Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

styropian na wpust czy zwykly


michalz2x

Recommended Posts

Witam. Bardzo prosze o pomoc w wyborze odpowiedniego styropianu do ocieplenia. Sciana 25cm bedzie klejona 15 cm warstwa styropianu. Zastanawiam sie, czy zakupic plyty zwykle czy na wpust? Ktore rozwiazanie bedzie lepsze? Jakie sa plusy i jakie minusy? Chcialbym kleic plyty na piane. Dziekuje i pozdr. M.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witaj, lepszy styro na wpust, droższy pewnie troche ale lepszy ponieważ zapobiega powstawaniu mostków termicznych. moim zdaniem styro z termoograniki i pianka tytan professional dodatkowa izolacja. pozdrawiam

 

 

Witam,

 

tam gdzie kupuje materialy budowlane twierdza, ze wiekszosc sprzedawanych styropianow to zwykle bez wpustu. Podobno w przypadku bledow wykonawczych znacznie czesciej moze powstac mostek podczas montazu na wpust niz zwykle. W przypadku drugim mozna wykorzystac piane izolacyjna aby pozbyc sie ewentualnych mostkow wciskajac ja pomiedzy plyty. Tylko tak sobie mysle, w koncu piana to nie styropian, a wiec... czy to dziala?

 

Michal

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

 

tam gdzie kupuje materialy budowlane twierdza, ze wiekszosc sprzedawanych styropianow to zwykle bez wpustu. Podobno w przypadku bledow wykonawczych znacznie czesciej moze powstac mostek podczas montazu na wpust niz zwykle. W przypadku drugim mozna wykorzystac piane izolacyjna aby pozbyc sie ewentualnych mostkow wciskajac ja pomiedzy plyty. Tylko tak sobie mysle, w koncu piana to nie styropian, a wiec... czy to dziala?

 

Michal

 

Witaj,

 

być może spowodowane jest to tym że jest poprostu tańszy racje masz tym że w przypadku błedów przy wykonaniu na wpust to i tak mostki powstaną ale moim zdanie na wpust lepszy. ja przy ociepleniu stosowalem zwykly styro i w szpary wciskalem pinke by uszczelnic. zawsze lepiej wcisnąć pianke w szpary niż zostawić puste.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witaj,

 

być może spowodowane jest to tym że jest poprostu tańszy racje masz tym że w przypadku błedów przy wykonaniu na wpust to i tak mostki powstaną ale moim zdanie na wpust lepszy. ja przy ociepleniu stosowalem zwykly styro i w szpary wciskalem pinke by uszczelnic. zawsze lepiej wcisnąć pianke w szpary niż zostawić puste.

 

przy wpuście masz więcej odpadów. to co odetniesz już nie wykorzystasz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.



×
×
  • Dodaj nową pozycję...