Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Ogrzewanie nadmuchowe


brodzikair

Recommended Posts

Witam, ja również posiadam u siebie w domu nadmuchowe ogrzewanie i jestem zadowolony.

qqlio a czym grzejesz to powietrze i jakie masz koszty np za grudzień. Ja mam 317m3 kubatury ale przepływ powietrza mam od 1320 do 1680. ale jak nie grzeje PCI to wentylatory wewnętrzne sie wyłączaja, a jak to u ciebie jest rozwiązane. I jeszcze jedno pytanie, wyciągi masz 2 centralne na kondygnacje czy w każdym pomieszczeniu osobno??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy jestes moze autorem artykulu na inym serwisie udowadniajacego nieprzydatnosc systemow nadmuchowych w polskim klimacie?

Jesli tak, to - w mysl zasady lepiej pozno niz wcale - ciesze sie, ze weryfikujesz praktycznie swoje tezy.

Tak -- jestem autorem tego artykułu, który masz na myśli. Nie, nie udowadnia on nieprzydatności systemów nadmuchowych w polskim klimacie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, ja również posiadam u siebie w domu nadmuchowe ogrzewanie i jestem zadowolony.

qqlio a czym grzejesz to powietrze i jakie masz koszty np za grudzień. Ja mam 317m3 kubatury ale przepływ powietrza mam od 1320 do 1680. ale jak nie grzeje PCI to wentylatory wewnętrzne sie wyłączaja, a jak to u ciebie jest rozwiązane. I jeszcze jedno pytanie, wyciągi masz 2 centralne na kondygnacje czy w każdym pomieszczeniu osobno??

 

Zuzywam okolo 15-20m3 gazu przy grudniowych mrozach (-15, -20).

Trzeba brac pod uwage, ze mam jeszcze braki w ociepleniu (strop nie ma wylewek, bo poddasze jeszcze nie wykonczone (jego nie wliczam do kubatury oczywiscie).

Jak nie grzeje to wiatrak jest wylaczony - mozna oczywiscie ustawic stala cyrkulacje.

Kanaly powrotne mam 2 (na wysokosci 3 i 5 m nad podloga w salonie) i po wykonczeniu poddasza bedzie odsloniety trzeci - w korytarzu na poddasza.

Pza tym mam normalna isntalacje went. grawitacyjnej (bez reku itd). Cyzli u mnie nie jest wentylacja mechaniczna naw-wyw, tylko mechaniczna nawiewna.

 

Co do przeplywow - moge sie mylic co do tego przeplywu, ale nie sadze. Tak czy inaczej ogrzewanie nie powoduje zadnych przeciagow, o kotrych w swoim artykule pisal K. Lis.

Najwiesze plusy to mala bezwlasnosc, mozliwosc dolozenia klimy i nawilzacza oraz instalacja DGP z kominka za free :-)

Pzdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.



×
×
  • Dodaj nową pozycję...