Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

Salon faktycznie jest porażkowy:) Skoro nie macie podcienia to już 90cm zyskujecie na długości. Moim zdaniem bezwzględnie nie ma mowy o ściance działowej tej półokrągłej i dodatkowo radzę wywalić kominek. My tak zrobiliśmy i trochę przestrzeni jest, ale i tak salon zostaje nieustawny. Więcej będzie można powiedzieć jak się wstawi meble:)) Pozdrawiam i jutro wstawię kosztorys powykonawczy na SSZ.

 

:o no cóż -to late-ale i tak mamy małą działkę to domek też nieduży -ciasny ale własny:)Pozdrawiam.

Edytowane przez gyna
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 132
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Witam.

 

Podaję zestawienie kosztów SSZ obejmujący pozycje z kosztorysu z500:

 

SSZ - 125 000

w tym materiał 93 000

robota 32 000

 

zmiany poczynione przez nas mające wpływ na koszt budowy:

- dom murowany z BK 24cm na zaprawie cementowej

- izolacja fundamentów styrodurem 8cm i 3 razy powłoka bitumiczna z obu stron

- wszystkie ścianki działowe murowane z BK 12cm

- okna z profilu Aluplast z okuciami WinkHaus, 3 szyby, 2 ciepłe ramki, kolor dwustronny

- okna dachowe tylko 2szt.

- krokwie 6x18 co 90cm

- okap wykończony nadbitką drewnianą - boazeria malowana własnoręcznie

- komin z cegły klinkierowej pełnej - 320 sztuk

- dachówka ceramiczna Roben typu Monza kolor Tobago czarnobrązowy

- okap poszerzony ze wszystkich stron - powierzchnia dachu 162m2.

 

Tyle pamiętam, ale na pewno o czymś zapomniałem:)

 

Jeżeli kogoś interesują koszty dodatkowe typu kupno projektu, papierologia związana z PNB, adaptacja, młotek, taczka, murowanie szachtu na hydrofor, utwardzenie drogi, garaż blaszak i inne nie przewidziane w kosztorysie z500 to zamknęło się to w kwocie 12 000 PLN.

 

Pozdrawiam i gdyby kogoś interesowały szczegóły to chętnie odpowiem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.

Faktycznie powsadzali kominki wentylacyjne do każdego pomieszczenia - moim zdaniem niepotrzebnie. My planujemy rekuperację.

Projekt posiada bardzo dużo błędów i jest zrobiony niechlujnie. W tej sprawie będę negocjował z z500, jestem po wstępnych rozmowach z biurem Rzecznika Praw Konsumenta. Sam pomysł na dom jest fajny, ale nie polecam kupna tego projektu. Proponuję znaleźć coś podobnego z innego biura projektowego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 weeks później...

Witam.

Czy możecie się podzielić informacjami o cenie elewacji?

 

My mamy dwie oferty:

 

1. 25 PLN/m2 sama robota lub 95 PLN/m2 z materiałami - styropian 20cm AUSTROTHERM 042 + system GREINPLAST z tynkiem silikonowym

2. 26 PLN/m2 sama robota lub 90 PLN/m2 z materiałami - styropian 20cm TERMOORGANIKA 042 + system KABE z tynkiem silikonowym.

 

Elewacji wg moich obliczeń jest 175 m2 bez odliczania okien plus obróbka słupa na tarasie.

 

Proszę o komentarze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 month później...

Witam.

Wraz z mężem dołączamy do grona budujących Z75.

Nasz projekt jednak został trochę zmodyfikowany. Chętnych zapraszam do obejrzenia naszych poczynań na stronie: http://www.nalisiej.pl :)

Odpowiemy na pyatnia.Może buduje ktoś ten dom w rejonie wielkopolski?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.

Wraz z mężem dołączamy do grona budujących Z75.

Nasz projekt jednak został trochę zmodyfikowany. Chętnych zapraszam do obejrzenia naszych poczynań na stronie: http://www.nalisiej.pl :)

Odpowiemy na pyatnia.Może buduje ktoś ten dom w rejonie wielkopolski?

Witam!

My budujemy na Śląsku.Widziałem ,że macie w środku tzn.u góry, trochę pozmieniany układ pokoi.Czy wymiary Waszego domu są takie jak w projekcie?

Bardzo ładne zdjęcia ,my jesteśmy na początku (fundamenty). Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.

Musielismy przeprojektować dom ponieważ nie uzyskalibyśmy zgody na budowę. Po zakupie projektu okazało się, że jest za szeroki na naszą działkę i nie jest zachowana wyznaczona odległość od ściany budynku do drogi gminnej.

Tym samym z kwadrata zrobił nam się prostokąt. Zmieniliśmy daszek nad wejsciem.

Zawsze marzył sie nam duży taras więc równiez przedłużyliśmy dach nad tarasem.

Układ pokoi na pietrze zmieniliśmy. Z dwóch małch sypialni zrobiliśmy jeden duży pokoj z możliwością poźniejszego rozdzielenia go na dwa mniejsze. Nasz dom Z75 jest tez odbiciem lustrzanym.Nasz dom pow.użytkowej ma teraz 107 m2

zrezygnowaliśmy ze skrytki pod schodami zeby optycznie powiekszyć hol.

