Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Pomocy co robić !


MiroslawD

Recommended Posts

Otóż mam problem z narożnikiem ściany, dlaczego tak się dzieje i tylko tam ? Ściana jest jest z suporeksu (25) od zewnątrz cegła dziurawka na sztorc. Dom jest ocieplony styropianem 6cm. Narożnik który przedstawiam jest narożnikiem zewnętrznym. pomóżcie, poradźcie co mam z tym zrobić ! :(

100_3666aa..jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

i będzie wychodzić dalej. Trzymaj okno cały czas rozszczelnione jak radzi kolega,albo zamontuj nawietrzaki w oknach, drzwi otwarte. Masz mało styropianu na zewnątrz, może jest też nieszczelność w ulożeniu skoro to zewnętrzny narożnik- i woda się wykrapla.wstawiłes zapewne nowe okna i trochę się pozmieniało:(
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

i będzie wychodzić dalej. Trzymaj okno cały czas rozszczelnione jak radzi kolega,albo zamontuj nawietrzaki w oknach, drzwi otwarte. Masz mało styropianu na zewnątrz, może jest też nieszczelność w ulożeniu skoro to zewnętrzny narożnik- i woda się wykrapla.wstawiłes zapewne nowe okna i trochę się pozmieniało:(

 

Nie nie wstawiłem nowych okien a nie była to pierwsza zima ! Jestem laikiem ocieplałem sam. jednak radziłem się fachowców. Twierdzili, że skoro dom jest obłożony cegłą dziurawką to wystarczy 6 cm styropianu. Tak więc zrobiłem. Piszesz "mało styropianu" to dlaczego w drugim narożniku tak się nie dzieje ? Piszesz także "może jest też nieszczelność w ulożeniu" -a gdzie ta nieszczelność mogłaby być ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie nie wstawiłem nowych okien a nie była to pierwsza zima ! Jestem laikiem ocieplałem sam. jednak radziłem się fachowców. Twierdzili, że skoro dom jest obłożony cegłą dziurawką to wystarczy 6 cm styropianu. Tak więc zrobiłem. Piszesz "mało styropianu" to dlaczego w drugim narożniku tak się nie dzieje ? Piszesz także "może jest też nieszczelność w ulożeniu" -a gdzie ta nieszczelność mogłaby być ?

Naroże zawsze stanowi potencjalne źródło mostka termicznego.Drugi narożnik w pokoju też jest zewnętrzy dla domu? Też ma okno? Też jest usytuowany tak samo do stron świata?A może na tamtej scianie są drzwi- co trochę poprawia ruch powietrza w tamtym kącie. Można gdybać i gdybac

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Naroże zawsze stanowi potencjalne źródło mostka termicznego.Drugi narożnik w pokoju też jest zewnętrzy dla domu? Też ma okno? Też jest usytuowany tak samo do stron świata?A może na tamtej scianie są drzwi- co trochę poprawia ruch powietrza w tamtym kącie. Można gdybać i gdybac

Drugi narożnik pokoju dzieli ścianą z kuchnią. Okno jest mniej więcej w połowie, równo od narożników. Na tamtej ścianie są drzwi do kuchni.Jak mi się uda wstawię szkic domu.

domek..jpg

Edytowane przez MiroslawD
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

osuszaj ten pokój i wentyluj. Potraktuj grzyba preparatem jak chłopaki piszą. Na wiosnę sprawdz dokładnie to naroże na zewnątrz. Wentyluj kuchnię. wygląda na to, że ona ma w tym wszystkim znaczny udział w generowaniu wilgci, a naroże jest najzimniejszym punktem w okolicy i tam się skrapla para i powstaje grzyb, który będzie się przemieszczał teraz po narożu na suficie-tak jak już zaczął
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ten problem był już dość dokładnie wałkowany.

To nie do końca problem mostka cieplnego....

Mści się fizyka tego, czego nie widać, bo jest przeźroczyste.

 

Radykalnym rozwiązaniem jest mała zmiana kształtu pomieszczenia.

Zaokrąglenie rogów.

(wpływ formy na treść).

 

Oczywiście, do gipsu dopaprać trochę soli miedzi (grzybobójcze).

Drapanie, odgrzybianie, malowanie i znowu od początku - to pudrowanie trupa.

Trzeba usunąć przyczynę powstawania takiego stanu!

 

Wywal w cholerę ten pieprzony karnisz lub go skróć o 15cm!

Może już to wystarczy.

W innych pomieszczeniach jest dobrze.

Porównaj jak TAM wygląda odpowiedni róg.

 

Adam M.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.



×
×
  • Dodaj nową pozycję...