Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

Nuda nuda ;-)

Sama bym coś napisała ale dopiero czekam na pozwolenie na budowę i nie bardzo mam co napisać. Narazie robimy z sąsiadami drogę wewnętrzną więc jestem na etapie wyboru koparki, kamienia itp....uff a to dopiero początek.....Z niecierpliwością czekam na jakąś relację z budowy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 132
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

  • 2 weeks później...
  • 3 weeks później...
Bardzo chętnie zaprosiłabym Państwa ale jeszcze nic nie stoi kończę sprawy papierowe i może na jesień coś powstanie.

Witam, dołączam się do przedmówcy z pytaniem o możliwość obejżenia Pani domku (jeśli już coś będzie :)). Jesteśmy z Goleszowa to ok. 30 km od Bielska i również mamy zamiar wybudować z75, z tym, że u nas prace ruszą prawdopodobnie na przyszłą wiosnę. Bylibyśmy bardzo wdzięczni, bo mamy obawy, że salon z kuchnią mogą być ciut za małe... . Pozdrawiamy i prosimy o kontakt, oto nr: 506823109 .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam!Mam pytanie :czy w tym domu kotłownia(pom.gosp.)jest na tyle duża ,że można tam wstawić piec na eko-groszek(np.14KW)no i bojler dwupłaszczowy ?U mnie inne ogrzewanie nie wchodzi w grę jak tylko na węgiel .Chętnie zobaczyłbym zdjęcie kotłowni (to do zipek85).

 

myślę że spokojnie powinien się zmieścić, jest naprawdę spora, choć nie dam sobie ręki uciąć bo nie rozważałem takiego rodzaju kotła. My będziemy mieli gazowy z zasobnikiem c.w.u. ale spokojnie można zmieścić np. pralkę i zrobić spiżąrnię

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam!Mam pytanie :czy w tym domu kotłownia(pom.gosp.)jest na tyle duża ,że można tam wstawić piec na eko-groszek(np.14KW)no i bojler dwupłaszczowy ?U mnie inne ogrzewanie nie wchodzi w grę jak tylko na węgiel .Chętnie zobaczyłbym zdjęcie kotłowni (to do zipek85).

 

ściany fundamentowe ocieplone STYRODUREM 8 cm + izolacja Dysperbitem i folia kubełkowa. Poziomo 3 warstwy papy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolejne zdjęcia z wczoraj, pół dachu już odeskowane i opapowane. Ekipa jest całkiem sprawna i gdyby nie pogoda i problemy na etapie fundamentó już dwa tygodnie temu byłby koniec

 

http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/d93ae8f800e23a84.html

 

http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/d93ae8f800e23a84.html

 

http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/d907c501e80806aa.html

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do zipek85 ;-)

Widzę że prace idą pełną parą. Tylko pozazdrościć i pomarzyć...Fajnie zobaczyć ten dom nie tylko na wizualizacji.

A mamy pytanko. A jak wyglądają koszty budowy. Robocizna i materiał? pokrywa się to rzeczywiście z kosztorysem podany przez z500. Z góry dzięki za odp.

 

Na dzień dzisiejszy robocizna + materiały wyniosły 114.000 zł, ale na głębokości 1,6 m na całej powierzchni domu była wymiana gruntu i wzmocnione fundamenty, na spód chudy beton na to ławy poszerzone 60 cm z betonu B30 + więcej stali (trudne warunki gruntowe), wszystkie ławy połączone w całość, budynek jest z H+H 600, na poddaszu ścianki też z H+H, dach deskowany w całości i pokryty papą. Dodatkowo w celu uniknięcia problemów w przyszłości na maxa poszerzone rury kanalizacyjne.

 

Z tego co wiem to sama robocizna to ok 30.000

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks później...
A czy zauważyliście ile jest błędów w projekcie Z75? Zestawienie stolarki to jakaś kpina. Wszystko inaczej niż na rzutach. Wszystkie wymiary trzeba dokładnie sprawdzać bo w jednym miejscu inaczej niż w drugim. A jesteśmy dopiero w połowie parteru. Wkurza mnie to, że zapłaciliśmy prawie 2 kpln za 4 zeszyciki i jeszcze sam muszę wszystko liczyć od nowa. U Was też tak?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...