Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Który wariant ocieplenia poddasza wybrać?


artur.k

Recommended Posts

PAINT DACH..JPG

 

Szukałem ale znalazłem tylko ogólnikowe informacje więc postanowiłem zapytać wprost.

Mam do ocieplenia poddasze i muszę to zrobić na wczoraj bo chcemy zacząć grzać a szkoda żeby całe ciepło poszło w niebo.

 

Czy ocieplić narazie wełną 10 cm w krokwie cały dach, w sumie to zacząłem już tak robić czy też wybrać drugą opcje i zrobić tak jak zaznaczone jest jaśniejszym kolorem na załączonym szkicu?

 

Czy można położyć pierwszą warstwę tak jak kolor ciemniejszy wełną 10cm a drugą warstwę tak jak kolor jaśniejszy też 10cm?

 

Mam świeże tynki a posadzki jeszcze świeższe i czy przykrywać to jakąąś folia czy pozwolić aby woda z tynków i posadzek poszła w wełnę - w sumie to jak będę grzał to ta wełna wyschnie chyba? Jeżeli przykryć folią to jaką, zwykłą budowlana taką ciemną czy jakąś paroizolacyjną?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Drugie rozwiązanie jest lepsze, bo łatwiej położyć wełnę na stropie, niż układać ją między krokwiami. I więcej tej wełny możesz ułożyć. Z drugiej strony, tracisz szansę na jakąkolwiek użytkowość poddasza w przyszłości, nawet jednego słoika nie będziesz mógł tam odstawić...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja bym zrobił wszystko, tak jak zaznaczone tym jaśniejszym kolorem, ale to zależy, jak napisał przedmówca, czy planujesz wykorzystać strych w przyszłości. Folia musi byc paroizolacyjna, mówią że wystarczy dać tylko nad łazienką, ale z tym to róznie. Ja u siebie na poddaszu folię mam w każdym pomieszczeniu - taką koloru żółtego.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

podczepię sie do tego tematu by nowego nie zakładać

 

chce zrobić sam ocieplenie poddasza i mam pytanko czy dobrze kombinuje ,

krok nr 1- przybijam do wewnętrznej strony krokwi gwóździe w odległości 3 cm od pełnego deskowania i przeciągam sznurek tak by wełna jak będę ja wciskał nie dotykała desek

krok nr 2 docinam wełnę z naddatkiem 2 cm

krok nr 3 wkładam wełnę od murłaty do góry

krok nr 4 wbijam gwoździe na zewnętrznej stronie krokwi i przeciągam sznurek by wełna nie opadła

krok nr 5 przykręcam uchwyty do profilu, docinam na szerokość profilu wełnę i wciskam ją w niego

krok nr 6 przykręcam profil

krok nr 7 wkładam w miedzy profile(profile umieszczone co 50 cm) wełnę

krok nr 8 przyklejam taśmę dwustronną do profili i zrywam druga stronę

krok nr 9 zakłam folie

krok nr 10 przykręcam płyty gipsowe(w odstępach 5 mm)

 

jak zrobić obróbkę wokoło okien połaciowych?

 

dobrze kombinuje czy o czymś zapomniałem

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

podczepię sie do tego tematu by nowego nie zakładać

 

chce zrobić sam ocieplenie poddasza i mam pytanko czy dobrze kombinuje ,

krok nr 1- przybijam do wewnętrznej strony krokwi gwóździe w odległości 3 cm od pełnego deskowania i przeciągam sznurek tak by wełna jak będę ja wciskał nie dotykała desek

krok nr 2 docinam wełnę z naddatkiem 2 cm

krok nr 3 wkładam wełnę od murłaty do góry

krok nr 4 wbijam gwoździe na zewnętrznej stronie krokwi i przeciągam sznurek by wełna nie opadła

krok nr 5 przykręcam uchwyty do profilu, docinam na szerokość profilu wełnę i wciskam ją w niego

krok nr 6 przykręcam profil

krok nr 7 wkładam w miedzy profile(profile umieszczone co 50 cm) wełnę

krok nr 8 przyklejam taśmę dwustronną do profili i zrywam druga stronę

krok nr 9 zakłam folie

krok nr 10 przykręcam płyty gipsowe(w odstępach 5 mm)

 

jak zrobić obróbkę wokoło okien połaciowych?

