Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Ocieplenie od wewnątrz


Nefthy

Recommended Posts

Wynajmuje dom budowany w latach 30-40, (cegła, puste(tam styropian wrzucony) i cegła).

Niestety na jednej z zewnętrznych ścian wychodzi pleśń/wilgoć.

W różnych miejscach. Stoi tam wysoka szafa, więc możliwe przez to, ale jak jej nie było strasznie ciągnęło od ściany zimno.

Ocieplenie z zewnątrz odpada.

 

Jak to zrobić od wewnątrz?

Wiem, że wykwity trzeba zedrzeć, na to coś na pleśń.

Planuje dać wełnę, folie i karton gips na to. Będzie dobrze?

Folia paroszczelna czy paro-przepuszczalna?

 

Czy można to robić zimą czy poczekać do ciepłych dni?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Absolutnie żadnych ociepleń od wewnątrz.

 

Czyli co skuwać co miesiąc do cegły, i potem znowu jak wyjdzie? Przecież nie można ciągle mieszkać w czymś takim. A jak już było pisane od zewnątrz odpada niestety. Za duży koszt.

 

hej

Nie dociepla się w takich sytuacjach od wewnątrz bo pleśń na chwile zniknie ale potem jak przejdzie dodatkowe warstwy i tak wyjdzie.

Tak jak panowie przede mną wspominają wentylacja to przyczyna podstawowa.

 

Jak poprawić wentylacje?

Edytowane przez Nefthy
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W 2009 roku miałem okazję być w Chojnicach. Tam przyglądałem się pięknie odrestaurowanemu kompleksowi budynków. Okazało się, że to był kiedyś szpital. Piękne drewniane okna, ornamenty na ścianach. Przepiękny widok:) Oczywiście z ciekawości prawie przykleiłem się do szyby;) Jednak za szybą zobaczyłem wewnętrzne ocieplenie:) Wełna mineralna o grubości przynajmniej 10 cm, stelaż i płyta karton-gips. Budynek wyglądał na bardzo dobrze wyremontowany. Z pewnością odkopano piwnice, poprawiono izolację itp. Jak wentylacja nie wiem. W szpitalach zazwyczaj była nawet tych starszych mechaniczna.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tak czytam te wasz wypowiedzi typu : " Absolutnie żadnych ociepleń od wewnątrz. " . Czy wy do jasnej cholery nie rozumiecie że w starym budownictwie nic sie nie poradzi aby pleśń , wilgoć zniknęły z wewnętrznych ścian . żadne wentylacje nic tu nie dadzą bo po pierwsze wentylacje robisz pod sufitem a wilgoć masz na ścianie na wysokości podłogi, ogrzewanie tez nic nie daje bo np budynek ma wilgoć od fundamentów tak jak w moim przypadku. Skuwanie co roku i robienie wszystkiego od nowa to strata kupy pieniędzy a i tak zrobi się to samo.

 

Nie rozumiem czemu nie polecacie styropianu skoro on nie przepuszcza wody , wiec w jaki sposób może wyjść na niego pleśń, wilgoć.

 

z praktyki wiem w jednym zakładzie mieli grzyb na ścianie i położyli styropian i 6 lat nic nie wyszło .

 

w starym budownictwie najlepiej jest położyc styropian bo kto by chciał z roku na rok czekać aż wielmożna wilgoć zejdzie mu ze ścian i żyć w takich warunkach

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Akurat co do styropianu na takiej ścianie podchodzę sceptycznie.

Każdy to akurat odradzał a sama też widziałam skutki położonego na podobną ścianę styropianu. Możliwe, że była źle wykonana.

 

Jaki styropian i jak to ogólnie wykonać? Ściankę z karton-gipsów z wełną nie problem położyć, ale styropian to nowość dla mnie ;)

 

Ale też mnie denerwują wpisy typu: " Absolutnie żadnych ociepleń od wewnątrz. " ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

styropian normalnie na klej i kołki.

 

odnośnie wełny i płyty k-g, jeśli karton gips przymocujesz do drewnianych listew to wilgoć przejdzie ze ściany na te listewki a potem na płyty k-g .

 

jakie skutki widziałeś tego styro położonego na mokrej ścianie ??

 

a jeszcze żadnego ocieplanie od wewnątrz nie polecacie na mokrej ścianie ale juz od zewnątrz to nie ważne czy mokra czy jaka tam ale styropian już można a nawet trzeba położyć

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Para wodna nie idzie cały rok od zewnątrz do wewnątrz tylko sezonowo. Ocieplić można wiosną kiedy prawie do jesieni para leci na zewnątrz i mur przesycha.

Przy ocieplaniu od wewnątrz mimo, że to styro zalecałbym folię baaaardzo paroszczelną pod nim na ścianę. Wszystko musi być baaardzo dokłądnie i szczelnie wykonane aby za styro nic się nie przedostało.

 

pzdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A karton gipsy na metalowe profile i folię paroizolacyjną między wełnę a karton gips.

 

Wilgoć wyszła na styropian.

A wełna nie będzie cieplejsza niż styropian?

 

 

styropian normalnie na klej i kołki.

 

odnośnie wełny i płyty k-g, jeśli karton gips przymocujesz do drewnianych listew to wilgoć przejdzie ze ściany na te listewki a potem na płyty k-g .

 

jakie skutki widziałeś tego styro położonego na mokrej ścianie ??

 

a jeszcze żadnego ocieplanie od wewnątrz nie polecacie na mokrej ścianie ale juz od zewnątrz to nie ważne czy mokra czy jaka tam ale styropian już można a nawet trzeba położyć

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tat tak na metalowe profile to jedyne wyjście by było ale czy np ta wełna nie wchłonie tej wody i sama nie zacznie gnić ??

 

W jakich miejscach ta wilgoć wyszła na styro? .. w miejscach łączeń ??

 

Wełna na pewno będzie cieplejsza tak mi się przynajmniej wydaję , ale patrząc na koszta to chyba sporo więcej wyjdzie Ci na wełnę a jeśli to nie da rady to kasa wyrzucona :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ściany od wewnątrz można ocieplać w razie konieczności. jeżeli już to tylko styropianem, ponieważ wełna w kontakcie z wilgocią traci swoje właściwości. Ponadto zapach takiej wełny niekorzystny dla nosa, po prostu cuchnie w całym domu.

Biorąc pod uwagę, że ściana jest częściowo docieplona styropianem " wrzuconym" miedzy warstwy muru zewnętrznego, być może nie nastąpi tzw. przemarzanie ściany co w późniejszym czasie może doprowadzić do jej uszkodzenia.

Najlepiej na początek należy ocieplić tylko jedną ścianę, tą z którą są problemy.

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ściany od wewnątrz można ocieplać w razie konieczności. jeżeli już to tylko styropianem, ponieważ wełna w kontakcie z wilgocią traci swoje właściwości. Ponadto zapach takiej wełny niekorzystny dla nosa, po prostu cuchnie w całym domu.

Biorąc pod uwagę, że ściana jest częściowo docieplona styropianem " wrzuconym" miedzy warstwy muru zewnętrznego, być może nie nastąpi tzw. przemarzanie ściany co w późniejszym czasie może doprowadzić do jej uszkodzenia.

Najlepiej na początek należy ocieplić tylko jedną ścianę, tą z którą są problemy.

Pozdrawiam

 

Styropian prosto do ściany czy między regips?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.



×
×
  • Dodaj nową pozycję...