Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

  • Odpowiedzi 45
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Pod Piasecznem - fajna, dokładna pani z Ukrainy bierze 120 zł za cały dom (ok 200 m2). Do tego w tej cenie czasem myje okna, w sezonie ciepłym taras i ganek. Moje środki czystości. Gratiskowo ma u mnie kawę i obiadek

Buleczko czy mozna poprosic namiar na ta Pania ?

Nie Wiesz czy boi sie psow ? Jestes w domu kiedy Ona pracuje ?

 

Proponuje pisac tu razem z cena jaka to okolica , byloby wygodniej szukajacym .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks później...
  • 1 year później...
To za mycie okien płaci się "ekstra"?:o Nie za godzinę ogólnego sprzątanie-niezależnie czy to odkurzanie czy mycie?

 

Widzę, że temat mniej więcej od roku "pusty", ale sorry podobnie puste są wypowiedzi w nim zawarte i swój post umieszczam, dla nazwijmy to uświadomienia innych. Ludzie, rozumiem, że każdy głównie dba o swoje, bo też taka jestem, nikt nie jest instytucja charytatywną, ale to samo tyczy się osób które dla nas pracują. Jak tak przeglądam fora to wszyscy narzekają, że pracodawca mało płaci, że złodziej, dorabia się na biednych pracownikach. A minimalne już odwrócenie ról, zatrudnienie osoby do sprzątania i co robicie? Zdziwienie że za okna płaci sie dodatkowo???? A może jeszcze ugotować obiad, wyprasować, wybrać i dupcie podetrzeć? Dziwię, się, że realnie staramy sie oceniać koszt pracy jeżeli my mamy pracować, a dostajemy zaćmy gdy kogoś zatrudniamy. Pomijam kwestię zatrudniania na czarno (ile z Was zgłasza taką osobę do urzędu, ile płaci za nią ZUS i podatek????? W sumie dodatkowy Wasz zysk (pomijam również, jak wy byście podeszli to tego, że pracujecie powiedzmy rok, a zero ubezpieczenie i składki emerytalnej....) Czy nie lepiej, uczciwiej i łatwiej podpisać umowę z firmą (Tu była reklama-----------------------------------------------------------------)? Przecież jak będzie zbyt to dane osoby znajdą i tak zatrudnienie w takich firmach, bedą mieli ZUS itd, wy nie będziecie ryzykować że zatrudniacie na czarno, A to że drożej, no cóź... cenicie swoją pracę? Ceńcie również pracę innych....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 month później...
Ten kurz pobudowlany/poremontowy będzie Ci towarzyszył jeszcze jakiś czas, dłuższy czas.

Żadna gosposia ani gospoś nie doprowadzą Ci domu do stanu używalności w ciągu kilku dni.

Po prostu ten kurz musi osiąść i musi zostać wytarty wilgotną szmatką, bo takie są prawa natury.

Sprawa jest tym bardziej kłopotliwa teraz (w zimie) bo grzejesz zapewne i kurz unosi się w suchym powietrzu.

 

Tak to prawda, przy jednym "posiedzeniu" nie da rady wysprzątać mieszkania po remoncie tak, że mucha nie siada, min. 2 sesje sprzątające. Jeżeli systematycznie w mieszkaniu jest sprzątane to i łatwiej o czystość, szybkość i niższe nakłady na sprzątanie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 months później...
  • 2 weeks później...

15 zł za godzinę to stawka jeszcze w porządku, sam się chętnie załapię i będę zapier... a kurz nie zdąży osiąść :)

 

Ja sprzątam osobiście - nikt tak dobrze nie posprząta jak ja !

ale jakbym miał braki w czasie to może byłbym zmuszony komuś zapłacić - nie chciałbym się jednak rozczarować bo z 15 zrobiłoby się 5zł

a co do firm..

to firma firmie nierówna i jeśli ktoś woli (bo ja tak) pracować w szarej strefie, to z przyjemnością zapłacę mu 10zł plus "VAT"

bo człowiek, któremu zapłacę pieniądze wykorzysta a Państwo mi je zmarnuje..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 7 months później...
  • 1 month później...
  • 3 weeks później...
  • 5 months później...
Ja mam dwie panie (z linku powyżej) od 5 lat. Zajmują się sprzątaniem zawodowo. Płacę 600 pln za 300mkw. Dwa oddzielne mieszkania, raz w tygodniu., chemia moja. Za okna jest oddzielnie- 100 za dzień. Zazwyczaj 2 dni, bo samych dachowych mam 10 szt.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 8 months później...
Wszystko zależy od naszych wymagań. Jeśli chcemy, aby posprzątała nam dom naszymi środkami i na naszym sprzęcie jakaś znajoma lub wyszukana pani do sprzątania to 10-15zł za godzinę jest ok. Jeśli zależy nam na profesjonalnym podejściu, nie chcemy sprzątać już mieszkania w ogóle to najlepiej skorzystać z usług firm sprzątających, od których roi się obecnie na rynku i ceny mają dosyć przyzwoite. Mają własne profesjonalne środki i potrzebny sprzęt. Ja wpisałam w google kompleksowe sprzątanie mieszkania i znalazłam cennik firmy sprzątającej. Edytowane przez Elfir
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks później...
Jeśli chodzi o Poznań to konkurencja jest duża i można sobie przebierać w firmach sprzątających:p Ostatnio robiłam sobie takie rozeznanie i patriotycznie wybrałam firmę ze swojego regionu :p Ceny są ok, opinie też http://beautifulspace.pl. Korzystałam z różnych takich jednorazowych "sprzątań" (to się tak odmienia?:p ) i przed świętami też znowu się do nich uśmiechnę :rolleyes:
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 month później...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...