Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Proszę o poradę w kwestii słuchawek


kania

Recommended Posts

Chodzi mi o słuchawki nauszne dla mojego nastolatka (tego, co to go chcę oddać w dobre ręce ...ale póki co, nadal je z mojej lodówki ;))

Słuchawki będą służyły do słuchania muzyki w domu, głównie z wieży, komputera i keyboardu.

Czy ktoś może mi polecić dobry model? Chłopak chodzi do szkoły muzycznej i jeżeli chodzi o odbiór muzyki, jest wymagający - słyszy więcej niż ja, dlatego byłabym wdzięczna za podpowiedzi osób, które również wsłuchują się bardziej ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do słuchania muzyki w domu, czyli raczej duże nauszne.

Wszystko zależy ile chcesz wydać i na ile „złotouchy” jest twój nastolatek.

Ja np. do słuchania „w drodze” używam jakichś Digital ATA HH30 (takie zawieszane na ucho) za 50 może 60 zł i mi wystarcza, ale

1 słuchu absolutnego nie mam.

2 słuchanie muzyczki w tle podczas np. chodzenia po mieście i na dodatek z MP3 to coś innego niż” odsłuch studyjny”

Zakładam że nie wypróżniasz się zwitkami z portretem prezydenta Woodrowa Wilsona a wspomniany nastolatek słuch ma ale nie ma całkiem przewrócone we łbie

Kilka propozycji:

Creative AURVANA LIVE niezłe oceny, złotousi czasem narzekają że basy ciut mało wyraziste ale to raczej goście co kupują kable zasilające po 15000 zł i gniazdka po 4000 zł. Wygrywają większość testów słuchawek mieszczących się cenowo w granicach rozsądku (powiedzmy że cena 200-270 zł za słuchawki jest rozsądna:rolleyes:)

SENNHEISER HD 555 w większości testów wypadają minimalnie gorzej niż AURVANA LIVE a cena 300-500 zł

Beyerdynamic DTX 900 zazwyczaj oceniane pomiędzy HD555 a HD 380 cena 330-350 zł

SENNHEISER HD380 PRO tu z kolei złotousi kręcą nosem nad „górą” no i cena 300-400 zł

Z tańszych to np. KOSS PORTA PRO bardzo przyzwoite do namierzenia w w cenie poniżej 150 zł. Choć pewnie żaden złotouchy w ich stronę nie spojrzy (jak nie spojrzy w stronę niczego co kosztuje mniej niż średnia krajowa;))

Wiadomo że żaden z tych modeli nie podskoczy nawet w kierunku takiego np. Denon AH-D7000 ale

1 patrz założenie na temat portretów prezydenta W.W.

2 pytanie jaki promil ludzi faktycznie tą różnice usłyszy.

Edytowane przez G.N.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Słuchawki będą służyły do słuchania muzyki w domu, głównie z wieży, komputera i keyboardu ;)

 

Mi do tego służą nasze polskie tonsilowskie SD-501 i jestem z nich BAAARDZO zadowolony. Głównie jeśli chodzi o stosunej jakość - cena. Można je jeszcze czasem spotkać na Allegro. Są naprawdę okay. Możesz też popytać znajomych. Przy odrobinie szczęścia może ma takie ktoś z Twoich znajomych, ale nie uzywa. Na pewno warto odkupić. Ostatnio kupiłem na na Allegro takie za 50zł + 10 zł wysyłka. Te słuchawki to był bardzo udany model. Części do nich są ciągle produkowane.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za rady - super, bo ja się kompletnie nie znam. Słuchawki, to miała być niespodzianka pod choinkę ale doszłam do wniosku, że wezmę młodego do sklepu i niech sobie sam posłucha i poprzymierza na główkę.

To o wypróżnianiu dobre, dobre... :) W grę wchodzą słuchawki w cenie do 350 zł.

Młody w sklepie wybrał sobie Pioneer SE-M390 ale jeszcze nie kupiłam, bo chciałabym najpierw Was zapytać co o nich myślicie?

Sprzedawca polecał właśnie KOSS PORTA PRO, CREATIVE AURUNA LIVE a dodatkowo AKG 514, KOSS UR 40 ale w sklepie nie było żadnych z nich :(.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ha tonsile nie wiedziałem że są jeszcze do dostania, toż to już wartość muzealna :)

Pioneery dosyć przyzwoite słuchawki za przyzwoitą cenę. Z tego co słyszałem to trochę marudzenia nad basami i że nie do końca wygodne, zwłaszcza przy dłuższym używaniu. W większości ocen szeregowane ciut wyżej niż KOSS UR-40 i trochę niżej niż KOSS PORTA PRO ale to w znacznej mierze sprawa indywidualnej oceny, zwłaszcza wygoda użytkowania. AURUNA LIVE to raczej półka wyżej, ale też i cena sporo wyższa. O AKG nie wiem za wiele.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.



×
×
  • Dodaj nową pozycję...