie do wziecia takiego kredytu , ze byloby taniej o 30 % gdyby go sobie wziela w banku .

 

Efekty nie daly na siebie dlugo czekac . Nie tylko Sarkozy nakrzyczxal publicznie na premiera Irlandii na forum gospodarczym gdy ten osmielil sie o tym wspomniec, ale szybko Irlandia pociagnela za soba inne kraje........cdn .

Edytowane przez bebe king
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A wiec w ostatni piatek - ostatni piatek a nie wczesniej ani pozniej - http://biznes.onet.pl/co-czwarty-europejski-bank-zagrozony-w-przypadku-k,18543,4794394,1,prasa-detal --

" europejski nadzor bankowy { EBA } POinformowal, ze europejski system banowy pozostaje - uwaga niesPOdzianka ! - uzalezniony od - och ! ach ! bo nie zgadne - od....od......- ojeje, az sie boje .........- nie ! niemozliwe ! - cos POdobnego , kto by sie sPOdziewal i tak dalej ......a wiec, system ten , bankowy i europejski na dodatek , ale w Stanach to samo, wiec nic odkrywczego ......no wiec, mowiac krotko .....system ten

cud-ny , jakze niezalezny w kapitalistycznej gosPOdarce - hehehehe - no wiec

system b a n k o w y pozostaje uzalezniony od .....od......od .......od.........p o m o c y rzadowej........... "

 

- no, zaskoczenie na full , nie ? czyli od pomocy " leniwych Grekow " , " leniwych Irlandczykow ", " leniwych Portugalczykow ", " leniwych Hiszpanow " i innych leniwych leniwcow .

 

Wiec bobiczku szykuj kase - wspomozesz banki europejskie oraz swiatowe , bankierow i bankowki - ktos musi kupowac cenne dziela sztuki do kolekcji domowej .

 

Tak wiec proponuje wszystkim naprawde troche sie polenic , i korzystac z zycia - no chyba , ze waszym pragnieniem jest pracowac wydajnie na pensje prezesow bankow i innych instytucji finansowych - bo zycie krotkie , tylko sztuka dluga .

 

Niech bankierzy i ekonomisci a takze madrzy POlitycy wraz ze swiatlymi dziennikarzami takiego np The Sun - imperium Murodcha a takze Gazety Wyborczej - POpracuja troche na wzrost PKB i tak dalej ..........no ewentualnie niech zaprzegna do pracy za miske ryzu Chinczykow - ewentualnie za talerz kartofli - polskich nauczycieli .

 

Ale ja no to jestem za wygodna ....... zeby nie nAPiSac - L E N I W A - i nie chce mi sie pracowac na banki , bankierow, akcjonariuszy , dziennikarzy oraz roznych hrabiuff o niePOszlakowanej przeszlosci , ich liczne rodziny z kuzynami i ciotkami i cale to wykwintne towarzystwo .

Edytowane przez bebe king
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

.......i dlatego Korwin Mikke brzmi w tej rzeczywistosci f a l s z y w i e .

 

Zreszta nie tylko on .

 

Co c z w a r t y europejski bank otrzymuje pomoc rzadowa .

 

Banki sa zbyt duze i dla POlitykow zbyt wazne zeby upasc .

 

Taki nauczyciel moze pracowac za miske kartofli , moze nie moc splacac kredytu, wreszcie - moze stracic prace i znalezc sie z rodzina w zimie na chodniku .

 

Bank - nie .

 

Ale to wlasnie banki i ich polityka finansowa POpierana przez rzad - tu bede sprawiedliwa i napisze r z a d y , bo sprawa siega prezydenta Clintona i Greenspana - udzielania kredytow kazdemu kto miesiecznie w Polsce wyciaga 1500 a w Stanach kredyt dali nawet bezdomnemu - doprowadzila do najglebszego kryzysu od czasu Wielkiej Depresji lat 30 ych .

 

Jak PiSalam jazda dopiero sie zaczyna - do POlski kryzys dotarl, bo musial dotrzec. POlska to nie zadna "zielona wyspa " bo takich nie ma .

