Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Ogrzewanie Elektryczne


siara_nh

Recommended Posts

Witam wszystkich, 2 miesiące temu skończyłem budowę domu, woda , kanalizacja i prąd już są

na przyszły rok chce się juz wprowadzić tylko nie moge się zdecydować na ogrzewanie , jakie wybrać? nie uśmiecha mi się dorzucać co jakiś czas węgla lub coś w tym stylu...zastanawiam się na ogrzewaniem na prąd, słyszałem od znajomego co mieszkam wiele lat w Niemczech że ekonomiczne ogrzewanie na prąd są płyty marmurowe tylko sprowadzanie z niemiec bo tam produkują z odpowiedniego marmuru , podobno Polacy próbowali to wprowadzić ale produkowali z dużo gorszego marmuru co miał gorsze właściwości grzewcze co przekładało się na zużycie energii . Czy ktoś się orientuje w tym temacie - płyty są drowie ale wole zainwestować a potem płacić taniej niż za innego rodzaju ogrzewanie....a może jakieś inne grzejniki na prąd

bardzo proszę o radę bo nie wiem co robić a w sieci nic nie znalazłem

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ale chyba zgodzą się ze mną koledzy że.....są grzejniki prądożerne i w ekonomiczne? przykładem mogą być zwykłe grzejniki np za 50zł i za 300zł z supermatketu oddają tyle samo ciepła a pobór mocy dużo mniejszy....dlatego chodzi mi tu o jaki rodzaj grzejnika/materiału musi być żeby było oszczędniej
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jest to dom jednorodzinny o nazwie winniczek z pewnymi modyfikacjami , generlanie interesuje mnie ogrzanie piętra ok 100m2 grubość ścian 30cm ocieplenie ścian 10cm styropianu , każdy strop ocieplony 5cm styropianem, dodatkowo wylany strop na poddaszu , gazu nie ma i to rozwiązanie mnie nie interesuje, generalnie chce zrobić rozprowadzenie od kominka żeby dogrzewać kominkiem pokoje ale to jest tylko uzupełnienie, nie wiem co ma być głównym systemem grzewczym , zastanawiałem sie nad jakimś piecem tylko nie wiem na co albo ogrzewaniem podłogowym na prąd bardzo proszę o radę , przepatrzyłem tyle stron internetowych , i oczywiście każdy zachwala to co sprzedaje
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.



×
×
  • Dodaj nową pozycję...