Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

sterowanie pogodowe - kilka pytań


wloczykij

Recommended Posts

Witam!

Wiele zostało napisane w tym temacie, ale mam dwa pytania, na które odpowiedzi znaleźć nie mogę:

- Krzywa grzewcza opisuje zależność temperatury zasilania CO od temperatury zewnętrznej. To jest jasne, ale nie do końca, bo przecież na sterowniku można ustalić jaką temperaturę wewnątrz chcemy uzyskać. Przypuszczam, że publikowane tu i ówdzie krzywe grzewcze odnoszą się do jakiejś standardowej temperatury wewnętrznej powiedzmy 20st.C, a jeśli chcemy wiedzieć jak ona będzie wyglądać dla innej temperatury wewn. to poprostu przesuwamy wykres w dół lub górę.

- Na sterowniku (FW200) do mojego kotła (Junkers Cerapur Smart ZSB 22-3 C) ustawiłem tryb GRZANIE na 22st.C a tryb OSZCZĘDZANIE na 18st.C oraz wpływ temperatury wewnętrznej na 50%. Tryb GRZANIE włącza się od 5:00 do 8:00 i od 16:00 do 23:00 przez resztę czasu kocioł w trybie OSZCZĘDZANIE. Co się stanie kiedy powiedzmy o 18:00 temperatura wewnętrzna osiągnie 22st.C? Czy kocioł się wyłączy, czy też będzie działał przez resztę ustawionego trybu grzania tyle że na minimalnej mocy? Z moich obserwacji wynika, że ta druga opcja jest prawdziwa i trochę mnie to martwi ze względu na zużycie gazu (15m3 na dobę przy temp zewnętrznej w dzień -12 a w nocy -19 st.C)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.



×
×
  • Dodaj nową pozycję...