Pozdrawiamy.

Czekamy na Wasze zdjęcia z budowy.

Edytowane przez karmoni
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks później...

Witam

My już jesteśy po przygotowaniach formalności, zaczynamy budowę po świętach wielkanocnych :-). Zrobiliśmy małe zmiany: wydłużyliśmy i poszerzyliśmy domek oraz powiększyliśmy salon kosztem tarasu. Teraz mamy około 107 m2 pow. użytkowej. Będziemy mieć ogrzewanie gazowe, oraz wentylację mechaniczną z rekuperacją. Mam małe pytanko gdzie umieściliście rozdzielkę elektryczną. Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

My już jesteśy po przygotowaniach formalności, zaczynamy budowę po świętach wielkanocnych :-). Zrobiliśmy małe zmiany: wydłużyliśmy i poszerzyliśmy domek oraz powiększyliśmy salon kosztem tarasu. Teraz mamy około 107 m2 pow. użytkowej. Będziemy mieć ogrzewanie gazowe, oraz wentylację mechaniczną z rekuperacją. Mam małe pytanko gdzie umieściliście rozdzielkę elektryczną. Pozdrawiam

 

Też się zastanawiam ,bo w kotłowni jest trochę mało miejsca a muszę tam zmieścić piec c.o. węglowy no i bojler na c.w. ,myślę o wiatrołapie no bo gdzie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks później...
Też się zastanawiam ,bo w kotłowni jest trochę mało miejsca a muszę tam zmieścić piec c.o. węglowy no i bojler na c.w. ,myślę o wiatrołapie no bo gdzie?

 

Ja mam o tyle łatwiej, że zamieniłem kotłownie z sienią ale czy Wam nie będzie najlepiej dać rozdzielnię w sieni? Ewentualnie w schowku pod schodami... Ale ja dałbym w sieni. Ewentualną centralkę alarmową z kolei (o ile coś takiego planujecie) można dać na górze w garderobie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks później...

Jestem po zrealizowaniu etapu "zero".

Tutaj znajduje się porównanie kosztorysu przedstawionego przez Z500.pl dla etapu zero oraz poniesionych przeze mnie kosztów: http://forum.muratordom.pl/attachment.php?attachmentid=113769&d=1335621338

 

Co do szczegółów z tabeli:

pt. 1. W zasadzie sama robocizna, która wyniosła mnie dla całego stanu zero 7000

pt. 2. Bloczki fundamentowe, cement, plastyfikator, palety, itd. (3500 zł); beton na fundamenty (13m3 - 3600 zł); piasek na zaprawę (600 zł); plastpapa na fundamenty (100 zł).

pt. 3. Dysperbit, siatka, styropian, kleje (wszystko na płytę - 1500 zł)

pt. 4. Beton na płytę (2000 zł); piasek pod płytę (2200 zł); rury (620 zł); koparka do wsypania piasku pod płytę (300 zł)

pt. 5. Stal zbrojeniowa (1800 zł). *W kosztorysie Z500 stal jest ujęta w budowie stropu.

 

Oczywiście to nie wszystkie koszty jakie ponosiłem ale nie są one już związane bezpośrednio z budową. Mam tu na myśli wiercenie studni za ok. 3000 zł, utwardzenie drogi dojazdowej za co zapłacę w sumie grubo ponad 15000 zł, wytyczenie budynku przez geodetę za 700 zł.

Za formalności związane z uzyskaniem kredytu, zakupem działki, projektem i pozwoleniem na budowę zapłaciłem w sumie 10000.

 

Zdjęcia mojej budowy (niewiele ale zawsze coś):

DSCN0554_1.jpg DSCN0558_1.jpg 20120428225.jpg20120428229_1.jpg

Schowek03.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks później...
  • 4 weeks później...

U nas budowa jest już na nieco dalszym etapie. W zeszłym roku zrobiliśmy fundamenty i dlatego w tym roku mogliśmy w miarę wcześnie wystartować. Z powodu nadspodziewanie dobrej pogody ekipa weszła na plac budowy już w ostatnim tygodniu marca. Na tą chwilę po nieco ponad 2m-cach mamy stan surowy otwarty.

Budujemy z bloczków silikatowych (ależ to ciężkie!), wszystkie ścianki działowe też z silikatów (12cm). Drobnych zmian wprowadziliśmy sporo - trudno by wymieniać. Z głównych to podniesienie o jeden bloczek ścian na poddaszu i wydłużenie we wszystkich kierunkach okapów (szczególnie nad tarasem daszku przybyło). Zmieniliśmy też konstrukcje daszku nad wejściem - na analogiczną do tej zastosowanej z tyłu nad tarasem.

