Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

  • Odpowiedzi 5,5k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

przepraszam pierdoły

Masz za co przepraszać, natomiast ja nie mam z czego tłumaczyć bohaterów powstania.

Kto wycharczał słowa:

"Polskość to nienormalność", "Kaszubi powinni mieć swoją walutę, armię i rząd."

Ma to pewne punkty styczne z tatusiem Adasia.

Może wytłumaczysz osobę, która powiedziała: "Polskość to nienormalność"?

Tusk nigdy już nie powinien i nie powinien był obejmować stanowiska wyższego niż sołtys.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Masz za co przepraszać, natomiast ja nie mam z czego tłumaczyć bohaterów powstania.

Kto wycharczał słowa:

"Polskość to nienormalność", "Kaszubi powinni mieć swoją walutę, armię i rząd."

Ma to pewne punkty styczne z tatusiem Adasia.

Może wytłumaczysz osobę, która powiedziała: "Polskość to nienormalność"?

Tusk nigdy już nie powinien i nie powinien był obejmować stanowiska wyższego niż sołtys.

No tak. Zapomniałem z kim rozmawiam. Nienawiść zaślepia i odbiera możliwość logicznego myślenia. Mogę ci tylko współczuć.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Pepeg z Gumy
Natomiast twoja charakterystyka przedstawiona jest kilka stron wczesniej, a jak chodzi o dyskusję, to rozmawiam z permem i bebe. Ze swołoczą o twoich właściwościach powinien rozmawiać psycholog więzienny.

 

:D:D

Ptysiu złocisty, byzmesmenie za dwa pięćdziesiąt !

Po takiej elicie jak ty, do dzisiaj dosiadam jeno kucyka.

 

Dyplomacja podobno polega na tym , żeby umieć powiedzieć spie...aj, ale w taki sposób aby adresat poczuł niezmierną radość z oczekującej go podróży.

Nie mam takich zdolność , więc powiem ci tylko :życzę ci patryjotyczny PiS-glucie bajecznej wyprawy do Smoleńska :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Opluwajcie dalej bohatera Powstania w walce z faktami o zdradzie Polski przez tatusia Adasia.

Niewątpliwie są to fakty, ale wg. POlitycznej kołtunerii - tym gorzej dla faktów...

 

Jest przecież taki program "Fakty" i jest gazeta "Komsolskaja Prawda".

Jest święta prawda, półprawda i "Komsomolskaja Prawda". Oto jest wasza "prawda".

 

pytanie perma niewygodne się jednak okazało- chociaż sami w stronę Rajmunda panstwo

dyskusję sprowokowali.

 

Btw - żołnierzem Powstania Warszawskiego był również dowódca Czwartaków - niejaki Teodor Kufel - poźniejszy oficer MO i służb bezpieczeństwa PRL .

Edytowane przez Zochna
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

niejaki Teodor Kufel - poźniejszy oficer MO i służb bezpieczeństwa PRL .

 

Krzyż Srebrny Orderu Wojennego Virtuti Militari (1945)

Krzyż Komandorski Orderu Odrodzenia Polski (1964)

Krzyż Oficerski Orderu Odrodzenia Polski

Krzyż Kawalerski Orderu Odrodzenia Polski]

Order Sztandaru Pracy I klasy – dwukrotnie (1968, 1972)

Order Krzyża Grunwaldu III klasy (1944)

Złoty Krzyż Zasługi (czterokrotnie)

Krzyż Partyzancki

Medal Zwycięstwa i Wolności 1945

Medal 10-lecia Polski Ludowej (1954)

Medal 30-lecia Polski Ludowej (1974)

Złoty Medal Siły Zbrojne w Służbie Ojczyzny

Srebrny Medal Siły Zbrojne w Służbie Ojczyzny

Brązowy Medal Siły Zbrojne w Służbie Ojczyzny

Złoty Medal Za Zasługi dla Obronności Kraju (1973)

Srebrny Medal "Za zasługi dla obronności kraju"

Brązowy Medal "Za zasługi dla obronności kraju"

Brązowa Odznaka "Za Zasługi w Ochronie Porządku Publicznego"

Złota Odznaka im. Janka Krasickiego

Nagroda Ministra Obrony Narodowej I stopnia w dziedzinie literatury (za książkę "Droga walki", 1967)

Order Czerwonego Sztandaru (ZSRR, 1968)

Order Przyjaźni Narodów (ZSRR, 1973)

Medal 20-lecia Zwycięstwa w Wielkiej Wojnie Ojczyźnianej 1941-1945 (ZSRR, 1972)

Odznaka "25 lat Zwycięstwa w Wielkiej Wojnie Ojczyźnianej 1941-1945" (ZSRR, 1970)

Medal 30-lecia Zwycięstwa w Wielkiej Wojnie Ojczyźnianej 1941-1945 (ZSRR, 1975)

Medal 60-lecia Sił Zbrojnych ZSRR (ZSRR, 1978)

Medal "Za umacnianie Przyjaźni Sił Zbrojnych" II stopnia (CSSR)

I inne

 

 

 

Dobry widać był....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O ! Nie spodziewalam sie ........

