Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

co dale deflektor ? ( eko-groszek)


pawelurb

Recommended Posts

Już drugi raz przepalił mi się tzw. deflektor / katalizator który wisi sobie nad paleniskiem , powiedzcie jaką on pełni rolę , co daje , bo bez niego też się pali i grzeje , czy mozna sobie to podarować, czy też pełni to jakąś funkcję ? jest to stop molibdenowo jakiś tam, więc pewnie ma to funkcję inna niż tylo odchylanie płomienia , niech mnie ktoś oświeci po co to jest , i dlaczego musi być to z takiego stopu ? nie mozna zawiesić tam zwykłej grubej blachy ? kocioł mma Termo-tech , eko tach 26 KW. , z góry dzięki za podpowiedź !
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Deflektor ma wprowadzać zawirowania w ten płomień, aby odpowiednio zmieszać go z tlenem. Lepiej się pali.

 

Jak drugi raz się spalił, to pewnie jest zbyt nisko powieszony, albo nie czyścić żużlu z paleniska.

Najczęściej ulega stopieniu, gdy na palniku urośnie górka żaru i dotyka go od spodu.

 

Na jakiej wysokości wisi?

 

Może być z ceramiki oraz żeliwa. Nie znam Twojego kotła i nie wiem jaki rodzaj deflektora jego producent wymyślił.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam dokladnie ten sam kociął. Hula 2 rok ale jeszcz sie nic nie przepaliło. Zednych ubytków w delfektorze. Jaką ogrzewasz powierzchni?? Ogólnie jak sprawuje się Tobie ten kociął?? Z tego co widze nie ma tam regulacji jego wysokości. Wisi na sztywnym ramieniu na 2 elementach rusztu awaryjnego. Może masz za silny dopływ powietrza??
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

sprawuje się dobrze, powietrza tez nie ma za duzo bo pali sie spokojnym zółtym płomieniem, palenisko też czyszcze regularnie , widocznie poprostu się zuzywa , bez niego tez sie w piecu pali, tez grzeje jak zawsze nie widze róznicy , dlatego ptyam jaką on pełni rolę i co daje , i czy w ostateczności mozna sobie to podarować, kociołek działa już prawie 5 lat i jak narazie zero problemów, jedyne co to ten deflektor , i raz padł kondensator od silnika podajnika.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.



×
×
  • Dodaj nową pozycję...