 

Zdj%25C4%2599cie0690.jpg

Zdj%25C4%2599cie0695.jpg

Zdj%25C4%2599cie0696.jpg

Zdj%25C4%2599cie0691.jpg

 

Do końca czerwca mamy mieć stan surowy zamknięty z wszystkimi ściankami działowymi (które dopiero teraz z okazji opadów deszczu są budowane). Na początku lipca ma wejść elektryk, w drugiej połowie tynkarze. Równolegle będzie robiona elewacja wraz z ociepleniem.W sierpniu pozostałe instalacje są w planie. Na początku września przewidujemy ocieplenie poddasza wełną mineralną i montaż sufitu podwieszanego na poddaszu. Październik-listopad przeznaczony będzie prawdopodobnie na prace wykończeniowe. Na grudzień nieśmiało planujemy przeprowadzkę :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Buduję pod Krakowem. Stan surowy otwarty wybudowaliśmy w 1,5 miesiąca. Kosztowało nas to 120 tys. w tym robocizna 31 tys i widoczna "droga dojazdowa" do domu ;-)

Wprowadzone zmiany to: dodatkowe okno balkonowe w salonie, kotłownia w garażu i większy salon kosztem tarasu.

Dom kryty jest blachą trapezową, a schody nie będą lane tylko drewniane.

Edytowane przez agur82
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam po przerwie.

Piszę z nowego nicka, bo tamten się zepsuł.

W marcu były tynki, w kwietniu posadzki, początek maja to elewacja i niedawno poddasze.

W najbliższym czasie robimy kotłownię, montujemy alarm, kopiemy szambo, układamy kostkę brukową, i robimy łazienki. Schody już prawie zamówione.

Parę fotek elewacji:

DSC01282.jpg

DSC01283.jpg

DSC01287.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U nas budowa jest już na nieco dalszym etapie. W zeszłym roku zrobiliśmy fundamenty i dlatego w tym roku mogliśmy w miarę wcześnie wystartować. Z powodu nadspodziewanie dobrej pogody ekipa weszła na plac budowy już w ostatnim tygodniu marca. Na tą chwilę po nieco ponad 2m-cach mamy stan surowy otwarty.

Budujemy z bloczków silikatowych (ależ to ciężkie!), wszystkie ścianki działowe też z silikatów (12cm). Drobnych zmian wprowadziliśmy sporo - trudno by wymieniać. Z głównych to podniesienie o jeden bloczek ścian na poddaszu i wydłużenie we wszystkich kierunkach okapów (szczególnie nad tarasem daszku przybyło). Zmieniliśmy też konstrukcje daszku nad wejściem - na analogiczną do tej zastosowanej z tyłu nad tarasem.

 

Zdj%25C4%2599cie0690.jpg

Zdj%25C4%2599cie0695.jpg

Zdj%25C4%2599cie0696.jpg

Zdj%25C4%2599cie0691.jpg

 

Do końca czerwca mamy mieć stan surowy zamknięty z wszystkimi ściankami działowymi (które dopiero teraz z okazji opadów deszczu są budowane). Na początku lipca ma wejść elektryk, w drugiej połowie tynkarze. Równolegle będzie robiona elewacja wraz z ociepleniem.W sierpniu pozostałe instalacje są w planie. Na początku września przewidujemy ocieplenie poddasza wełną mineralną i montaż sufitu podwieszanego na poddaszu. Październik-listopad przeznaczony będzie prawdopodobnie na prace wykończeniowe. Na grudzień nieśmiało planujemy przeprowadzkę :D

Witam!

Zerknąłem na Twoje ostanie zdjęcia i widzę, że zamontowałeś POŚ moje pytanie to gdzie kupowałeś oczyszczalnię i jak mnie wzrok nie myli to nie masz rur czy tuneli rozsączających tylko studnię chłonną ? Jeśli możesz podać cenę tej POŚ ,bo mnie w bardzo niedługim czasie czeka taki zakup. Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 weeks później...
Witam!

Zerknąłem na Twoje ostanie zdjęcia i widzę, że zamontowałeś POŚ moje pytanie to gdzie kupowałeś oczyszczalnię i jak mnie wzrok nie myli to nie masz rur czy tuneli rozsączających tylko studnię chłonną ? Jeśli możesz podać cenę tej POŚ ,bo mnie w bardzo niedługim czasie czeka taki zakup. Pozdrawiam.

 

W moim wypadku ten zbiornik nie będzie pełnił funkcji POŚ. U nas ten zbiornik zbiera deszczówkę z rynien, która będzie wykorzystywana do podlewania ogrodu. Dopiero kiedy zbiornik się zapełni, nadmiar wody będzie się przelewał do studni chłonnej.

Sam zbiornik ma pojemność 4000l i kosztował 2600 netto (http://www.micinski.pl). To typowy zbiornik na szambo, ale po drobnej adaptacji nada się i do nowej funkcji, a profesjonalne rozwiązania (dedykowane zbiorniki na deszczówkę z odpowiednimi wpustami i osprzętem) kosztują kilkakrotnie więcej.

 

U nas wczoraj zamontowano okna kasetami na rolety.

 

Zdjęcie0836.jpg

 

Od dziś na budowie panują panowie elektrycy.

Edytowane przez Adam Hajok
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...