Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Przechowywanie żywności w lodówce


Recommended Posts

  • Odpowiedzi 156
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Ja niestety swojej wymarzonej lodówki jeszcze nie posiadam, mam starą zastępczą, ale nie o tym miało być.

 

Jeżeli chodzi o zapach z lodówki, to jestem wręcz uczulona... nienawidzę tego zamachu... fuj, ale na szczęście u mnie w lodówce go nie ma dzięki

 

zwykłej zwiniętej gazecie :D

 

Wiem, że może kawa się lepiej kojarzy lub te ładne pochłaniacze zapaszków lepiej wyglądają, ale zgnieciona gazeta wyciąga każdy zapach. Używam gazety od bardzo długiego czasu, co pewien czas gniotę nową stronę i wymieniam.

 

Naprawdę polecam.

 

A co do posiadania lodówki, to moja wymarzona będzie musiała mieć strefę zero - czyli tą szufladę z osobnym ustawianiem temperatury, za często zdarza mi się wyjąć mięso z zamrażarki,a później nie mam czasu go przygotować :( a bardzo nie lubię jak mi się jedzenie marnuje.

 

A mam do Was pytanko odnośnie przechowywania wędlin. Jak ??? W foli, w aluminium, na talerzu, w pudełku??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja niestety swojej wymarzonej lodówki jeszcze nie posiadam, mam starą zastępczą, ale nie o tym miało być.

 

Jeżeli chodzi o zapach z lodówki, to jestem wręcz uczulona... nienawidzę tego zamachu... fuj, ale na szczęście u mnie w lodówce go nie ma dzięki

 

zwykłej zwiniętej gazecie :D

 

Wiem, że może kawa się lepiej kojarzy lub te ładne pochłaniacze zapaszków lepiej wyglądają, ale zgnieciona gazeta wyciąga każdy zapach. Używam gazety od bardzo długiego czasu, co pewien czas gniotę nową stronę i wymieniam.

 

Naprawdę polecam.

:o chodzi o taką zwykła codzienną gazetę? tez spróbuję :wink:

 

A co do przechowywania wędlin, to własnie w tej komorze zero jest najlepiej. My nie będziemy mieć tej komory, więc zostają mi plastikowe pojemniki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mnie ciągle męczy temat przechowywania zup :wink:

 

Czy myslicie, że w takich pojemnikach, byłoby wygodnie i bezpiecznie dla zupy i "otoczenia"

 

To ma 700 ml (3 x 700 ml)

http://images49.fotosik.pl/196/4c60e83856c1db14.jpg

 

To ma 1 l, 1,5 l, 2 l

http://images48.fotosik.pl/196/4c928e372d4d1301.jpg

 

To pojemniki z tej strony:

http://www.tupperware.pl/today/1544.html

 

Na tej stronie w zakladce "serwowanie" są jeszcze większe okragle pojemniki - nawet 3,2 l, 3,5 l. Jest napisane, że mozna ich uzywac równiez do przechowywania.

 

zobaczcie C24 w częsci "Perły stołowe"

i C82 w części "elegancja"

 

Co o nich myslicie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

IMO pojemniki na zupę to najlepiej takie co można wkładać do mikrofalówki i w dodatku nie za duże. Takie, żeby zawartość podgrzać w całości i naraz zjeść.

 

no tak, ale ja nie korzystam z mikrofalówki :wink:

No to mi by się nie chciało z okrągłego garnka przekładać do okrągłego pudełka i z powrotem. Trzy razy więcej mycia. W imię czego?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

IMO pojemniki na zupę to najlepiej takie co można wkładać do mikrofalówki i w dodatku nie za duże. Takie, żeby zawartość podgrzać w całości i naraz zjeść.

 

no tak, ale ja nie korzystam z mikrofalówki :wink:

No to mi by się nie chciało z okrągłego garnka przekładać do okrągłego pudełka i z powrotem. Trzy razy więcej mycia. W imię czego?

 

O tym samym pomyslalam :p .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mnie ciągle męczy temat przechowywania zup :wink:

 

Czy myslicie, że w takich pojemnikach, byłoby wygodnie i bezpiecznie dla zupy i "otoczenia"

 

To ma 700 ml (3 x 700 ml)

http://images49.fotosik.pl/196/4c60e83856c1db14.jpg

 

To ma 1 l, 1,5 l, 2 l

http://images48.fotosik.pl/196/4c928e372d4d1301.jpg

 

To pojemniki z tej strony:

http://www.tupperware.pl/today/1544.html

 

Na tej stronie w zakladce "serwowanie" są jeszcze większe okragle pojemniki - nawet 3,2 l, 3,5 l. Jest napisane, że mozna ich uzywac równiez do przechowywania.

 

zobaczcie C24 w częsci "Perły stołowe"

i C82 w części "elegancja"

 

Co o nich myslicie?