 

Kto pisal lub mowil inaczej albo sie ludzil albo oszukiwal.

Albo i jedno i drugie .

 

 

 

Ale za brak umiejetnosci krytycznego myslenia , za brak odwagi przeciwstawienia sie trendom kreowanym w mediach , za zludzenia o lekkosci bytu czyli realizacji marzen na kredyt - najlepiej we frankach - za udzial w stadnym glanowaniu prezydenta , ktory o tym mowil i na koniec tragicznie zginal w okolicznosciach do konca niewyjasnionych wraz z prawie setka polskich obywateli - przyjdzie drogo zaplacic .

 

Daleka jestem od ocen obecnego premiera Donalda Tuska , ale zastanawiam sie raczej nad stanem obywateli, ktorzy mu uwierzyli - ze mozna zbudowac drogi i mosty a nawet cala gospodarke bez kapitalu , opierajac ja tylko na kredycie ..........http://politykier.pl/kat,1025795,wid,13597925,wiadomosc.html

 

O czym informowal z wyprzedzeniem wasz ulubiony - Lump Praski .

Edytowane przez bebe king
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hehehehe - Niemcy i Francja ustalily m i e d z y soba , ze

" selektywna niewyplacalnosc " Grecji jest mozliwa .....

http://finanse.wp.pl/kat,102634,title,Analitycy-selektywna-niewyplacalnosc-Grecji-to-wyjscie-posrednie,wid,13617828,wiadomosc.html

 

 

Niemcy i Francja maja sporo do stracenia w Grecji ........tzn sporo pieniedzy n'est pas ? czy jak to tam leci...heheheheheh lol lol .

 

Grecy przetrwali turecka dominacje przez 500 lat, przetrwali grabieze Anglikow i to , ze im Anglicy wyrzneli partyzantke po 2 giej wojnie gdy stala sie dla aliantow niewygodna - komunistyczna byla - to przetrwaja w calkiem niezlej kondycji swoja niewyplacalnosc bo frncuskie i niemieckie banki za duzo wlozyly tam pieniedzy ....lol lol.

 

Podatnik ' europejski " czyli swiatly a nie tam zadny moherowy beret bankom francuskim zwroci te kredyty z nawiazka ....lol lol lol .

Edytowane przez bebe king
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Skoro pan Korwin Mikke jest na urlopie i miliczy jak zaklety jako zwolennik wolnego rynku i innych bajeczek dla doroslych dzieci............lol lol

 

To jak to bylo zwolennicy wolnego rynku ? lol lol lol

 

Banki dawaly Grecji kredyty mimo , ze od poczatku zdawaly sobie sprawe, ze Grecja niekoniecznie musi je moc splacac....

 

ale i tak wiedzialy, ze w razie czego dostana pomoc rzadowa ....i to od wielu rzadow .......lol lol lol

 

To samo jest z kredytami indywidualnymi .....przeciez juz na starcie wiadomo

bylo, ze duzej czesci z nich kredytytobiorcy nie beda w stanie splacic .....a

mimo to dostawali kredyty .

 

 

To nie G r e c j a , jak probuje sie wmowic propagandowo , jest winna

obecnej sytuacji , to nie gornik, stoczniowiec , pielegniarka i nauczyciel

jest winny rozchwiania rynku finansowego, ale b a n k i .

 

Podatnicy - dotujcie b a n k i - bez nich nie ma zycia i szczescia na ziemi lol lol lol

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kryzysy pojawiają się w momencie manipulacji pieniądzem.
To stwierdzenie wysnute przez ekonomistów w początku XX wieku jest nadal aktualne. Kryzys 1929-33 spowodowała "finansjera". Kryzys 80 lat później "banki" jak stwierdził powyżej king.

źródłem makroekonomicznych kłopotów jest interwencjonizm państwa w bankowość
Tak zdiagnozował sytuację w XX wieku Ludwig von Mises.

No to mamy deja vu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
This topic is now closed to further replies.



×
×
  • Dodaj nową pozycję...