 

A brat ?

 

Nie zglebialam tematu, ale popelnil podobno jakies wyroki w latach 50 ych a teraz wygodnie zyje w Szwecji ?

 

To chyba specjalnej krzywdy Michnikowi w tym wiezieniu nie zrobili - z takimi koneksjami ...... a moze wcale w zadnym wiezieniu nie siedzial ......

 

 

No i sprawa z pieniedzmi jakie Michnik dostal na gazete z Solidarnosci - podobno sie z nich nigdy nie rozliczyl .......

 

 

Tzn mam na mysli , ze brat Michnika w latach 50 popelnil wyroki na AK owcach , to jest skazywal AK owcow .

 

Bo bylo napisane " Szechter , przepros za ojca i b r a t a " .

 

Jak sie jest osoba publiczna - na wlasne zyczenie to - sie jest osoba publiczna .

 

Nie da sie miec ciastko i zjesc ciastko - heheheheheh hehehehe - nawet uzebienie jest tematem dyskusji - nazwijmy te wypowiedz w ten sposob ......hehehehehe heheheh

 

 

Aaaa tak, rzeczywiscie ...... ktos powiedzial " polskosc to nienormalnosc ", ale nie wiem kto .........czy to nie obecny premier Polski wlasnie, Donald Tusk ?

Edytowane przez bebe king
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Pepeg z Gumy

A może już wystarczy tego prymitywnego naginania wypowiedzi do swojej demagogii i powtarzania, jak tępy baran za przewodnikiem, cytatów wyrwanych z kontekstu.

Powtórzę się , bo widać nie trafia do matołków : co głupi nie zrozumie to zmyśli i dopasuje do swoich potrzeb.

 

Cały fragment, który już był kiedyś tu przedstawiany.

 

Polskość jako zadany temat... Wydawałoby się: tylko usiąść i pisać. A tu pustka, tylko gdzieś w oddali przetaczają się husarie i ułani, powstańcy i marszałkowie, majaczą.(...) Jak wyzwolić się z tych stereotypów, które towarzyszą nam niemal od urodzenia, wzmacniane literaturą, historią, powszechnymi resentymentami? Co pozostanie z polskości, gdy odejmiemy od niej cały ten wzniosło – ponuro – śmieszny teatr niespełnionych marzeń i nieuzasadnionych rojeń? Polskość to nienormalność – takie skojarzenie narzuca mi się z bolesną uporczywością, kiedy tylko dotykam tego niechcianego tematu. Polskość wywołuje u mnie niezmiennie odruch buntu: historia, geografia, pech dziejowy i Bóg wie co jeszcze wrzuciły na moje barki brzemię, którego nie mam specjalnej ochoty dźwigać, a zrzucić nie potrafię (nie chcę mimo wszystko?), wypaliły znamię i każą je z dumą obnosić. Więc staję się nienormalny, wypełniony do granic polskością, i tam, gdzie inni mówią człowiek, ja mówię Polak; gdzie inni mówią kultura, cywilizacja i pieniądz, ja krzyczę Bóg, Honor i Ojczyzna (wszystko koniecznie dużą literą); kiedy inni budują, kochają się i umierają, my walczymy, powstajemy i giniemy. I tylko w krótkich chwilach przerwy rozważamy nasz narodowy etos odrobinę krytyczniej, czytamy Brzozowskiego i Gombrowicza, stajemy się normalniejsi.

 

Współczuję debilom, którzy z tego tekstu wnioskują , że dla mówiącego te słowa "polskość to nienormalność"

 

Aha! Prezes Kaczyński powiedział kiedyś, że jeśli chcesz dobra dla siebie i kraju zagłosuj na PO i ,że nikt mu nie wmówi , że białe jest białe a czarne jest czarne.

 

I przeprośmy świat za błędy braci, rodziców a nawet za sąsiadów, bo być może jakaś inna kanalia tego od nas wymaga.

PiS to jednak nienormalność.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jest takie przysłowie: "niedaleko pada jabłko od jabłoni." lub; "Jaki ojciec, taki syn."

W zasadzie, to mnie tatusiowie nie obchodzą, ale od kiedy "bohatersko poległ" jeden z braci, to wyraz "bohater" też traci na znaczeniu. Niestety, nawet w kontekście "bohatera powstania".

 

Cóż, pozostaje się cieszyć, że nasz nasz "jedyny prawdziwy" i jego brat nie mają męskich potomków.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jest tu jeszcze jeden aspekt. Napisałeś że dziennikarz został skazany za pisanie o Ub-kach. To nieprawda ale jakże ładnie brzmi. On został skazany (nie powinien w procesie karnym, tu się zgadzam) za posądzenie tego byłego UB-ka o wyjazd do USA w celu zatuszowania/załatwienia sprawy Moskala. Z UB nie ma to nic wspólnego.

