Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

  • 5 weeks później...
  • Odpowiedzi 132
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Witam.

Razem z mężem zakupiliśmy projekt domu z75 w zeszłym roku. Jak sie okazało z przyczyn od nas nie zależnych, razem z architektem adoptującym, musieliśmy go przeprojektować, przez co zmienił trochę swój pierwotny kształt.

Z zaciekawieniem i niecierpliowścią poszukuję w necie ludzi budujących ten domek ale również ciężko mi znaleść.

Budowę chcieli byśmy rozpocząć na wiosnę tego roku ale zobaczymy jak to bedzie bo gdzie się nie ruszymy to ciągle schody.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam, potwierdzam problemy ze znalezieniem opinii nt tego projektu, opini budujacych. mi bardzo podoba sie ten projekt. Karmoni zmiany wprowadzaliści na dole, jeśli mogę spytać? jestem krok przed podjęciem decyzji o zakupie projektu, zastanawialam sie wcześniej na z71, ale ten wydaje mi się bardziej funkcjonalny

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżli chodzi o koszt to dokładnie nie wiemy. Projekt mamy przeprojektowany z musu( inaczej nie otrzymalibyśmy pozwolenia na budowe). Bryła domu jest w prostokącie. salon jest większy kosztem holu. Na parterze zmiejszył nam się metraż do 57 m2. Zmieniliśmy daszek nad wejsciem do budynku, jest taki sam jak nad tarase, tak jak w z 71. Na poddaszu zrezygnowaliśmy z 2 okien W najblizszym czasie wkleje nasz przeprojektowany projekt. Pozdrawiamy :)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czy wiadomość , którą dostaliśmy na maila to od Pani?

 

:) tak to ja, dziękuję za informacje. Mam nadzieję, ze u mnie nie będzie problemow w papierologii z domem, mam sporą przeprawę za sobą z działką. Jestem juz zdecydowana praktycznie na wlasnie ten domek, przejrzałam sporo projektów i ten wydaje mi się najbardziej praktyczny z mojego punktu widzenia :) pozdrawiam i życzę powodzenia w osiąganiu celu :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, ja też jestem już po zakupie projektu Z75, wprowadzamy trochę zmian, m.in. ze stolarką okienną i tym daszkiem nad wejściem. Czy ktoś już rozpoczął budowę wg tego projektu? Jakieś kosztorysy? Ja mam wstępne oferty w granicach 120 000 zł stan surowy otwarty.

 

e-mail: [email protected]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.

Zamierzam kupić projekt Z75 ale we wstępnej rozmowie z projektantem adaptującym pojawił się temat komina - jego zdaniem jeden komin to w tym domu za mało.

Druga sprawa to mała kotłownia a my chcemy ogrzewać oprócz gazu jeszcze węglem. Projektant powiedział, że raczej uda się w tym pomieszczeniu wstawić jeszcze piec węglowy.

Czy ktoś ma jakieś przemyślenia w tym temacie albo jest po ciekawej adaptacji? Myśleliście o zamianie sieni z pomieszczeniem gospodarczym/kotłownią?

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, ciekawy pomysł z tą zamianą, ale wtedy trzeba by komin przestawić i nie będzie juz kominka w salonie. Ja tez chcę kupić ten projekt tylko właśnie zastanawiam się czy nie ma jakiś niespodzianek ktorych sama nie jestem w stanie znaleźć, Myślę o ogrzewaniu ekogroszkiem i wydawalo mi się, że w takim przypadku pom. gosp jest wystarczające. Zamurowałabym jednak drzwi z kuchni.

Fajnie, że coraz więcej osób interesuje się tym projektem, bo uważam że jest dobrze rozwiązany.

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks później...

Witam, pokazywałem ten projekt znajomemu architektowi i wskazał na małą ilość kanałów wentylacyjnych. Następną sprawą to łazienki idealnym rozwiązaniem ( najtańszym) jest wykonanie ich jedną pod drugą. Myślę że to rozwiązanie ma sens. Następna sprawa to pomieszczenie gospodarcze, które tak naprawdę będzie kotłownią. Planujemy ogrzewanie gazem, ale furtkę sobie trzeba zostawić jakby się kiedyś okazało że gaz za bardzo podrożał i tak dochodzę do zmian jakich my dokonamy:

1. pomieszczenie gospodarcze będzie łazienką

2. sień będzie pomieszczeniem gospodarczym

2. łazienka będzie jako sień ( wejście z boku domu)

 

Pozdrawiam

Darek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.

