Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

Można optycznie powiększyć likwidując tą półokrągłą ściankę w hallu i rezygnując z wnęki tarasowej, chociaż to akurat dodaje mu uroku

 

Użytkownik Majówka pisała o powiększeniu pokoju kosztem tarasu. Przyznam, że rzeczywiście dodaje mu ta wnęka uroku, ale dodatkowe metry też są ważne. My jednak rozważamy powiększenie salonu o te dodatkowe metry. W tym tyg będę widziała się z architektem, ciekawe czy powie coś odnośnie kominów i otworów wentylacyjnych. Ten problem też był poruszany na forum.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 132
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

witam, moja pani architekt powiedziała, że może być ten jeden komin. obejrzała i otwory wentylacyjne i nie miała zastrzeżeń. na razie jest na etapie adaptacji, zobaczymy co wyjdzie po. mam pytanie odnośnie okna w sypialni - zostawiacie to dachowe tylko? ja myślę o dodaniu okna w ścianie, w moim przypadku bedzie to sciana północna, początkowo myślałam o zlikwidowaniu okien dachowych w ogole w sypialni i dodaniu okna w ścianie, ale ponieważ dom bedzie dokładnie jak na rysunku, sypialnia to róg północno-zachodni zastanawiam sie czy nie zostawic tych dachowych okien

 

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam :)

 

Zastanawiamy się nad dwoma projektami, z71 i właśnie z75.

Ukształtowanie terenu naszej działki zmusza nas do zrobienia piwnicy, dlatego bardziej skłaniamy się ku projektowi z75, wydaje nam się, że łatwo będzie wewnątrz domu zrobić zejście do piwnicy. Dodatkowo powierzchnia z75 bardziej nam odpowiada.

 

Dokonalibyśmy następujących zmian:

 

- dodanie piwnicy

- likwidacja podcienia celem powiększenia salonu

- likwidacja półokrągłej ścianki w salonie

- całkowita rezygnacja z tarasu, głównie z powodu ukształtowanie terenu

- dodanie małego okienka w łazience na dole

- likwidacja jednych drzwi do pomieszczenia gospodarczego (tych z sieni)

- na poddaszu dodanie małego balkonu wspólnego dla dwóch pokoi

 

Mam pytanie, czy w łazience na górze zmieci się jakoś kabina prysznicowa? Wanny nie planujemy.

Edytowane przez gosia207
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.

Z wyżej wymienionych zmian nie popieram likwidacji drzwi z sieni do gospodarczego. Kuchnia w tym domu jest naprawdę bardzo mała a drzwi, które tam zostaną zabiorą miejsce na bardzo potrzebne szafki.

 

Jeśli chodzi o górną łazienkę to w prawym górnym rogu patrząc na plan jest trochę miejsca - jakiś 1m szerokości o wysokości powyżej 1,9m. Czy tam wejdzie kabina? Trzeba sprawdzić wymiary. W tej łazience, która i tak mała, dużo zabiera skos i moim zdaniem najlepszym rozwiązaniem jest wstawić tam wannę, jak w projekcie.

 

Też się zastanawialiśmy nad Z71 ale dla naszej rodziny za mały - już nas jest czworo...

 

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pomieszczenie gospodarcze chcemy wykorzystywać jako spiżarnię, byłoby trochę nieporęcznie chodzić po różne rzeczy na około ale jeszcze się nad tym zastanowimy :)

Najbardziej martwi mnie łazienka na poddaszu, zależy nam aby zmieścić tam kabinę prysznicową. Takie rozwiązanie jest wygodniejsze poza tym nie mamy kanalizacji, jedynym rozwiązeniem jest szambo, trzeba się liczyć z ilością zużywanej wody, więc wanna pełniłaby rolę prysznica i zajmowała niepotrzebnie miejsce.

Mam nadzieję, że może wejdzie chociaż kabina 90 cm, a jeśli chodzi o wysokość, myślę, że można podnieść ściankę kolankową o jeden pustak, wysokość sufitu o ile się nie mylę, powinna ulec zmianie.

 

 

Pozdrawiam

Edytowane przez gosia207
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

odnośnie wnęki tarasowej, jeśli się ją zlikwiduje to salon zwiekszy się o 3m2

 

Tak liczyliśmy, że to będzie około 3 m. My się zdecydujemy na powiększenie salonu. Zawsze to dodatkowe 3 m.

 

My też zastanawialiśmy się nad Z71. Ale Z75 Wydaje się być bardziej funkcjonalny no i większy. 23,7 m2 na salon z kuchnią to naprawdę niewiele. Zależy jaką ktoś ma rodzinę, dla nas to za mało.

My będziemy wpraowadzać następujące zmiany:

- powiększenie salonu o 3 m2

- powiększenie tarasu - tak by był w kształcie litery L i zachodził na dodatkowe okno od salonu, które będzie oknem balkonowym o szer 90 cm (to tak jak jedno skrzydło okna balkonu). To ze względu na ustawienie domu względem południa. Drzwi balkonowe wychodzą u nas na wschód. Trzeba powiększyć taras w taki sposób, żeby po południem można było sobie na nim usiąść w słońcu.

- likwidacja ścianki w holu.

- zamurowanie drzwi do pom. gospodarczego od kuchni

- ponieważ pom. gsp. będzie kotłownią, spiżarkę planujemy w pomieszczeniu goso. pod schodami. Będziemy mieszkać daleko od sklepu i będę musiała robić zakupy na zapas (typu mąka, mleko, cukier). Taka spiżarka będzie konieczna u nas, i nie musi być w bezpośrednim sąsiedztwie kuchni.

