Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Ocieplenie poddasza - jeszcze jedno pytanie


Robert999

Recommended Posts

....oj widzę że kolega grand zaczął się plątać w zeznaniach hehe.....moja rada: nie próbuj udowodnić że jesteś najmądrzejszy bo to nie o to chodzi... i doradzaj w kwestiach na których na prawdę się znasz... to tyle....

a z tą wilgocią w zimie to się skompromitowałeś a nie pomyliłeś....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 41
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Gość Konto usunięte_12*
...no i własnie!!! W zimie nie ma żadnej diabelnej wilgoci!!! Wręcz przeciwnie!!! Jest diabelnie sucho! Im bardziej mroźno tym bardziej sucho!

 

Dwa tygodnie temu ekipa kładła mi płyty g/k w garażu przy grzejącej (w sąsiednim warsztacie) małej kozie (-6 st.C na dworze) i na dokładkę jeszcze je zaszpachlowali. Miałem w związku z tym wątpliwości, ale znajomy majster, który mi to robił, powiedział, że jeśli to popęka, to za karę zrobi mi na wiosnę za darmo całe poddasze.

 

Pozdrawiam i życzę pomyślności w Nowym Roku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dwa tygodnie temu ekipa kładła mi płyty g/k w garażu przy grzejącej (w sąsiednim warsztacie) małej kozie (-6 st.C na dworze) i na dokładkę jeszcze je zaszpachlowali. Miałem w związku z tym wątpliwości, ale znajomy majster, który mi to robił, powiedział, że jeśli to popęka, to za karę zrobi mi na wiosnę za darmo całe poddasze.

 

Pozdrawiam i życzę pomyślności w Nowym Roku.

hmm i czego by tu Tobie życzyć w Nowym Roku??? ;) Będę neutralny... Aby Wszyscy Zdrowi Byli!!! :D

Edytowane przez Rom-Kon
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak chcesz szybko wykończyć zimą pomieszczenia to zamiast wełny zastosuj 12-;-15 cm piany poliuretanowej paro-przepuszczalnej SELSCTION500 to tą kozą zagrzejesz całe poddasze i spokojnie możesz płyty zakładać , a przy tym będziesz miał poddasze cieplejsze i bez mostków termicznych co przy wełnie jest nie do uniknięcia .Może trochę więcej wydasz ale zyskasz przy ogrzewaniu zimą od 30-;-40% a latem klimatyzacja nie musi być taka mocna .:wave:
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

..tak, tak.... wichury wydostające się z gniazdek są nagminne... szczególnie w domach z wełny mineralnej ;)

ja rozumiem reklamę produktu, rozumiem, że każdy chce z czegoś żyć i coś sprzedać, ale takie argumenty to już jest chyba przesada...bo co niby ma takiego w sobie wełna na poddaszu, że przez nią zaczyna pizgać z gniazdek??? hehe

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam Panowie, mam nadzieję że już się nie gniewacie na siebie o te płyty KG i ich "nasiąkliwość" w zimie. Ja mam pytanie odnoście płyt OSB - jest 22 stycznia, w Gdańsku ok. 0 C i pytanie czy można je kłaśjako podłogę poddasza na strop. Nie mam jeszcze ocieplenia /wełna/ i chce zacząć od podłogi z OSB. Czy to pomysł który można zaakceptować? Tak przy okazji, jakie są ceny teraz za 1 m.kw za kładzenie OSB? Pozdrawiam
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To jest właśnie wyższość technologii drewnianej nad murowaną - jesień, zima, wiosna czy lato praca wre a pod dachem jak u ciebie to już delikatesy.

Przed montażem płyt sprawdź czy po wykonaniu podłogi dojdziesz wszędzie bez problemów z izolacją.

Bywa, że zwykłe kleszcze lepiej jest zaizolować mając podejście od góry.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...