Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

wycena montażu ogrodzenia - co o tym myślicie?


Recommended Posts

U mnie: dwukrotne malowanie bejcą i jednokrotne lakierowanie, docinanie na wymiar z zabezpieczaniem boków lakierobejcą oraz przykręcenie 350 szt. dech (ze wstępnym przewierceniem dech i płaskownika, do którego były mocowane). Człowiek zrobił to wszystko w 20 dni używając swoich narzędzi za połowę ceny, którą Tobie wyliczyli.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej Robert, wiesz, oni to robili baaardzo długo, 1.5 miesiąca, ale nie dlatego, że faktycznie ta robota wymagała tyle czasu, tylko dlatego, że to typ, który nigdzie się nie spieszy, pięć razy obróci każdą sztachetę w ręku, postoi, pozastanawia się, poduma, zrobi sobie przerwę, pogada, wiesz, każdy dzień pracy zaczynał się od kawki i śniadania, przegwarzenia co tam słychać, etc, więc naprawdę trudno liczyć to jako dniówki, czy godziny - tym bardziej, że miałam wrażenie, że to trochę było takie przyjeżdżanie dla zabicia czasu, żeby nie siedzieć z żoną w domu, często na 3 godziny....

 

Tak, używali własnych narzędzi, aczkolwiek wszelkie części wymienne jak nakładki do szlifierki czy wiertła kupowałam oczywiście ja.

 

Widzisz, ich styl pracy przeszkadza Ci dopiero na etapie rozliczenia.

Wcześniej przez całe wakacje (2 m-ce) nie stanowiło to większego problemu.

Problemem jest tylko i wyłącznie to że nie ustaliliście wspólnie jakiegoś cennika.

Teraz pozostaje jedynie targowanie się.

 

Niezależnie od wyników targów, chyba wasza znajomość się zakończy ;)

 

A propo, samo przykręcanie sztachet, malowanie to praca powiedzmy niewymagająca większych kwalifikacji.

Natomiast obróbka skrzynek wymaga i umiejętności i logicznego myślenia i czasu.

Kwestia teraz, czy wykonał to estetycznie? Jeśli tak, to łatwiej będzie Ci przełknąć ten wydatek.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ich styl pracy przeszkadzał mi od początku. Delikatne sugestie nie pomagały, konkretny opierpapier groził zostawieniem mi roboty w połowie. Godziłam się na taki styl pracy na zasadzie 'ja wam pójdę na rękę to wy mi pójdziecie na rękę'. Oczywiście, że nie stanowiło to większego problemu, bo zakładałam, że coś za coś - znajomy robi mi po znajomości, ale po znajomości mi policzy, dziwisz mi się? Nie ustalenie kwoty przed robotą było błędem, ale to nie tak, że nie rozmawiałam - pytałam go co kilka dni przez te 1.5 miesiąca: ILE? 'Nie wiem, nie wiem, muszę się zastanowić, policzę jutro, zobaczymy co jeszcze wyjdzie w praniu' itd, itp. Poza tym robił u mnie wcześniej kilka rzeczy i zawsze liczył po Bożemu.

 

Tak jak pisałam, sztachet mi nie malowali, pomalowałam sama, ale przykręcanie na wylot do stalowych przęseł to praca powiedzmy nie dla dziewczyny.

 

Może ktoś jeszcze wypowie się w kwestii cennika? Ile kosztuje przykręcenie jednej sztachety? Z dotychczasowo zebranych informacji wynika, że 2-4zł - ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ze zdjęć wygląda na dość estetycznie wykonaną prace. Kwota za prace w/g mnie naciągnięta. Teraz to tylko "rozsądne" targi ratują sytuacje. Ja jak zamawiam usługe i słysze słowo ,,panie dogadamy się" to oznacza jedno,że już nie dogadaliśmy się i ide do osoby konkretnej, bo nie lubię tego typu niespodzianek.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli faktycznie ich robota to tylko przykręcenie sztachet i docięcie to po pierwsze czas trwania 1,5 miesiąca, po drugie Koszt 6000 tys.? Nic tylko zająć się taka robota :) Stawki wiadomo wszędzie są inne ale taką robotę w dwie osoby można zrobić spokojnie w kilka dni i na pewno nie za 6000 tys nie dajcie się tak naciągać. Za samo przykręcenie max bym dał 1500, ale i tak bym wolał zrobić sam bo do robota dla "idioty technicznego" ;)

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 year później...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.



×
×
  • Dodaj nową pozycję...