 

Moja mama używa pojemników Tupperware od b.dawna. Są naprawdę rewelacyjne, jedyny ich minus to cena. Pojemniki mają na wieczku niewielkie wybrzuszenie, po jego naciśnięciu i odchyleniu wieczka wypuszcza się nadmiar powietrza, przez co wszystkie produkty dłużej zachowują świeżość. Używamy ich to przechowywania wędlin, serów, itp. Zup raczej nie przelewamy z garnków (strata czasu na mycie).

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pojemniki mają na wieczku niewielkie wybrzuszenie, po jego naciśnięciu i odchyleniu wieczka wypuszcza się nadmiar powietrza, przez co wszystkie produkty dłużej zachowują świeżość.

 

Może mnie innej fizyki uczyli, ale skąd ten nadmiar powietrza ma się brac i w jaki sposób on sobie sam wyjdzie przez otworek?

Przeciez jedyna róznica w ciśnieniu jaka powstaje, to po docisnięciu wieczka. Czy to az takie znaczenie ma? Przeciez przy serach i wędlinie i tak mnóstwo pustki wypelnionej powietrezm zostaje, więc ciśnienie wewnątrz pudełeczka wzrośnie minimalnie??? Może przy takich prawie pelnych pojemnikach to sie bardziej zasysa???

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pojemniki mają na wieczku niewielkie wybrzuszenie, po jego naciśnięciu i odchyleniu wieczka wypuszcza się nadmiar powietrza, przez co wszystkie produkty dłużej zachowują świeżość.

 

Może mnie innej fizyki uczyli, ale skąd ten nadmiar powietrza ma się brac i w jaki sposób on sobie sam wyjdzie przez otworek?

Przeciez jedyna róznica w ciśnieniu jaka powstaje, to po docisnięciu wieczka. Czy to az takie znaczenie ma? Przeciez przy serach i wędlinie i tak mnóstwo pustki wypelnionej powietrezm zostaje, więc ciśnienie wewnątrz pudełeczka wzrośnie minimalnie??? Może przy takich prawie pelnych pojemnikach to sie bardziej zasysa???

 

Ja na fizyce się nie znam :oops: , wiem tyle, że wędliny w tych pojemnikach można trzymać zdecydowanie dłużej niż w innych plastikowych. A czy to na pewno sprawa odpuszczenia części powietrza, czy nie, to się nie zagłębiam. Pojemniki się sprawdzają, więc wnioskuję, że dłuższa świeżość wynika właśnie z tej pokrywki. Bo niby po co by to robili :o

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

IMO pojemniki na zupę to najlepiej takie co można wkładać do mikrofalówki i w dodatku nie za duże. Takie, żeby zawartość podgrzać w całości i naraz zjeść.

To wy zupy odgrzewacie w mikrofali ??? Czy nie wygodniej na kuchence ?

Odgrzane w mikro potrawy nie tylko mają gorszy smak lecz pozbawia sie ich energii zawartej w pożywieniu. Są to "martwe" potrawy.

U mnie np. schabowych nikt nie chce jeść z mikrofali, nie nadają się, a odgrzane na patelni są dobre....

Sporadycznie korzystam z mikrofali, jak nie muszę, to nie korzystam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

My odgrzewamy zupy w mikrofalówce. Ziemniaki podgrzane w mikrofali rzeczywiście nie są smaczne, ale zupy, bigos, wszelkie potrawy mokre dosknale odgrzewają się. Wg mnie nie ma różnicy czy odgrzewam na kuchni elektrycznej czy w mikrofali, żywy ogień to tylko z kuchni gdzie plai się prawdziwy ogień.

W mikrofali znacznie wygodniej niż na płycie kuchennej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja z tego samego powodu nie myję :wink:

no jak sobie wyobrażę, że odchody zanieczyszczonych zwierząt na nich są ..... :roll:

ja nie muszę wyobrażać, bo czyściutkie są

mam to szczęście, że osobiście znam producenta :D

w innym przypadku pewnie bym postępowała jak wy ;)

 

To chyba o jajkach było, a producentowi czyli kurze wychodzą z pewnego otworu i nie da się ich inaczej wyjąć :roll: :lol:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja z tego samego powodu nie myję :wink:

no jak sobie wyobrażę, że odchody zanieczyszczonych zwierząt na nich są ..... :roll:

ja nie muszę wyobrażać, bo czyściutkie są

mam to szczęście, że osobiście znam producenta :D

w innym przypadku pewnie bym postępowała jak wy ;)

 

To chyba o jajkach było, a producentowi czyli kurze wychodzą z pewnego otworu i nie da się ich inaczej wyjąć :roll: :lol:

 

ha ! ha !

 

ale może producent-własciciel kur myje te jaja ?????

:roll:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...