Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Ekspresy cisnieniowe - jakie polecacie?


Gość

Recommended Posts

  • Odpowiedzi 144
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Witam,

 

planuję zakupić ekspres ciśnieniowy, lecz szczerze mówiąc małe mam pojęcie o modelach i strukturach.

Zależałoby mi, by prócz mielenia kawy była opcja robienia cappucino. Rozglądałem się trochę i zobaczyłem, że jedne modele mają opcje tylko pienienia mleka (pod ciśnieniem), a inne działają inaczej. Wkłada się rurkę do opakowania mleka i tyle, automat robi wszystko samodzielnie. Mam do wydania około 1500zł, zależy mi na porządnym modelu (by za rok się nie rozkraczył). Słyszałem, że delonghi produkuje dobre modele. Widziałem też, że w niektórych modelach prócz pojemnika na kawę jest także pojemnik na czekoladę. Czy tego typu modele są o wiele droższe?

 

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja bardzo polecam Delonghi esam 5500. Od roku taki posiadamy, zroblismiy nim ponad 5000 kaw i jestesmy zachwyceni. Ma wbudowany młynek do mielenia kawy, ale mozna też stosowac kawę sypaną. Istnieje mozliwosc regulacji wzgledem twardosci wody. Dzięki regulacji przy dzbanuszku z mleczkiem mozna wybrać między latte, cappuccino a zwykłą czarną. No i dla mnie najwazniejszym plusem jest to ze za pomoca 1 przycisku ekpres czyści wyjscie dzbanuszka od mleczka, a następnie sam dzbanek mozna wsadzic do lodówki. Jesteśmy już od niego uzależnieni ;) Jedyny minus to cena. W zeszłym roku zapłaciliśmy za niego ok 3500zł Ale znakomity smak i zapach kawy wynagradza nam poniesione koszty. Znajomi mają starszy model, który można taniej kupić i też się nieźle sprawdza.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja bardzo polecam Delonghi esam 5500. Od roku taki posiadamy, zroblismiy nim ponad 5000 kaw i jestesmy zachwyceni. Ma wbudowany młynek do mielenia kawy, ale mozna też stosowac kawę sypaną. Istnieje mozliwosc regulacji wzgledem twardosci wody. Dzięki regulacji przy dzbanuszku z mleczkiem mozna wybrać między latte, cappuccino a zwykłą czarną. No i dla mnie najwazniejszym plusem jest to ze za pomoca 1 przycisku ekpres czyści wyjscie dzbanuszka od mleczka, a następnie sam dzbanek mozna wsadzic do lodówki. Jesteśmy już od niego uzależnieni ;) Jedyny minus to cena. W zeszłym roku zapłaciliśmy za niego ok 3500zł Ale znakomity smak i zapach kawy wynagradza nam poniesione koszty. Znajomi mają starszy model, który można taniej kupić i też się nieźle sprawdza.

 

czuć tu marketing szemrany,

 

 

a poza tym 5000 kaw przez rok to ponad 13 kaw dzień w dzień, co dzień, a może jestem niedowaiarkiem...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witaj Hadesziom,

Ekspresy do kawy z wbudowanym młynkiem i zintegrowanym pojemnikiem na mleko należą do wyższych linii ekspresów automatycznych. Zastosowane w nich rozwiązania powodują, że włączając jeden przycisk możesz przygotować dowolny typ kawy – w tym cappuccino.

W cenie, którą wskazujesz możesz kupić ekspres automatyczny, ale z dyszą do spieniania mleka. W przypadku ekspresów marki Philips Saeco, dysza jest wyposażona w końcówkę Panarello, która ułatwi Ci spienianie nawet, jeśli nie masz doświadczenia jako profesjonalny barista.

Przemyśl jednak, czy nie warto zainwestować nieco więcej w ekspres w pełni automatyczny, czyli za zintegrowanym pojemnikiem na mleko. Daje on dużą wygodę użytkowania i wiele możliwości przygotowywania różnych kaw.

Wybierając taki ekspres, powinieneś zwrócić uwagę przede wszystkim na:

- rodzaj młynka do kawy,

- liczbę dostępnych funkcji, programów do przygotowywania kawy,

- łatwość czyszczenia, np. czy blok zaparzający jest wyjmowany,

- wielkość pojemników na wodę i zużytą kawę.

Ze swojej strony proponuję Ci przyjrzeć się ekspresom z linii Syntia Cappucino marki Philips Saeco. Zastosowano w niej wspomniane rozwiązania (łącznie ze zintegrowanym pojemnikiem na mleko). Może zainteresuje Cię też fakt, że modele z tej serii zyskały certyfikat Italian Testers „Espresso&Cappucino Perfetto”, co daje Ci pewność, że kawa z ekspresu Philips Saeco ma wyjątkowe walory smakowe.