Jeśli chodzi o kanały wentylacyjne to i mój projektant kręci nosem... nie podobają mu się te wywiewki i rurki - chce projektować drugi komin.

Też przymierzam się do ogrzewania gazem ale chcemy zostawić dodatkowy kanał w kominie na jakieś paliwo stałe (na wypadek jakiejś masakry z cenami gazu).

Pomysł ze zmianami pomieszczeń fajny, ale u mnie odpadnie, bo musi być ściana bez otworów.

A na marginesie to czy zmiana łazienek na jeden pion jest faktycznie oszczędna? Przeprojektowanie też kosztuje.

 

Teraz nasze plany, choć nie ostateczne:

1. Ściany BK 24cm + 15 lub 18 lub 20cm styropian.

2. Wentylacja mechaniczna z rekuperatorem i jak nas będzie stać to dodatkowo z GWC.

3. Podłogówka na całym dole.

4. Kocioł gazowy kondensacyjny.

 

Pozostaje sprawa pokrycia: blachodachówka czy dachówka - czytam opinie i nic mi to nie pomaga. Gdyby się okazało, że różnica w cenie będzie znośna, to może dachówka. Zawsze to bardziej trwałe i cicho na poddaszu. Chyba trzeba pogadać z kimś kto jest w stanie ocenić koszt z dokładnością +-10%.

 

Pozdrawiam zainteresowanych Z75.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks później...

Ja też nam plany budowy Z75

Na dzień dzisiejszy mam wycene w technologi szkieletowej . Ściana zewnętrzna ocieplona (wełna 15cm+styropian10cm +tynk).Dach-dlachodachówka z ociepleniem 20 cm.

Stan deweloperski czyli wszystkie instalacje+ na ścianach podwójna plyta gipsowa -180.000 brutto. Znalazłam firme, która własnie na ten projekt ma w tym roku promocje .To chyba szczęście.

Też planuje zmiany. Drzwi tarasowe przesuwne, Myślę o przesunięcie ściany na taras do obrysu ścian zewnętrznych budynku (wydaje się, że salon będzie większy i zadaszenie pozwoli wyjśc za drzwi i zapalić papierosa mimo deszczu), Też myslę o zamianie pomieszczenia gospodarczego z przedpokojem ate to musi potwierdzić architekt.

Jeśli chodzi o ogrzewanie to myślę o rozprowadzeniu gorącego powietrza z kominka (koszt brutto1500) kiedyś w nim będę grzała i wtedy wykorzystam to ciepło.

Dodatkowo zastanawiam się nad ogrzewaniem gazowym ale zasilana korektorami słonecznymi i wszędzie ogrzewanie podłogowe aby koszty ogrzewania zminimalizować .

Ten temat musze jednak przemyślęc .Czekam na wasze uwagi. Jestem skołowana .W literaturze piszą , że kolektory prózniowe są lepsze do ogrzewania wody i CO a inwestor mi mówi ,że nie są zalecane ze względu na duży skok temperatury . Wstępnie kolektory + osprzęt ok 10.000 szukam dalej.Ale czy to jest dobre rozwiązanie???

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

kupiliśmy projekt z75, wiec decyzja podjętą. Słyszałam opinie nt swojego zakupu, ze to malutki domek, nie wiem jak Wy uważacie, jak dla mnie wystarczający.

Ja nie planuje wprowadzania takich udogodnień. Tradycyjnie, murowana technologia, bez kolektorów itp. Podobno zwraca się po jakimś czasie, ale na początek jednak trzeba wydać więcej

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja też nam plany budowy Z75

Na dzień dzisiejszy mam wycene w technologi szkieletowej . Ściana zewnętrzna ocieplona (wełna 15cm+styropian10cm +tynk).Dach-dlachodachówka z ociepleniem 20 cm.

Stan deweloperski czyli wszystkie instalacje+ na ścianach podwójna plyta gipsowa -180.000 brutto. Znalazłam firme, która własnie na ten projekt ma w tym roku promocje .To chyba szczęście.

Też planuje zmiany. Drzwi tarasowe przesuwne, Myślę o przesunięcie ściany na taras do obrysu ścian zewnętrznych budynku (wydaje się, że salon będzie większy i zadaszenie pozwoli wyjśc za drzwi i zapalić papierosa mimo deszczu), Też myslę o zamianie pomieszczenia gospodarczego z przedpokojem ate to musi potwierdzić architekt.

