Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Wycena instalacji ogrzewania VIESSMANN - drogo ??


NickiL

Recommended Posts

Witam,

Jestem nowy na forum więc witam w te Święta :) W listopadzie zaczałem budować swój pierwszy dom i nie ukrywam już sporo wiem dzięki temu forum :)

Fundamenty wylane, wymurowane do zera wiec czekam na poprawę pogody i ruszam dalej!

Wiele rzeczy załatwiam sporo przed czasem bo wiem, że tak lepiej... Tutaj najwięcej pytań mam właśnie o instalację...

 

Byłem ostatnio w sklepie Viessmanna popytać o parametry jakie musi spełniać komin wentylacyjny.

Od razu zostałem dłużej i porozmawiałem sobie o instalacji w moim domu (ok 180m2).

Przedstawiona została mi oferta na wykonanie całej instalacji własnie w takim domu w 2 wariantach:

 

1.Wariant:

- kocioł gazowy Vitodens 100 26kW

- zasobnik Vitocel 100-W 120l

- stacja Aquahome 20

- grzejniki 10szt

- armatura przyłączeniowa grzejników

- wkład kominowy (rura 60) 6m

- zestaw bazowy w szacht

- rozdzielacze 2 szt

- zawory RTL do łazienek 1szt

- materiały niezbędne do ogrzewania podłogowego 60m2 (styropian, rury itp.)

- materiały instalacyjne rury pex, kształtki itp.

- sterownik bezprzewodowy

 

Cena 25,900 zł/netto ( do tego rabat 5%)

 

2.Wariant:

- kocioł gazowy Vitodens 100 26kW

- zasobnik Vitocel 100-W 120l

- stacja Aquahome 20

- grzejniki 14szt

- armatura przyłączeniowa grzejników

- wkład kominowy (rura 60) 6m

- zestaw bazowy w szacht

- rozdzielacze 2 szt

- zawory RTL do łazienek 2szt

- materiały instalacyjne rury pex, kształtki itp.

- sterownik bezprzewodowy

 

Cena 22,500 zł/netto ( do tego rabat 5%)

 

Obie wersje różnią sie tym, że w droższej jest parter i łazienki ogrzewane podłogowo, natomiast w tańszej tylko łazienki podłogowo a cała reszta na grzejnikach.

 

W związku z tym mam masę pytań :)

Czy jest to dobra cena?

Czy warto (jak myślę) przepłacać za firmę, czy idzie to wraz z jakością materiału?

Może warto się zastanowić nad zupełnie innym rozwiązaniem, tańszym ale podobnym jakościowo?

 

Nie mam żadnego doświadczenia w tej sytuacji, wiec jeżeli ktokolwiek by mi mógł chodziaż troche pomóc to będę wdzięczny za każdą opinię :)

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Instalator chyba zauważył, że się nie orientujesz i postanowił to wykorzystać...

 

Jakie masz zapotrzebowanie na moc cieplną do ogrzewania w projekcie? Do tej mocy trzeba dopasować maksymalną moc kotła, ewentualnie z niedużym zapasem. Kocioł o zbyt dużej mocy nie dość, że będzie droższy, niż potrzebujesz, to jeszcze będzie gorzej pracować w okresach przejściowych.

 

Dopasowywanie "na oko" na podstawie jakichś tabelek to ostateczność, a i tak nie powinieneś przekroczyć z mocą cieplną 18 kW.

 

No chyba, że ja o czymś nie wiem, np. że do tych 180 m2 nie wliczyłeś dużego, dwustanowiskowego ogrzewanego garażu...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli chodzi o garaż, to będzie on ogrzewany grzejnikiem ale jest jedno-stanowiskowy.

 

Co do mocy cieplnej, którą potrzebuje to nie mam pojęcia bo jeszcze nie policzyłem tego (zresztą nawet nie wiem jak...).

W sumie to sam naprowadziłem sprzedawcę na ten kocioł właśnie z opinii internetowych, ponieważ uważałem go za dobrego.

Od jutra zamierzam popytać z wyceną w innych miejscach i wtedy wszystko porównam.

 

A orientujesz się może jak się ma podana cena do jakości oferty?

Czy jest warta swojej ceny czy przesadzona?

 

Dziekuje za zainteresowanie tematem,

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W projekcie nie masz podanego zapotrzebowania na moc cieplną do ogrzewania? Jeśli nie, spróbuj policzyć to w jakimś programie typu OZC (do Obliczania Zapotrzebowania na Ciepło), albo zleć to komuś -- przy okazji znajdziesz miejsca, w których warto dołożyć kilka cm izolacji.

 

Jeśli chodzi o cenę, nie wypowiem się, bo nie mam rozeznania na rynku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks później...

Nie wiem czy warto wchodzić w taki system. Osobiście jestem użytkownikiem Vitodensa 100w z tym ze jest to duzy dom. 193m2+dustanowiskowy garaz (kalortfer)+pralnia nad garazem (również ogrzewana).

Piec OK jednak....

Śledząc temat ILE ZA GAZ? wydaje się ze do najbardziej oszczędnych ten piec nie należny. U mnie na chwilę obecna przy temp wewnątrz 15°C wychodzi od 9-13m3/dobę tyle ze przy dość niskich temp zewnętrznych (od -8do -4).

Bezwzględny plus tego pieca to to ze jest prosty i (mam nadzieję) niezawodny .Problem jednak w tym ze za firmę trzeba płacić... a z tego co piszesz nie tylko na kotle chcesz zakończyć zabawę z Vissmannem.

 

/U mnie problem pojawił się w systemie solarnym- uszkodził się czujnik temperatury przy solarze. U innych producentów (również markowych) to koszt ok 50-80 zl. W moim przypadku to 180-250zl ( w zależności od sklepu) gdzie koszt materiałowy wykonania takiego dziadostwa to 4 zl. Całe szczęście ze był na gwarancji i nie było problemów./

 

Wracając do tematu. W sterowaniu tego pieca również szału nie ma. Sam piec nie dysponuje rozbudowanym systemem sterowania. Owszem obsługuje sterowanie pokojowe lub pogodowe ale w najbardziej podstawowy sposób.

 

Za te pieniądze można zastanowić się nad innymi systemami które dadzą dużo większy standard.

U mnie 2 bezprzewodowe regulatory pokojowe EUROSTER 2006TX wychodzą tyle co dobry sterownik pogodowy Vaillant'a.

 

Moim zdaniem w twoim przypadku wyszło dużo i.... nie warto

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.



×
×
  • Dodaj nową pozycję...