Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Ekspresy cisnieniowe - jakie polecacie?


Gość

Recommended Posts

Nie wiem czy taki temat pasuje we wnetrzach, ale sprawa jest dość pilna a tutaj częściej zaglądacie :D

Mam dylemat jaki kupić ekspres ciśnieniowy. Wymarzyłam sobie zrobić taki prezent na gwaizdkę dla mężusia a tutaj klops. Taki wybór, że włos na głowie staje- bez waszej pomocy będę musiała jednak zdradzić się z pomysłem i wybierać ekspres z mężem. I będzie po niespodziance :cry: Proszę was o opinie na powyższy temat. :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 144
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Pani w Pożegnaniu z Afryką uświadamiała nas, że dobre są właśnie takie od 1000 zł, a najlepsze to takie z 2 tys. Firmy nie wymieniała, ale jak macie gdzieś jakiś specjalistyczny sklep z kawą, to spóbuj tam zapytać. Tyle, że to normalne, że oni będą namawiali na droższy. Chociaż ta nasza pani była bardzo powściągliwa we wciskaniu czegokolwiek.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1000 to i dużo i mało, kupisz za to dobry ekspres manualny, czyli kawa będzie dobra ale będziesz musiała kupować kawę mieloną lub mielić w młynku i bawić się w każdorazowe wsypywanie i wysypywanie.

 

Nie kupisz jednak automatu z wbudowanym młynkiem, gdzie kawę robi się naciskając jeden przycisk.

 

Z własnego doświadczenia: w domu mam manualny, w pracy automat. Kawa smakuje podobnie, ale w pracy pije jej znacznie więcej z uwagi na łatwą i szybką obsługę, w domu czasami po prostu nie chce mi się robić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja polecałbym co najważniejsze ekspres z dyszą do spieniania mleka.

O ciśnieniu to chyba każdy wie. A czy taki z większą ilością automatyki, czy nie - zależy od Ciebie ( i Twojej kieszeni). Ja użytkuję (od kilku ładnych lat) dość prosty ekspres i jestem z niego zadowolony.

Mimo, ze jest trochę zabawy z ze zrobieniem kawy - ma to swój urok - picie kawy (i jej przygotowanie) jest pewnym rytuałem :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kupiłem Krupsa bo do włoskich wyrobów nie mam zaufania poza tym miał fajny wygląd (w otwrtej kuchni jest to dość wżne) Warczy co prawda jak traktor (w pierwszej chwili chciełem go oddać) ale kawę parzy pyszną. Jak wejdziesz na strnę maniaków kawowych to się dowiesz że ekspres manualny poniżej 2 K to nie ekspres a kawa mielona sprzedawana w marketach to nie kawa. Ale nie dajmy się zwariować najważniejsze aby mieć radochę z picia dobrej kawy.

 

Pozdrawiam i zyczę słusznych wyborów

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bardzo wam dziękuję za pomoc. Wczoraj widzialam Krupsa przecenionego z ok.900zł na 550zł. Wyglądał ładnie, miał funkcję capuccino plus- spienienie mleka, miejsce na 2 filiżanki. Nie pamiętam teraz cisnienia, ale było większe niż tych ekspresów co stały w pobliżu.

Chyba się zdecyduję. :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Poszukaj na te stronie. Dobry ekspres ciśnieniowy to taki, do którego wlewasz wodę i sypiesz kawę ziarnistą. Potem tylko naciskasz guzik i po 15s kawa zaparzona w filiżance i oczywiście świeżo zmielona.

Wada to dość duże urządzenie raczej do większych kuchni no i fakt że urządzenie pobiera trochę energii, nawet jak wyłączysz opcjonalnie aby nie podgrzewało tacki na filiżani.

Ale smak kawy jest nieporównywalny z ekspresami ciśnieniowymi, które działają na zasadzie napełniania każdorazowo zmieloną kawą sitka z rączką na jedną filiżankę.

Piszę to na podstawie wrażeń smakowych (mam taką w biurze).

 

http://www.saeco.com.pl/saeco_incanto_de_luxe_black.html

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja polecalabym ekspresy Gaggia, Seaco tez sa dobre. Moim absolutnym marzeniem jest ten, firmy kitchenaid. Mam robota tej firmy i blender, produkty kitchenaid sa po prostu niezawodne.

 

oto ten ekspres

http://www.cookinstyle.co.uk/default.aspx?act=Uprod_C7_S88_P1546&aid=Shopzilla&pd=Y

Cena jest zabojcza, ale dziala i wyglada super :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks później...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...