Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

Witam.

Można.

Inaczej zareaguje na załadowanie 10 kg drewna i jego spalenie przy maksymalnym dopływie powietrza, wkład za 800 - 1500 zł z pseudo - żeliwnymi ściankami grubości 4-6 mm, skręcanymi śrubkami i uszczelniany "twardym kitem, a inaczej ciężka, masywna konstrukcja paleniska o wadze 200 kg, gdzie ściany to 10 - 15 mm płyty żeliwne oddylatowane od siebie miękkimi uszczelkami lub zwarta konstrukcja stalowa z 30 - 60 mm wyłożeniami szamotowymi.

Tak samo jak różnie zachowają się dopracowane konstrukcyjnie paleniska niektórych firm i ich " garażowe odpowiedniki" tylko wyglądające podobnie, ale nie mające nic wspólnego z zamysłem technicznym i precyzyjnością wykonania tych pierwszych (no bez konkretnych firm tu będę "operował" ;-) )

Pozdrawiam.

Edytowane przez Forest-Natura

konkret to Aristo pionowe 600x800

po mojemu to raczej "zwarta konstrukcja stalowa z 30 - 60 mm wyłożeniami szamotowymi". wnosiło nas to sześciu chłopa i lekko nie było :)

 

pytam, bo libie patrzeć na ogień :) szyb jest duża, więc i płomień można duży zrobić.

Poczekaj, aż Ci się drewno skończy i będziesz musiał dymać na zewnątrz nanieść :) A tak poważnie to rozgrzane żeliwo grubości 30 mm powinno wytrzymać temperatury jakie możesz osiągnąć paląc w kominku. Pamiętaj o tym, że jest to materiał dosyć kruchy, więc pilnuj aby nie dochodziło do nagłych zmian temperatury.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.



×
×
  • Dodaj nową pozycję...