Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Wełna mineralna ursa 150mm


Robert999

Recommended Posts

Witam.Mam zamiar zakupić wełnę na ocieplenie poddasza i zastanawiam się nad (URSA 150mm) aktualnie jest na nią dobra cena ok.10złm/2...

jeśli to ma jakieś znaczenie to dodam że dach jest pokryty dachówką,

-Czy można stosować tą wełnę do poddaszy,i czy grubość 150mm wystarczy,?

proszę o poradę, ewentualnie czy ktoś ją założył-jaki efekt.?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.

Ja mam położoną urse df 35 lub 39 (nie pamiętam) 20 cm między krokwie i 10 cm na krokwie (na mijankę). Dach też mam kryty dachówką ceramiczną. Ta wełna jest przeznaczona na ocieplenie dachów. Dom ocieplony był w grudniu zeszłego roku i wszystko jest ok. Wadą albo pewnym niemiłym zaskoczeniem był zapach tej wełny po rozpakowaniu (zapach moczu), ale po dwóch tygodniach, około przykry zapach się ulotnił.

Pozdrawiam

Sebxyz

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks później...

oj Kolego widzę że nie masz bladego pojęcia o poddaszu... 15cm wełny do dawało się za Gierka jak węgiel był tańszy od barszczu!!! Dziś absolutne minimum to 20cm ale zaleca się 25cm.. wiecej informacji znajdziesz tu:

http://forum.muratordom.pl/showthread.php?82372-Ocieplam-poddasze-krotkie-pytania...

 

Jest co czytać! :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks później...
Żeby przez następne lata nie wydawać dużo na ogrzewanie to dzisiaj potrzeba w izolację zainwestować . 15 cm to można dać w ciepłych krajach a nie w Polsce .Jak chcesz dobrze zaizolować to zastosuj pianę poliuretanową paro-przepuszczalną SELECTION500 jej wystarczy 13 cm i masz ciepły dom bez mostków termicznych które występują przy wełnie mineralnej .zwrot różnicy cenowej co dzisiaj więcej wydasz to gwarantuję że w przeciągu 2 sezonów grzewczych zwróci ci się :yes:
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.



×
×
  • Dodaj nową pozycję...