Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

  • 1 month później...
  • Odpowiedzi 132
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

  • 3 weeks później...

Witam.

Nieco tutaj odświerzę.

Wprowadziliśmy się 31 sierpnia.

Wrzesień minął na wypakowywaniu i grzebaniu w środku domu żeby jakoś wszystko wyglądało.

A teraz kilka ciekawych informacji.

Całkowity koszt budowy, wykończenia i zakupu potrzebnych sprzętów plus taras i kostka brukowa to 260 tys.

Ogrzewanie kotłem gazowym włączone po 15 października - dół podłogówka i góra kaloryfery. Ustawiona temperatura w programatorze to 20 w dzień i 16 w nocy. W dzień w pomieszczeniach jest około 21,5 na rano spada do 21. Trochę dziwne. Zużycie gazu od wprowadzenia do teraz 3,5m3/doba (co+cwu) - jestem zadowolony.

Rekuperacja spełnia swoje zadanie ale brak mi dokładnych pomiarów. W każdym razie okna mam suche:) poza dachowymi.

Jak jestem przy oknach dachowych to z 6 zaprojektowanych wstawiłem 2. Uważam, że to bardzo dobry pomysł - polecam. Ogólnie zmiany, które wprowadziliśmy okazały się trafione.

Niestety schody okazały się dość strome i w sumie można było dołożyć 2-3 stopnie kosztem komunikacji na dole.

I najważniejsze. Po wykończeniu i wstawieniu mebli i sprzętów okazało się, że żadne pomieszczenie nie jest zbyt ciasne. Wszyscy znajomi zgodnie twierdzą, że projekt jest wyjątkowo udany - jest w nim wszystko co ma być, dom jest bardzo funkcjonalny przy małych rozmiarach zewnętrznych.

Gdyby kogoś interesowały dodatkowe informacje - chętnie podzielę się wiedzą:)

Pozdrawiam.

 

IMG_0042.jpg

 

IMG_0163.jpg

 

IMG_0168.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks później...

U nas też wystąpił problem stromych schodów. Brygadzista z firmy budowlanej na etapie szałowania zwracał nam na to uwagę - ale byliśmy w takiej euforii, że stwierdziliśmy iż wszystko jest ok. A nie było, ale to się dopiero okazało po zabetonowaniu schodów i stropu. Ta nauczka nauczyła nas słuchać naszego brygadzisty:D

Teraz zastanawiamy się jak przerobić tanim kosztem te schody.

My popełniliśmy jeszcze jeden błąd - którego widzę, że rafpud nie popełnił. Mamy za duże okno w kuchni, przez co kuchnia stała się odrobinę nieustawna.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 month później...

Witam,

my zaczęliśmy w tym roku budować nasz wymarzony domeczek :) Tyle,że mamy dosyć dużo poczynionych zmian w projekcie-najgłówniejszą zmianą myśle jest to,że taras będzie od frontowej strony zaraz obok wejścia do domu(południowa strona) oraz to,że garaż będzie miał wspólny dach z resztą domu. Jak zeskanuję rzuty to je dodam przy okazji...

Postanowiliśmy w tym roku zrobić tylko fundamenty,żeby sobie swobodnie przemarzły,a zaraz na wiosnę jak zejdą mrozy ruszamy dalej :)Planujemy zrobić SSZ wraz z instalacjami,ale zobaczymy jak się sprawy potoczą ...

A teraz dodam parę zdjęć naszych poczynań :)

DSC01420n.jpgDSC01422n.jpgDSC01425n.jpgDSC01427n.jpgDSC01432n.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 month później...

Witam. Tak jak w temacie- poszukuje osób, które wybudowały/budują ten projekt, bo ostatnio się na niego zdecydowałem i czekam aż zima ustąpi i będzie można ruszyć z budowa.

Chodzi mi o opinie, jakie sa koszty wybudowania, jak sie go użytkuje, poprostu wszystko mnie interesuje :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks później...
  • 2 months później...
  • 3 weeks później...
Dzień dobry, witam Wszystkich budujących i zainteresowanych budową tegoż domku :) Przymierzamy się właśnie do budowy Z75 i chciałbym zapytać doświadczonych budową forumowiczów o faktyczny koszt realizacji tego projektu, jakieś uwagi, które warto poznać przy budowie, etc (wiem, że tematy cząstkowo poruszane ale może odświeżyć temat). Drugie pytanie, czy buduje ktoś na terenie Śląska lub Małopolski? Gdyby była możliwość podjechania i porozmawiania na temat projektu byłoby idealnie. Serdecznie pozdrawiam i życzę sukcesów w realizacji :)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do dArio 1973

Buduję ten dom pod Krakowem (pielgrzymowice). Jestem na etapie wykańczania go. Zapraszam do zwiedzania, chętnie też coś poradzę. Na tym etapie widzę kilka rzeczy które zmieniłabym - ale ogólnie jestem zadowolona z projektu. Proszę o maila, to napiszę coś więcej o kosztach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 month później...
  • 4 weeks później...

Dla zainteresowanych - tak wygląda Z75 z zewnątrz praktycznie nie zmieniony względem oryginalnego projektu (dodane okno w łazience na parterze i w tej samej linii na piętrze drzwi balkonowe w sypialni z garderobą, w jadalni okno - zamiast drzwi balkonowych, podniesiona ściana kolankowa o jeden bloczek i w związku z tym powiększony proporcjonalnie dach we wszystkich kierunkach, tylko 4 z 6 okien dachowych, daszek nad wejściem zmieniony na kształt tego nad tarasem).

 

http://youtu.be/Ng_NhYacEq0

Edytowane przez Adam Hajok
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 weeks później...
  • 1 month później...
Witam, ja także rozpoczynam budowę z75. Projekt bardzo przypadł nam do gusty jedyny problem jaki tam widzę to baaaaardzo maly salon. Wpadliśmy na pomysł zeby przesunąć ścianę domu i w ten sposób poszerzyć salon by zyskał pare metrów, wiadomo zwiększy sie tez góra domu i kuchnia. Czy ktos dokonał takiej zmiany w projekcie? Jaki rezultat? Będę wdzięczna za opinie i wszelkie rady . Pozdr.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...