Jeśli chodzi o ogrzewanie to myślę o rozprowadzeniu gorącego powietrza z kominka (koszt brutto1500) kiedyś w nim będę grzała i wtedy wykorzystam to ciepło.

Dodatkowo zastanawiam się nad ogrzewaniem gazowym ale zasilana korektorami słonecznymi i wszędzie ogrzewanie podłogowe aby koszty ogrzewania zminimalizować .

Ten temat musze jednak przemyślęc .Czekam na wasze uwagi. Jestem skołowana .W literaturze piszą , że kolektory prózniowe są lepsze do ogrzewania wody i CO a inwestor mi mówi ,że nie są zalecane ze względu na duży skok temperatury . Wstępnie kolektory + osprzęt ok 10.000 szukam dalej.Ale czy to jest dobre rozwiązanie???

 

Jesteśmy z Bielska i również chcemy wybudować dom z75. W związku z tym mam ogromną prośbę - czy byłaby możliwość zobaczenia tego domu fizycznie, czy zgodziłby się Pan/Pani na pokazanie Nam go. Będę ogromnie wdzięczna. Podaję numer telefonu 510-585-545 moje nazwisko Nikiel Ewa

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja też nam plany budowy Z75

Wstępnie kolektory + osprzęt ok 10.000 szukam dalej.Ale czy to jest dobre rozwiązanie???

 

Też początkowo myślałem o kolektorach, ale zrezygnowaliśmy ze względu na długi czas zwrotu inwestycji.

Za nieco większe pieniądze mamy w planie zainstalować wentylację mechaniczną z odzyskiem ciepła. Koszt też zwraca się długo, ale przynajmniej można liczyć na świeże powietrze cały rok.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 weeks później...

Witam.

Jesteśmy na etapie kompletowania papierów do PNB.

Nasza adaptacja:

- okap nad wejściem taki, jak nad tarasem,

- w pokojach 2,3 na górze okna zamiast w dachu będą w ścianie pionowej obok tego dużego podłużnego,

- łazienka na górze bez okna dachowego,

- garderoba przy pokoju 4 bez okna dachowego i będzie oddzielnym pomieszczeniem dostępnym z korytarza (graciarnia i chyba stanie tam centrala wentylacyjna),

- zamurowane wejście z kuchni do kotłowni - więcej szafek i blatów,

- ścianka kolankowa o pustak do góry,

- wysokość parteru z 2,65 do 2,5 i co za tym idzie okno w kuchni 1,2 wysokości żeby zmieścić pod nim blat

- okna na dole nieotwieralne, oprócz wejścia na taras.

Jeśli chodzi o dach to dostałem wycenę materiałów (bez orynnowania):

- blachodachówka SSAB Bratex 6600zł

- dachówka ceramiczna Roben 7100zł - na 90% będzie dachówka.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

Ale się cieszę że powstało forum budujących z 75. Kupiliśmy z mężem ten projekt, wersję z garażem. Jesteśmy w trakcie załatwienia pozwolenia na budowę. Bardzo nas interesują doświadczenia innych z budowy tego domku (czy kosztorys się sprawdzi itp. no i oczywiście czy ten domek jest rzeczywiście tak funkcjonalny na jaki wygląda na papierze ;-) ). Trochę martwimy się, że salon z kuchnią są niewielkie. No cóż zobaczymy. Myślę że można zwiększyć (przynajmniej optycznie) salon dzięki holowi. Będziemy śledzić wpisy na forum, a jak zaczniemy budowę to damy znać ;-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

Ale się cieszę że powstało forum budujących z 75. Kupiliśmy z mężem ten projekt, wersję z garażem. Jesteśmy w trakcie załatwienia pozwolenia na budowę. Bardzo nas interesują doświadczenia innych z budowy tego domku (czy kosztorys się sprawdzi itp. no i oczywiście czy ten domek jest rzeczywiście tak funkcjonalny na jaki wygląda na papierze ;-) ). Trochę martwimy się, że salon z kuchnią są niewielkie. No cóż zobaczymy. Myślę że można zwiększyć (przynajmniej optycznie) salon dzięki holowi. Będziemy śledzić wpisy na forum, a jak zaczniemy budowę to damy znać ;-)

 

Można optycznie powiększyć likwidując tą półokrągłą ściankę w hallu i rezygnując z wnęki tarasowej, chociaż to akurat dodaje mu uroku

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...