W razie pytań – napisz na [email protected]. Chętnie odpowiem.

_____________________

Ekspert Philips Saeco, udzielam porad i odpowiadam na Państwa pytania dotyczące ekspresów do kawy Philips Saeco. Zapraszam do dyskusji lub kontaktu bezpośredniego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Razem z mężem pijemy ok. 6 dziennie (każde po 3). Często babcia opiekuje się naszą córcią i też sobie kawkę walnie. Wystarczy, że w tygodniu ktoś nas odwiedzi, w sobote lub niedziele ktos wpadnie no i kolejnych kilka kaw... A nie mówię już o imprezach, urodzinach, świetach wizytach rodzinnych itp. Mieszkamy za granicą więc 2-tygodniowy urlop babci, kuzynki, koleżanek i innych urlopowiczów często się zdarza. No ale nie licząc gości. Ja i mój mąż dziennie pijemy 6 kaw, co pomnożone przez 364 daje 2184 kaw rocznie. Do tego należy doliczyć naszych gości... Rozumiem, że są osoby, dla których kawa może nie istnieć lub piją tylko 2 kawki dziennie ale my z mężem uwielbiamy kawę a ilość zrobionych przez nas kaw podałam z wyświetlanych przez ekspres statystyk (dokładnie liczy ile zostało zrobionych latte, ile cappucino itp.) Ahh, zapomnialam jeszcze dodać: 1 porcja kawy to porcja filiżankowa. My pijemy w kubkach gdzie wchodzą 2 porcje kawy więc ten wynik należy pomnożyć przez 2.

No chyba, że ktoś w sklepie robił sobie kawę a nam sprzedał używany ekspres... ;) Oby nie! ;)

Pozdrawiam niedowiarków.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 weeks później...

Wszyscy, którzy marzą o prawdziwym ekspresie ciśnieniowym zdecydowanie powinni wziąć udział w tym konkursie!

 

Zapraszamy do wzięcia udziału w „Konkursie na kreatywny przepis”! Wystarczy tylko zapisać sięna stronie do newslettera i przesłać swój przepis. Czekają na Was fantastyczne nagrody w tym ekspresy ciśnieniowe oraz zestawy do stylizacji włosów. Konkurs trwa od 09.12.2011 do 09.01.2012

 

Więcej informacji na stronie first-polska.com.pl/konkurs/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witaj Grazi,

 

Wybierając ekspres do kawy, powinnaś zwrócić uwagę na kilka elementów:

- rodzaj młynka do kawy,

- liczbę dostępnych funkcji, programów do przygotowywania kawy,

- łatwość czyszczenia, np. czy blok zaparzający jest wyjmowany,

- wielkość pojemników na wodę i zużytą kawę.

 

Twój pierwszy wybór padł na model Talea Ring Plus, czyli ekspres automatyczny z dyszą do spieniania mleka i końcówką Panarello, ale może zainteresuje Cię też inne rozwiązanie – mam tu na myśli zakup ekspresu automatycznego, ale ze zintegrowanym pojemnikiem na mleko – np. Syntia Cappuccino marki Philips Saeco. Dzięki takiemu rozwiązaniu, będziesz mogła przygotować dowolny typ kawy z mlekiem bez konieczności jego samodzielnego spieniania. Może zainteresuje Cię również fakt, że ekspres Syntia Cappucino zyskał certyfikat Italian Testers „Espresso&Cappuccino Perfetto”. Daje Ci on pewność, że kawa z ekspresu spełnia wszystkie wymogi stawiane przez znawców smaku.

Mam nadzieję, że pomogłem, ale gdybyś miała jeszcze jakieś pytania – napisz na [email protected].

 

Pozdrawiam,

Ekspert Philips Saeco.

_____________________

Ekspert Philips Saeco, udzielam porad i odpowiadam na Państwa pytania dotyczące ekspresów do kawy Philips Saeco. Zapraszam do dyskusji lub kontaktu bezpośredniego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 month później...
  • 3 weeks później...

Witam

Nie chce zakładać osobnego wątku o ekspresowych/automatach do kawy pod zabudowę, więc zapytam tu, czy ktoś z Was posiada takie cudo, jakieś opinie? Cena nie zachęca do kupna, ale możliwość zabudowania go w szafce akurat w moim przypadku maja duże znaczenie, niższa cena tylko w IKEA- ale nigdzie nie mogę znaleźć informacji o tych produktach, o użytkowaniu i o kawie jaka z nich wychodzi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...