 

dobrze kombinuje czy o czymś zapomniałem

 

Polecam lekturę do poduszki http://forum.muratordom.pl/showthread.php?82372-Ocieplam-poddasze-krotkie-pytania...

 

Przeczytaj cały watek może się rozjaśni... jesli nie zacznij od poczatku jeszcze raz :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

polecam:

 

http://forum.muratordom.pl/showthread.php?170191-Kt%C3%B3ry-wariant-ocieplenia-poddasza-wybra%C4%87

file:///D:/Pulpit%20st/stanley/Pulpit/BUDOWA/index.php.htm

 

to powinno rozwiac watpliwosci:

file:///D:/Pulpit%20st/stanley/Pulpit/BUDOWA/Rigips%20_%20P%C5%82yty%20gipsowo-kartonowe,%20systemy%20suchej%20zabudowy,%20profile%20i%20%C5%9Bcianki%20dzia%C5%82owe%20_.htm

 

ja z tego korzystalem:)

obrobke okien mnie gdzies wsiaklo, ale jest na stronie fakro jak sie nie myle

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

najlepiej ocieplic jak jasniejsza linia pokazuje, daj wszedzie dwadziescia 20cm, bedziesz mial pieniazkow i czasu wiecej to ocieplisz strych

lepiej nie dopuscic do zawilgocenia welny ( zwlaszca szklanej ) a nie wiem jak dlugo masz te tynki juz, rozsadnie by bylo dac folie paroszczelna(zolta) zamontuj ja tak aby ja latwo mozna bylo zdjac i gdy przystapisz do prac nad stelazem to ja znowu wykorzystasz

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

polecam:

 

http://forum.muratordom.pl/showthread.php?170191-Kt%C3%B3ry-wariant-ocieplenia-poddasza-wybra%C4%87

file:///D:/Pulpit%20st/stanley/Pulpit/BUDOWA/index.php.htm

 

to powinno rozwiac watpliwosci:

file:///D:/Pulpit%20st/stanley/Pulpit/BUDOWA/Rigips%20_%20P%C5%82yty%20gipsowo-kartonowe,%20systemy%20suchej%20zabudowy,%20profile%20i%20%C5%9Bcianki%20dzia%C5%82owe%20_.htm

 

ja z tego korzystalem:)

obrobke okien mnie gdzies wsiaklo, ale jest na stronie fakro jak sie nie myle

 

Kolego ja ci w kompie nie bedę grzebał! Podałeś namiary na swój pulpit! :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

(...)

 

Rom-Kon[/b] dzieki za lekture jestem na 70 str jeszcze 100 i będę w domu.:D

...jak dojdziesz do ostatniej to zaczniesz od poczatku bo pewnie zapomnisz co było na początku :D

 

podziwiam wasze samozaparcie... tyle stron... temat jak telenowela moda na sukces...aktorzy się zmieniają... nikt nie wie jak się zakończy i kiedy to nastąpi... sami się już gubimy co i ile razy już było... jednym słowem Forumonowela...

Edytowane przez Rom-Kon
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no dobra wiem tyle ze przed lektura tego co wkleiłeś i wątku który wkleił ROM-KON wiedziałem niewiele na co sie porywam ale teraz jest juz lepiej oczywiscie jeżeli chodzi o przygotowanie teoretyczne ale no własnie jak obrabia sie takie miejsca jak na fotke poniżej bo nie znalałem nigdzie na to odpowiedzi lub przeoczyłem

http://img109.imageshack.us/img109/263/dsc01016au.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wracając do początku tego wątku, ja zamierzam ocieplić poddasze po tej jaśniejszej linii i to nie wełną tylko styropianem. Na poddaszu użytkowym zamiast sufitu podwieszanego robię solidniejszy strop, tak by można było tam swobodnie wejść. Na belki poziome mam zamiar nabić płyty OSB, pomiędzy belki tworzące konstrukcję stropu dać 15-18cm styro i pod to drugą warstwę 10cm styro by zakryć te belki. Pod to folia paroizol. i płyty gipsowe. Ewentualnie z folii chyba można zrezygnować bo styro sam w sobie nie przepuszcza wilgoci. Co myślicie o tym rozwiązniu - ktoś widzi jakieś problemy?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.



×
×
  • Dodaj nową pozycję...