Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Ekspresy cisnieniowe - jakie polecacie?


Gość

Recommended Posts

  • 2 months później...
  • Odpowiedzi 144
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

W pracy mamy Saeco, nie wiem jaki model, ale to taki duży, typowo biurowy :) W domu mam kolbowy Saeco Nina Capuccino, który użytkuję od 2.5 roku. Polecam Saeco. W tym moim domowym brakuje mi młynka, ale jak go kupowałam budżet miałam ograniczony. Jak będę kupowała nowy to na pewno z młynkiem.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja po konsultacjach na forum kawowym trzy czy cztery lata urzęduję na zestawie Baby Gaggia + Ascaso i-mini. I mając porównanie z zainstalowynymi w pracy Jurami, wolę to moje (no dobra, dużo to kwestia regulacji i mało kto pije tak naprawdę klasyczne espresso 7/25/25). Fakt faktem, trzeba się pobawić, ale nawet jeśli goście przychodzą podoba im się to.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ekspress? Po doświadczeniach stwierdzam śmiało, że żaden. Może i są ekspresy które parzą dobrą kawę, ale jak dla mnie to i tak wygrywa kawiarka. Porządna kawiarka na indukcję około 100zł - smak kawy - bezcenny, a powiedzmy 2k zł, które miałbym wyrzucuć na ekspres, wolę przeznaczyć np na rower, wakacje...lub na milion innych rzeczy :)

W zwykłym włoskim gospodarstwie domowym ludzie nie mają ekspresów. Wszedzie królują kawiarki,a w końcu Włosi słyną ze słabości do kawy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 weeks później...
  • 2 weeks później...
  • 3 years później...
Niki, sama kawiarka czy ekspres pysznej kawy Ci nei zrobią... Jakiej kawy używasz? Kupujesz mieloną czy sam mielisz? Jeśli sam mielisz - czy masz świeże ziarno i na jaką grubość mielisz? Jeśli kupujesz mieloną - gotowiec ze sklepu czy w palarni kawy?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam kawoszy:)

 

Niech mnie ktoś wyprostuje jesli źle myślę:)

 

Czy zamiast wydać 3 tys. na dobry ekspres, nie lepiej kupić włoską kawiarkę z prawdziwego zdarzenia, dobry żarnowy młynek i reczną maszynkę do ubijania mleka wydając na te sprzęty jakieś 300 zł. a resztę przeznaczyć na zakup porządnej kawy ziarnistej co starczy na hmmm bardzo długo?

Taki rytualny sposób parzenia kawy jakoś bardziej mi się podoba, ma to jakiś taki barmański urok :) co sądzicie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ok , niech mi ktoś wytłumaczy różnice w kawie z kawiarki za 100 zł. ze swieżo zmielonej dobrej kawy z mielkiem od kawy z ekspresu z górnej półki np. nivona za 3 tys pln.

ps. nie pije kawy ale musze kupić sprzęt:) do kawy...

 

wg mnie to właśnie zalezy od tego na czym komu zależy :) jeśli smak kawy i rytuał nie jest aż tak istotny to na pewno wystarczy automatyczny ekspres za kilka tys złotych co zrobi za nas wszystko. Jeśli chcemy czegoś więcej i czerpiemy przyjemność z mielenia świeżo palonej kawy (polecam te z polskich mikropalarni, jakości specialty) to kawiarka, młynek i spieniacz będzie lepszym rozwiązaniem :)

 

pozdrawiam kawowo!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chętnie sama bym kupiła ekspres do kawy, tylko niestety budżet ograniczony. Pewnie z tych tańszych kawa nie jest taka smaczna?

 

jest smaczna, wszystko zależy od tego jakiej kawy używasz, czy jest świeżo palona, skąd pochodzi i w czym zaparzasz. Kawiarka to wydatek rzędu ok 100 zł (w zależności od rozmiaru). Polecam też np drippery i do tego jasno palone ziarna, np z polskich palarni. Kawa z metod przelewowych jest jeszcze w Polsce nie do końca doceniona, a wychodzi naprawdę dobra :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja jakiś czas temu również kupowałem sobie nowy ekspres do kawy. Zależało mi na czyms w miarę niedrogim ale jednocześnie parzącym smaczną kawę. Zdecydowaliśmy się na ekspres Philips Minuto. Ekspres niewielki , ładny prosty wygląd oraz robi rewelacyjną kawę. Dodam,że kupowałem w sklepie rtv Euro agd. Obecnie można tam kupić ten sprzęt na 50 rat 0% tak więc nie jest to takie duże obciążenie finansowe.

 

Najważniejsze aby kawa smakowała temu kto ją pije :)))

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kupno porządnego ekspresu tzw. automatycznego wiąże się z zakupami dodatków typu filtry,tabletki odkamieniające,tabletki czyszczącze,płyny do czyszczenia przystawek itd. A to wszystko kosztuje. Gdy jest mocno oczujnikowany to bez tego zbuntuje się i nie zrobi kawusi.Jeśli słabiej oczujnikowany da się oszukać ale po jakimś czasie padnie( np. post #121). Niektórzy chcąc być "mądrzejszy inaczej" sami robią mikstury lub kupują dziwne zamienniki, a po pewnym czasie pomstują na "badziewną" firmę która bierze grube tysiące za psujące się "badziewie".
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 years później...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...