OK, ma Pan tutaj rację. Poniósł mnie polemiczny zapał.

 

Nie bardzo rozumiem gdzie tu absurd i o co chodzi. Dla mnie to proste. Piszesz o faktach to musisz na nie mieć dowody, oceniasz kogoś masz do tego prawo. Zbyt często "patryjoci" mijają się z prawdą czyli kłamią po prostu. Domysły to nie to samo co realia. Pretensja do sądu o to że nie pozwala na kłamstwa jest bzdurą.

Bez przesady. Michnik wiele razy w przemówieniach pisał o swojej przeszłości, gdy np. bronił komunistów pisał, że on sam dobrze wie, co to komuna, bo siedział w więzieniach. Albo że wybacza ubekom, a ma do tego prawo, bo siedział... I tak często. Zybertowicz dał ileś tego typu cytatów, ale sądu to nie obeszło, bo nie było dokładnego cytatu. Dla mnie to jest absurd. Zybertowicz streścił postawę Michnika w jednym zdaniu i został za to skazany.

 

Zapomniałeś dodać taki drobiazg: "...spadkobiercami Róży Luksemburg w dziele wynaradawiania Polaków..." Też bym poszedł do sądu gdybym był redaktorem naczelnym jednej z największych polskich gazet.

Za to, że wielu uważa, że działania GW są szkodliwe z punktu widzenia narodowego interesu? Czyli sądziłby Pan za opinie? Heh.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bebe, a czytał Pan cały ten artykuł, czy tylko wersję zmanipulowaną przed wyborami przez Kurskiego?

 

Hehehehehe - dobre , panie S .

 

 

 

Jak to jest , ze z jednej strony sa t y l k o i wylacznie m a n p u l a n c i - a

 

z drugiej s p e c e od pijaru ?

 

 

 

 

Nie ze mna takie numery, Bruner . Optuje za pewna rownowaga ......hehehehe

 

 

 

 

Kto czytuje arykuly i na dodatek w calosci, prosze Pana . Sa to nieliczne jednostki , do ktorych zaliczam sie jedynie od czasu do czasu .

 

Ostatnio czytuje ksiazki i artykuly dotyczace Powstania Styczniowego, interesuje mnie akurat z pewnych wzgledow p r z e g r a n a , oczywiscie, bitwa pod Panasowka i szczegoly umundurowania zolnierzy wegierskich bioracych udzial w Powstaniu Styczniowym - wie Pan, przegrana czy nie , Historia jest jaka jest , zmienic sie jej nie da - jak nie da sie zmienic f a k t o w ................ hehehehehehe heheheh

 

 

Na dodatek , prosze Pana, jestem kobieta .

Edytowane przez bebe king
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do wiezienia to teraz kazdy moze trafic.......wiec argument Michnika , ze siedzial w wiezieniu i z tego POwodu ma we wszystkim racje - jest dosc kiepskim argumentem -chyba .....

 

Rysiek tez siedzial w wiezieniu - za pobicie milicjanta - wiec wszystkie amnestie go omijaly.......hehehehe.....posiedzial znacznie dluzej od Michnika ......hehehehe

 

Czy to prawda, ze ojciec i brat Michnika - nazwisko Szechter - byli w UB ?

 

Taka opowiesc krazy jak widmo komunizmu PO POlsce - wiec moze Michnik by sie odniosl do tej sprawy ? po co dawac pola nieuzasadnionym plotkom i pomowieniom.....

 

 

A tak na marginesie .....dlaczego Adam Michnik nie chce, nie umie, nie potrafi odniesc sie do tej sprawy..... po co kreowac drugi , nieoficjaklny , atrakcyjny obieg informacji ?

 

 

" Nie przeczytasz tego w Gazecie Wyborczej........." - juz nawet nie trzeba speca od pijaru, heheheh hehehehe

Edytowane przez bebe king
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Pepeg z Gumy
stojeipatrze na swoim blogu daje przykład 5 pytań, które należy zadawać partiom politycnzym startującym w wyborach:

 

http://stojeipatrze.blogspot.com/2011/09/cytat-dnia-fitch-rating-polska.html

 

(pytania są mniej więcej w 1/3 tekstu)

Bardzo ciekawa strona z rzetelną argumentacją.

Odnoszę jednak wrażenie, że na pytania postawione przez autora, żadna opcja polityczna nie odpowie konkretnie, z kilku podstawowych powodów, a najważniejszy jest chyba ten, że żadna partia nie ma i nie widzi szans na samodzielne rządzenie.

W związku z tym będzie opowiadać wyborcom bajki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
This topic is now closed to further replies.



×
×
  • Dodaj nową pozycję...