Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Ocieplenie ścian szczytowych od wewnątrz - płyty ?


maciejpiskorz

Recommended Posts

Witam.

Stoję przed koniecznością ocieplenia jednorodnego ceglanego mury w starej kamienicy - grubosci 43cm.

Od zewnątrz nie wchodzi w grę.

Nie chcę izolować wełną mineralną na ruszcie bo porobią się wykroplenia i zabierze mi ponad 10cm i tak małego mieszkania.

 

Szukając innych nowoczesnych rozwiązań trafiłem na płyty do izolacji wewnętrznej.

Np:

1) Superwand DS: http://www.korff.pl/pl/b/izolacja-superwand/0

2) Eurothane G: http://www.recticelinsulation.be/pl/product/eurothane-g

3) http://www.e-sciany.pl/Plyty-klimatyczne-ocieplenie-od-wewnatrz,257.html

 

Jednak mam duże wątpliwości. Jak skłonny jestem uwierzyć w diametralną poprawę strat ciepła tak jednak martwi mnie powstawanie punktów rosy po przejściu powietrza przez mur. Co z "oddychaniem" tak zablokowanej ściany?

 

Czy ktoś miał już do czynienia z podobnym wykończeniem i może podzielić się opinią i radą?

 

Z góry dziękuję za wszelkie odpowiedzi i porady.

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks później...
Temat jest dość trudny. Przedstawione płyty, przykład 1 i 2 to żadna rewelacja, suchy tynk na cienkiej izolacji i międzywarstwa jako paroizolacja....połączenia i tak będą dawały możliwość przenikania dla pary wodnej, jest to, to samo, co samodzielne wykonanie rusztu z izolacją, a o tyle gorsze, że samodzielne wykonanie rusztu daje nam możliwość ciągłości paroizolacji, bez żadnych przerw.....3 przykład jest dość ciekawy, bo zgodnie z opisem, pełni funkcję akumulatora wilgoci, natomiast jako izolacja termiczna, można mieć do tego spore wątpliwości. Praktycznie, nie ma tu idalnego rozwiązania, ja bym zrobił ruszt drewniany, tylko piony o głębokości 5 cm, iolacja z płyt poliuretanowych (ideałem byłby natrysk pianki) lub ze styropianu o większej gęstości, na to paroizolacja i płyty kg. W tej postaci, miejsca krytyczne, to naroża sufitu ze ścianą oraz ściany ocieplanej ze ścianami bocznymi i tutaj, nie mam już żadnego pomysłu, poza dokładnym uszczelnieniem, aby para wodna nie wchodziła pod nowe ocieplenie. Może ktoś ma lepszy pomysł, chętnie bym się z nim zapoznał.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

chętnie podepnę się pod temat, bo też zamierzam ocieplić ścianę od wewnątrz (ściana z bloku, takiego białego, nie wiem jak to się nazywa, taki biały miękki jak piankowy, ściana: 25 cm blok - dylatacja ok 5cm powietrze - 12cm połówka tego bloku), myślałem coś wstrzyknąć w ściany, ale nie wiem jaki będzie efekt, gdzie to dojdzie, czy dylatacja jest równa w każdym miejscu, czy w ogóle wszędzie jest.

Dlatego myślę od wewnątrz przykleić 5cm styropian i na to płyta kg. Bo zima daje się we znaki, i co zauważyłem, że śnieg szybciej topi się przy ścianach. Tylko zastanawiam się jak to zniosą ściany.

Dodam, że do tej pory nie mam problemów z wilgocią, wentylacja w miarę dobra, na zimę przymykam, bo mi się cofki zdarzają, w łazienkach tylko otwarte częściowo, a wilgotność w domu wg takiej taniej stacji meteo 35-45 proc.

Edytowane przez wojaktoja
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks później...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.



×
×
  • Dodaj nową pozycję...