- myślimy jeszcze o oddzieleniu salonu od kuchni niewielka ścianką pod którą można by ustawić niewielki regał od strony salonu. Raczej jesteśmy zwolennikami nie łączenia salonu z kuchnią. Ale takie zmiany można wprowadzać ponoć już w trakcie budowy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 weeks później...

Witam!

Zamierzamy z żoną wybudować właśnie ten dom. Kupiliśmy już projekt i jesteśmy na etapie jego adaptacji i załatwiania pozwolenia na budowę. Zmian w projekcie poczyniliśmy niewiele, mianowicie zrezygnowaliśmy z dwóch okien dachowych (jedno znikło znad sypialni, drugie znad garderobki). Na piętrze dodaliśmy jedno okno w ścianie w sypialni i analogicznie w jednej lini piętro niżej drugie okno w łazience. Na parterze powiększyliśmy składzik/garderobę przy sypialni kosztem korytarza. Daszek nad wejściem zrobimy w takim stylu jak nad tarasem.

Co do technologi to ściany z bloczków silikatowych (nie koniecznie z ytonga) + styropian, dach kryty dachówką ceramiczną, ogrzewanie piecyk gazowy kondensacyjny dwufunkcyjny + rekuperator (raczej bez GWC) + awaryjnie kominek z wkładem (on raczej tylko reprezentacyjnie i od święta, ale ma być też ewentualną alternatywą na wypadek nieplanowanego przykręcenia kurka z gazem przez wielkich braci ze wschodu).

Będziemy się budować w Czechowicach-Dziedzicach - więc jeśli ktoś z okolic jest zainteresowany wymianą doświadczeń - to chętnie się spotkamy.

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jesteśmy z Bielska i również chcemy wybudować dom z75. W związku z tym mam ogromną prośbę - czy byłaby możliwość zobaczenia tego domu fizycznie, czy zgodziłby się Pan/Pani na pokazanie Nam go. Będę ogromnie wdzięczna. Podaję numer telefonu 510-585-545 moje nazwisko Nikiel Ewa

 

Bardzo chętnie zaprosiłabym Państwa ale jeszcze nic nie stoi kończę sprawy papierowe i może na jesień coś powstanie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.

 

Jestem po dwóch wycenach SSO (od fundamentów po komin). Obie ekipy z polecenia - okolice Zamościa.

 

Pierwsza ekipa 26 tys.

 

Druga ekipa:

- fundamenty 3tys.

- zero budynku 3tys.

- parter 8,5tys.

- poddasze ściany 4,5tys.

- facjaty i komin 3tys.

razem 22 tys.

 

Dodatkowo szef drugiej ekipy może być w tej cenie kierownikiem, ale to trochę śliska sprawa i wymaga przemyślenia.

 

Zastanawiamy się czy zrobić strop betonowy zamiast k-g nad poddaszem.

 

Może jakieś sugestie do cen, kierownika i stropu?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks później...

Witam wszystkich fanów i budowniczych Z75!!!

Będę budował ten dom na Śląsku ,dlatego czekam na określenie kategorii szkód górniczych na mojej działce i długa droga jeszcze przede mną do pozwolenia na budowę .W związku z tym mam pytanie czy ktoś z Was też buduje na Śląsku i ma podobny problem?Co do projektu to znalazłem firmę ,która ma go w promocji ,w stanie deweloperskim za ok.190-200tyś.zł.-oferta wydaje się atrakcyjna.Co o tym sądzicie???

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do projektu to znalazłem firmę ,która ma go w promocji ,w stanie deweloperskim za ok.190-200tyś.zł.-oferta wydaje się atrakcyjna.Co o tym sądzicie???

 

Witam.

Nie znam śląskich cen, ale myślę, że to przyzwoita cena, choć pewnie z dachem z blachy.

My marzymy żeby zmieścić się w 200tys. pod klucz z dachówką, rekuperacją i podłogówką na dole...

Znalazłem ekipę do SSO za 18 tys. netto a do dachu (konstrukcja+pokrycie dachówką ceramiczną+rynny) za 8,4 tys. netto.

Kierownik po znajomości weźmie 700zł za 6-7 "nalotów" na budowę w ważnych etapach.

Wszystkie ekipy polecane, a zresztą co w takim domu można zepsuć?...

Dziś wywiercili mi studnię i teraz już tylko czekamy na pozwolenie.

Pozdrawiam.

Edytowane przez rafpud
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Faktycznie dach z blachy do tego trzeba doliczyć drzwi wewnętrzne ,grzejniki ,piec co ,podłogi(panele ,kafelki) , łazienki(biały montaż, kafelki),malowanie ścian -chcę się zmieścić w 250-260tyś.zł. Za tę cenę chciałbym też mieć kuchnię.Może się uda.Jestem na etapie castingu na najlepszy kredyt hipoteczny no i ustalania kategorii szkód górniczych.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.

 

Co do dachu to ekipa już zamówiona na +/- wrzesień.

Koszt 60zł/m2 z rynnami i obróbkami (2 okna i 1 komin).

Dodatkowo 30zł/m2 układanie boazerii na krokwie jako wykończenie okapu.

Drewno koleś już zamówił w tartaku żeby było zimowe za 860zł/m3.

 

A teraz poczynione zmiany w dachu:

- krokwie 18x8

- rozstaw krokwi co 80cm

- okap wysunięty do około 80cm poza mury

- słupy podtrzymujące okap nad tarasem i wejściem o przekroju przynajmniej 15x15.

 

P.S. Dotarło pismo z PNB:D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 weeks później...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...